ВДНГ: Гомосоветикус в капіталістичній обгортці

27 коментувати
Як столиці хочуть впарити совковий топонім 

Вони поруч. Соціалістичні покручі, котрим треба підживлюватись духом падаючої імперії. Їм бракує парадів із гвоздиками, п’ятирічок в рік, соцзмагання за грамоту. Весь антураж тоталітарної показухи від пам’ятників ідеологічним упирям і фізичним убивцям, до совко-ретро кафе "Катюша" та 8 березня – це їхня реальність.
25 років суверенної України позаду, а будяки совка проповзають, хоч в бетон їх катай.

І от нові метастази – Експоцентр Україна хочуть перейменувати у ВДНХ. Що таке ВДНХ українською? Біс його знає... Українською цей есрсрський АБЫРВАЛГ не розшифровується. З якого переляку ці чотири літери?

Є такий персонаж Павло Клубнікін. На замовлення кураторів експоцентру, він мудрує над ребрендінгом. Клубнікін вважає, що Експоцентр Україна це "нєпрівично". А що ж "прівично"? Цитую: "Мы хотим вернуть название, которое люди любят и знают, которое им привычно. Мы не хотим его расшифровывать, мы хотим его наполнить новым смыслом" (с)

Слухайте, це кому раптом "нєпрівично"? Ви 1984 року народження, якщо я не помиляюся. Коли совок здох, ви в школу тільки потопали, то якого ж лисого вам "прівично" сприймати ВДНХ?

Я зрозумів би, якщо цей маразм тулили Собяніну в Москві, але в Україні

Найбільше дивує, що молода людина – по світу поносило, творити вміє і на тобі "названіє, котороє люді любят і знают". Які люді? Хто ваша цільова аудиторія? Ті, чия молодість була в 60-х? Вони нестимуть гроші в парк розваг?

Є одна цитата. Клубнікін вважає, що назва ВДНХ пасуватиме, бо: "Мы строим не просто парк или выставочный центр, мы строим новый инновационно-культурный центр…" (с)

ВДНХ , значить, це – Новий іноваційний культурний центр. Ну от з якої чугунної табуретки треба було гепнутися головою, щоб побудувати такий асоціативний рядок?

Але найбільший маразм полягає в тому, що Експоцентр України, це не приватна лавочка, а національний комплекс. Єдина державна виставкова установа. Знаходиться в юридичному підпорядкуванні Державного управління справами ДУС.

Ви куратор ілі гдє? Заберіть в кріейтора дурь, йому власної вистачає. Чому контора, котрій підсрачники роздає особисто глава адміністрації президента, не помічає, як столиці хочуть впарити совковий топонім?

Ні, я розумію, що пан Клубнікін під тиском шафи міжнародних нагород вирішив, що схопив Бога за бороду, але національний виставковий центр це не клуб соціалістично стурбованих, це... ну, власне сам кріейтор говорить, що це: "...место актуальным (зробити) для города, для страны и в идеале для восточной Европы на ближайшие 30-40 лет. То есть это огромный проект, который развивается десятилетиями..." (с) Це місце, котре найближчі десятиліття з подачі Клубнікіна і з попустітєльства ДУС хочуть іменувати ВДНХ? Ні, я зрозумів би, якщо цей маразм тулили Собяніну в Москві, але в Україні?

Звісно, громада міста може вплинути на йолопанство креативне. Як максимум своїм конструктивним обуренням, як мінімум жодного разу не переступити поріг тієї ВДНХ. Але ж як озирнешся довкола і побачиш які плачі Ярославни звучать за радянськими уродцями, які крокодилячі сльози за мозаїками в будьонівках, просто губишся.

Стокгольмський синдром, кажете? Коли приязнь до нападника?

Та ви ще хохляцький синдром не бачили, але якщо скажеш, що "нє всьо так плохо било... ми же билі братьямі" – обітруться і попросять ще.  Стокгольмський синдром проти хохляцького, то просто малий пісюк. З ВДНХою, кияни.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.