Падіння Києва. Як ми повторюємо шлях Сирії

6 коментувати
За останніх п'ять років Київ впав у рейтингу зручності проживання The Economist на 25 пунктів

За останніх 5 років Київ скотився майже на 26 пунктів й опинився на 132 зі 140 позицій у рейтингу зручності проживання The Economist.


1_08

Рейтинг складається з понад 30 якісних та кількісних показників у п’ятьох категоріях: стабільність, охорона здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура. Автори дослідження зазначають, що конфлікт в Україні вплинув на показники стабільності і потягнув за собою інші.

На берегах Дніпра – столиця європейської держави. Тут форпост свободи та гідності

Отже, ми зараз перебуваємо на світовому дні. Нижче нашої столиці - Триполі (Лівія), Лаґос (Нігерія), Порт-Морсбі (Папуа-Нова Гвінея), Дакка (Бангладеш), Дамаск (Сирія).

Я не знаю як на дні відчуває себе київський міський голова, але мені там дискомфортно. Не стільки від усвідомлення того, що ми пасемо задніх, скільки від розуміння як просто ми марнуємо можливості, аби піднятися вгору.

Можна, звичайно, й далі покоїтися з миром на світовому узбіччі, але Київ заслуговує на краще. Київ – стародавнє місто. На вулицях і в храмах - тисячолітня історія. Тут будувалася Русь.

На берегах Дніпра – столиця європейської держави. Тут форпост свободи та гідності. Київ – місто героїв.

Києву потрібен ривок. Наступні п'ять років ми маємо зростати швидше, ніж падали, аби видряпатися в сотню. Щось залежатиме від рішень на національному рівні, але багато чого залежить від нас.

Розвиток громадського транспорту та креативної економіки, модернізація житлового фонду, оновлення інженерних мереж, приведення у відповідність до європейських стандартів якості питної води, винищення корупції в органах місцевої влади, створення умов для розвитку приватної дошкільної та шкільної освіти і медицини – це все те, що зробить наше рідне місто кращим.

Безперечно, реалістичність необхідних змін залежить від того, кого кияни винаймуть на роботу 25 жовтня. Втім, більшою мірою успіх Києва залежить від самоорганізованості громади, її включеності в процес ухвалення рішень і контролю за владою.

Над цим і працюватимемо.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Василь Гацько
Василь Гацько

Український політичний та громадський діяч

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.