Перші санкції колом

3 коментувати
Україна втратила шанс потрапити до західних новин із заголовком «Київ запровадив санкції проти РФ»

Майже доба минула відтоді, як Київ оголосив персональні санкції щодо групи західних журналістів. Пояснень, що сталося і чим ці люди завдали або намагалися завдати шкоди українській державності, досі немає.

У Мережі припускають, що конкретні медійники могли не догодити нашим спецслужбам і держорганам. Пишуть, що, можливо, хтось із них зареєструвався як спостерігач чи то на псевдореферендумі в Криму, чи то на фейкових референдумах/виборах у Луганську та Донецьку. Власне, пліткують. Пліткують на тлі різкої критики на адресу країни, що звучить із вуст міжнародних медіакорпорацій і професійних журналістських об'єднань.

Можливо, були реальні підстави, аргументи для того, щоб держава Україна застосувала санкції до групи журналістів із європейських ЗМІ. Але нам їх не потрудилися пред'явити. Не тільки нам, але й усьому цивілізованому світу.

І маком сіли. Якраз напередодні сесії Генасамблеї ООН.

Зіпсували прекрасний шанс для України потрапити до вечірніх випусків новин декількох великих західних телеканалів, хоч і одним рядком «Київ запровадив санкції проти РФ». Бо тепер Україна буде в усіх вечірніх випусках усіх західних каналів із сюжетом про те, що «Київ запровадив санкції проти репортерів, які перебувають у полоні бойовиків ІДІЛу».

Славетна традиція виставляти себе на посміховисько свято шанована на Печерських пагорбах

І це не просто можна було передбачити, цього не можна було не передбачити.

Якщо внесення іноземних кореспондентів і редакторів до санкційного списку – не помилка або злий умисел виконавців середньої ланки, то відсутність докладних пояснень щодо причин, які спонукали українську владу оголосити репресалії проти журналістів у тому документі, яким санкції запроваджено, — вже точно помилка або злий умисел державних керівників вищої ланки.

Бо забороняти журналістам працювати в демократичному співтоваристві, з яким ми себе асоціюємо і від якого ми вимагаємо допомоги у війні проти Росії, не можна. А якщо виникає така необхідність, її потрібно якісно розтлумачити, ретельно аргументувавши.

І це стосується не тільки англійців та іспанців. У документі, який запроваджує санкції проти фізичних осіб, журналістів, очевидно, мало бути винесено в окремий список, і біля прізвища кожного мало б міститися детальне пояснення, за що. За яку фразу, сюжет, подію, заяву, участь в артобстрілі конкретним працівникам медіа заборонений в'їзд до України.

Зокрема таке пояснення має бути біля прізвища Кисельов. Бо це для нас він за замовчуванням пропагандист, а за процедурою, прийнятою у цивілізованому світі, та за законами (а також правилами доброго тону), що забороняють перешкоджати роботі журналістів, він – журналіст, поки офіційно не сформульовано доказів зворотного.

Складаючи список, його автори, зрозуміло, мали при собі перелік причин, пов'язаних із кожним його фігурантом. Не хочеться навіть думати, що могло бути інакше. Чому вони не додали цей перелік до проекту рішення РНБО, до тексту указу президента? Гаразд, у найгіршому разі до релізу, яким повідомлялося про підписання відповідного указу?

Зроби українська влада це, сьогодні весь день журналісти в усьому світі, які обговорюють зараз у контексті санкцій Україну та висловлюють подив через рішення її керівництва, обговорювали би причини, через які їхні колеги потрапили до списку, та самих цих колег.

Але – ні. Славетна традиція вітчизняного політбомонду програвати в дрібницях, виставляючи себе на посміховисько навіть у, здавалося б, виграшних ситуаціях, свято шанована на Печерських пагорбах.

Навіть за воєнних часів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Михайло Ганницький
Михайло Ганницький

Шеф-редактор інформаційної агенції УНІАН

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.