Чорногорія та «русский мир». На що розраховувала Москва

6 коментувати
Так, у Чорногорії люблять росіян. Допомагають, дружать, роблять разом справи, але це не конвертується в підтримку РФ у її війні з усім світом

Попросили висловитися щодо планованого і проваленого сербськими націоналістами заколоту і російського сліду. Так багато було сказано і написано, що мені здається переказувати сенсу нема, просто уточню деякі моменти.

1. Загальна помилка і тих, хто пише з позиції офіційного Кремля, і тих, хто пише з європейських позицій - вважати опозицію Джукановичу, яка програла, але все-таки набрала 20% голосів, "антинатівською".

Звичайно, Джуканович був би радий, щоб всі так вважали, і Кремль так хотів би, але це не так. У роликах Демократичного фронту говорилося, що він використає вступ до НАТО як спосіб відволікти від реальних проблем, а так там є різні люди - і ті, хто за НАТО, і ті, хто проти.

Джуканович - досвідчений політик. Розумніший за Путіна на голову. І він, звичайно, використовує на всі сто ситуацію, що склалася, щоб дискредитувати опозицію. Це не виключає того, що спроба заколоту мала місце, і що опозиція до цієї спроби не має відношення (крім одного персонажа).

2. З приводу російського сліду і участі офіційних осіб. Ну, ми вже знаємо, що це неможливо точно визначити. Ось, припустимо, Малофєєв в розмові з Сурковим каже: "Ну, я там займаюся в Чорногорії, буду тримати в курсі". Це участь? Або Желєзняк, ні з ким з МЗС не погоджуючи це, зустрічається з маргіналами і радикалами з Сербії і Чорногорії і обіцяє їм підтримку? А якщо якийсь не дуже великий чин з ФСБ дає пару доларових котлет лідеру місцевих мотоциклістів: «Ну, ви там їздите ж? Прикупіть зброю, а то скоро буча може бути, згодиться».

Джуканович - досвідчений політик. Розумніший за Путіна на голову

Кремль начебто непричетний. Але в разі успіху заколоту всі б доповідали по ланцюжку - це ми. Тому якщо офіційним "Кремлем" вважати посольство і МЗС - не брали участі. Але вже віце-прем'єр Рогозін спілкувався з тими, хто мав відношення до спроби перевороту. Може, просто поплескав по плечу, а може, й ні.

3. Чому провалилося? Тут слід сказати, виконавці такі собі трапилися. Є версія, що один з них спеціально вів справу до провалу, щоб і гроші взяти і сісти на трошки. Другий всіх просто здав. У кав’ярнях шукали виконавців. І це в Чорногорії, де професійних бійців багато.

Тому головна і правильна відповідь - нікому в Чорногорії в «русский мир» не хочеться. Грунту не було. Так, тут дуже люблять росіян. Допомагають, дружать, роблять разом справи, але це не конвертується в підтримку Росії в її війні з усім світом. Ну і важливий момент - позиція Сербії.

4. 

На думку заколотників, Сербія - головний зацікавлений у поверненні Чорногорії. Вони взагалі не розуміють, що в ХХІ столітті немає боротьби за території. Є конкуренція за людей. Не створиш умов, прийнятних для життя, - молодь поїде. Тому серби чітко спрацювали на дистанціювання від заколотників.

Я взагалі не розумію, на що розраховували ті з російської влади, хто підзуджував націоналістів. Для ведення гібридної війни потрібен спільний кордон. У Росії з Чорногорією його немає, а серби їм не партнери. В результаті серби виграли, з одного боку, довівши всім, що стоять на шляху євроінтеграції і власних націоналістів не підтримують, з іншого - пішли назустріч Кремлю, і ми з вами так і не знаємо точно, хто персонально представляв цей російський слід. Можемо тільки здогадуватися.

Наприкінці наведу листа, якого я і багато хто з  громадян РФ, що живуть у Чорногорії, підписали:

«У зв'язку з інформацією про провокації в Чорногорії, ми, громадяни Росії, що проживають в Чорногорії, хочемо заявити про повне і безумовне засудження будь-яких дій, спрямованих на незаконну зміну влади. Ми заявляємо про те, що поважаємо суверенітет Чорногорії, дотримуємося принципів невтручання в політичне життя чорногорського народу, і поважаємо його вільний і демократичний вибір. Ми ніколи не підтримаємо тих, хто намагається втручатися в політичне життя незалежної країни, чи це приватні особи чи представники інших держав. Тим більше, ми засуджуємо тих, хто планує або фінансує насильницькі дії. Ми дякуємо всім, чиї зусилля запобігли кровопролиттю в Чорногорії».

Більше точок зору тут

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.