Що стоїть за "наїздом" на Зураба Аласанію

0 коментувати
Мати таку людину, як Зураб, на чолі загальнонаціонального каналу, нехай і не дуже рейтингового, для влади небезпечно

Національна Спілка журналістів України написала відкритий лист з критикою керівника суспільного каналу UA Перший Зураба Аласанії. Його звинувачують у тому, що він звільняє старі кадри, знищує вкрите мохом регіональне телебачення і взагалі «розвалює, а не творить». Від Володимира Гройсмана вимагають звільнити Аласанію, провести відкритий конкурс і знайти нового директора каналу.

Я працюю не тільки на порталі Бізнес НВ, але ще і на UA Перший, я редактор і ведучий програми на каналі. Що я можу сказати про все це?

Насамперед те, що Зураб Аласанія за весь час існування моєї програми, яка неодноразово проявляла, м'яко кажучи, вельми критичне ставлення до президента, уряду і Верховної Ради, жодного разу (підкреслюю, жодного разу) не попросив мене зняти або поставити який-небудь матеріал.

Ще хочу сказати, що UA Перший - це один з небагатьох українських каналів, за який мені сьогодні не соромно. Тому що там є такі програми як «Схеми» і «Слідство. Інфо». Тому що там працюють такі ведучі, як Анастасія Рінгіс, Майкл Щур, Юрій Макаров, Микола Вересень. Тому, що ці люди не бояться говорити правду.

І їм теж ніхто і ніколи, я впевнений, не вказував, які матеріали ставити, а які - знімати.

Всі спроби натиснути на програми через Аласанію закінчувалися рівно на ньому

У той час як більшості з тих, хто ініціював і підписав листа проти Аласанії, якраз вказували це неодноразово. І вони завжди з задоволенням відгукувалися на вимогу влади. Прогиналися. Ставили те, що треба.

Тому що немає в цій країні більшої цензури, ніж цензура в регіональній державній пресі. Коли кожен місцевий чиновник хоче керувати державним каналом у себе в регіоні як своїм власним.

І ось коли Аласанія заявив, що місцеві канали в рамках реформи НТКУ більше не будуть займатися сервілізмом по відношенню до місцевої влади, а стануть незалежними, яким вже є UA Перший, замшіла Спілка журналістів України, яка продає свої посвідчення за сто доларів кожному охочому, відреагувала істерикою.

Є, звичайно, і ще одна можлива причина. Ніхто не знає, скільки протримається уряд Гройсмана. Ймовірно, попереду вибори. До виборів потрібно зачистити острівці свободи на телебаченні.

З власником будь-якого приватного каналу влада може домовитися, тому що приватними каналами у нас володіють олігархи. А олігарха можна купити: забезпечити йому голосування за потрібний закон, закриття кримінальної справи, призначення лояльного менеджменту на держмонополію.

З Аласанією поки домовитися не виходило. Всі спроби натиснути на програми через нього закінчувалися рівно на ньому. Далі, вниз, вони просто не йшли. Він нам про це навіть не говорив. Жодного разу. Чоловік потрапив з інсультом в лікарню, але ми нічого не почули з того, що висловили йому. Мати таку людину на чолі загальнонаціонального каналу, нехай і не дуже рейтингового, для влади небезпечно.

Дехто називає все, що відбувається, реваншем. Хтось вже назвав контрреволюцією. Я можу назвати це просто дурним листом.

Але от якщо Аласанію після цього листа Кабмін звільнить, ось це вже буде реванш. І контрреволюція.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.