Єдиним поривом і не за виродків. В чому проблема виборів-2015

2 коментувати
Старі партії набили оскому, але продовжують бути меншим злом, а нові залишаються незрозумілими, тому що не вміють говорити з виборцями

Так вип'ємо ж за те, щоб наші бажання збігалися з нашими можливостями.

Хотілося б, щоб всі єдиним поривом, та не за виродків? Але немає. Ні явки особливої немає. Ні пориву. Ні особливого успіху молодих і прогресивних. Правда, величезної кількості виродків теж немає, погодьтеся. Так що не треба нарікати. Нинішній результат все ж краще порівнювати не з очікуваннями, а з результатом минулих виборів. Так-так.

Чому? Чому той же Демальянс або Сила Людей не в топах? Тому що Facebook і реальність - це дві різні речі. Ось вийду я десь на перехрестя Радунської і Лисківської і запитаю у першого зустрічного: "скажіть, а хто в Демальянсі відповідає за гуманітарний вектор? Хто від цієї партії може виразно говорити про містобудуваннч? Ну, добре, про воєнну доктрину?" Запитаю, а мені у відповідь очі квадратні побудують. Тому що за межами хіпстерських кафешок і Facebook-друзів просунутих Демальянс не відомий нікому. І Сила Людей теж. Шкода? Так. Але самі винні.

Не достукалися. Може, не так стукали?

Ні, фотографії з чарівних "квартирників" - це так зворушливо, але вони не дають відповіді, як знести хрущовки і побудувати натомість щось нове, де взяти гроші на міст північніше Оболоні, як повернути трамвай в місто, куди втиснути паркінги, як перестати опалювати взимку траву. І найголовніше, вони взагалі не працюють на широке коло. Словом, вузьке коло у цих демократів, занадто далекі вони від народу.

Немає меседжів, немає ідей, немає розуміння, як себе позиціонувати

До виборів у Рівному говорив з активісткою Сили Людей. Вона розповіла, що партія зробила ставку на меседж "Місто, комфортне для дітей". Чому дітей? Пояснювали, але я щиро так і не зрозумів. Потреби дітей якось утеплять будинки? Запустять сміттєпереробний завод? Ні, це, звичайно, краще за БЮТівські і УКРОПівські борди про контрактну армію, але все ж. До речі, з розмови я так і не вивідав, яка ж ідеологія у СЛ. Зрозуміло, що нові обличчя збираються разом, але, коли партії розмножуються, як дрозофіли, їх ідеологія залишається таємницею, а назви - це набір слів, під яку можна підвести все, що завгодно, в таких умовах просто "ми молоді і розумні" замало.

Голосування за старі проекти тільки доводить дефіцит нових. Нових ідеологічних.

Чим Демальянс відрізняється від Сили Людей? Вони в політичному спектрі однодумці чи конкуренти? Ось пофантазуємо: вибори в парламент, ДА (або СЛ) виграли одноосібно, хто стане міністром освіти? Оборони? Транспорту? Вони будуть вирішувати свої проблеми, виходячи із механізмів і принципів демократів чи республіканців? У партійних структурах є люди, які методично ведуть тематичні вектори? Хто вони? Де? Київ окрім того, що всі бояться Гацька, нічого не почув резонансного. Блиск. А хто номер два? А якщо партія переобере лідера (таке можливо взагалі?), то хто буде наступним?

Тому й низька явка - старі набили оскому, але залишаються меншим злом, а нові залишаються незрозумілими, бо навчилися говорити з соцмережами та активістами. А де аргументи для тих, кому за 50? 60? А чому, незважаючи на соцмережі, ті, кому 20, косяками не йдуть підтримувати молодих?

Коли Тимошенко закрили, в БЮТ за документами було кілька сот тисяч партійців. Якщо б всі вони вийшли на Хрещатик, історія могла б піти зовсім інакше. Скільки партійців у лавах нових партій? А, може, кращий спосіб рекламувати себе - це приростати новими головами?

Немає меседжів, немає ідей, немає розуміння, як себе позиціонувати, ні осіб, ні зрозумілих і доступних поза інтернету інформаційних кампаній, а, значить, комунікації з потенційним виборцем. І, найголовніше, немає ідеологій, які б читалися. Хотілося б, але немає.

Правда, є два роки до наступних місцевих, щоб зробити висновки. І щоб наші бажання нарешті збіглися з нашими можливостями.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.