Що вирішить проблему корупції

7 коментувати
Чиновники перестануть красти лише тоді, коли втратять технічну можливість це робити

Готую для нового номера журналу «Новое Время» статтю. З'ясувалося, що зростання цін на газ за рік зробило більше, ніж всі держпрограми з енергоефективності за попередні десять. Споживання газу населенням вперше за все за рік впало на 20%.

Єдине, що змусило українців по-справжньому економити природний газ, - це п'ятикратне зростання цін на нього в минулому році. Після підвищення тарифів використання газу населенням і теплокомуненерго всього за рік впало більше, ніж за попередні десять років. І це ще не межа.

Ще один результат масової відмови від природного газу - поява нових індустрій і бурхливе зростання ринку.

Згідно з офіційними даними, за минулий рік було видано майже 80 тис. кредитів на утеплення будинків і зниження енерговитрат на суму 1,27 млрд. грн. Фактично, виник новий ринок з дуже великим потенціалом зростання. Найбільше виграли виробники енергоефективних матеріалів і обладнання, будівельний рітейл, виробники і постачальники лічильників, а також ремонтні компанії, переважно невеликі.

Ще один напрямок, де росли продажі - це сегмент заміщення газу. Продаж твердопаливних котлів виріс на 150%.

Я пишу на газову тематику з 1997 року, і жодного разу в Україні не було такого масштабної відмови населення і теплокомуненерго від споживання газу. Весь час держава витрачала час на прийняття програм, створення комітетів, комісій, робочих груп, енергоаудити і таке інше. Результати були нульовими.

Єдине, що змусило українців по-справжньому економити газ, - це п'ятикратне зростання цін

Справа з мертвої точки зрушила лише після того, як підвищилася ціна газу. Більше нічого не змогло змусити українців скоротити його споживання: ні вмовляння, ні програми, ні комітети. Ми змогли змінити ситуацію тільки тоді, коли технічно пропала можливість отримувати дешевий газ. Коли лавочка закрилася.

Аналогічна ситуація в нашій країні з усім, в тому числі і з корупцією. Не допоможе ні НАБУ, ні МВФ, ні посольство США, ні навіть новий Майдан. Лідери, яких винесе на вершину хвиля невдоволень, через деякий час знову комусь «продадуться».

В Україні на держпідприємствах припинять красти тоді і тільки тоді, коли не буде держпідприємств. Коли відбудеться їх продаж. Чиновники припинять давати хабарі, коли ліцензії та дозволи, за які вони беруть хабарі, будуть скасовані. Красти на держзакупівлях перестануть тоді, коли приймати рішення про переможця тендера буде не людина, а комп'ютер. Тобто тоді, коли чиновники взагалі нічого вирішувати не будуть.

Тарифи повинні прийматися автоматично - їх повинна обчислювати не Нацкомісія з регулювання ринку електроенергії і не Мінінфраструктури, а автоматична програма, складові якої відомі всім. А краще монополістів і зовсім розчленуватитаі продати, створивши між їх складовими частинами конкуренцію за кожного клієнта, щоб навіть сумнівів у правильності політики держави і в тому, хто і на чому краде, не було.

Щоб не було самої технічної можливості красти.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.