Чому оптимізувати податки - правильно

0 коментувати
За легкістю та зрозумілістю оподаткування Україна в рейтингу Світового банку Doing Business стоїть на 107 місці у світі. Зі 189 країн

Головний предмет в будь-якій західній бізнес-школі - стратегічне планування. Це основа основ, свого роду ключовий вузол, ниточки якого розходяться до решти предметів: економіки, фінансів, маркетингу, управління проектами.

Відкривши будь-який курс по стратегічному плануванню, ви виявите наступне твердження: головною метою топ-менеджера є збільшення акціонерної вартості компанії. Іншими словами - зростання добробуту її власників.

На цій простій формулі виховуються сотні тисяч керівників у всіх країнах світу. Всі, хто отримав МВА, хто керує великою компанією, банком або навіть державною корпорацією, вважають цей факт непорушним. Це аксіома. Символ віри бізнесу.

Будь топ-менеджер будь-якої великої компанії знає, що податки негативно впливають на грошовий потік, а значить, на акціонерну вартість. Тому будь-який топ-менеджер, бажаючи залишатися успішним чи просто професіоналом, буде робити все можливе, щоб законними (підкреслюю законними) способами оптимізувати оподаткування. Або, кажучи простіше, знайти таку лазівку в законі, щоб платити якомога менше податків.

Будь топ-менеджер будь-якої великої компанії знає, що податки негативно впливають на грошовий потік

Оптимізувати податки для бізнесу не тільки не соромно, а дуже навіть правильно. Аудиторські компанії великої четвірки - PwC, EY, Deloitte і KPMG - пишаються тим, що успішно дозволяють своїм клієнтам знижувати розмір виплачуваних податків на законних підставах.

Топ-менеджери, які не роблять цього, вважаються невдахами.

Більш того, в США - найкомфортнішій країні для бізнесу, країні з найбільшою економікою - легально уникати податків дозволено спеціальним судовим рішенням. Не вірите? Ось читайте: «Право чесного платника податків уникнути сплати податків з використанням всіх дозволених законом способів ніким не може бути оскаржене. Кожен має право вести свої фінансові справи таким чином, щоб звести відповідні платежі податків до мінімуму в рамках закону».

Це рішення судді Верховного суду США Джорджа Сандерленда, прийняте ще в 1935 році. І означає воно лише одне: якщо є легальна можливість заплатити менше податків, платник податків має право це зробити.

До чого я веду. Якщо ви хочете, щоб бізнес не використав законну оптимізацію податків, ви повинні змінити закони таким чином, щоб ця оптимізація стала неможливою. Для цього потрібна проста податкова система. Проста як два по два. Така, щоб простіше не було.

За легкістю і зрозумілостю оподаткування України в рейтингу Світового банку Doing Business стоїть на 107 місці у світі. З 189 країн. Це дуже поганий результат.

Через заплутане податкове законодавство  в Україні у підприємця, за даними Світового банку, йде 350 годин на рік роботи з податковою. Середній показник по країнах Євросоюзу - 176 годин на рік.

Природно, ніякої простоти тут немає і близько. Зате є широке поле діяльності для аудиторів з «великої четвірки», які оптимізують податки.

І правильно, до речі, роблять.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.