Навіщо донецькі вивели людей на хресну ходу

21 коментувати
Ця демонстрація задумана зовсім не для Путіна і навіть не для українців

У донецьких політиків своєрідне уявлення про масові акції. Донецькі політики - це не донеччани, це особлива порода клептократичної влади, яка раніше виступала, як "Партія Регіонів", як команда Януковича, а тепер влаштувалася в різних політичних тусовках, але, в основному, в Оппоблоці. І не важливо звідки вони ці "донецькі" родом.

Так от, про масові акції. По-перше, донецькі раніше вважали, що виводити людей на вулиці - остання справа. І робити так - зовсім не за правилами. Це свавілля. Вирішувати політичні питання треба тихо і мирно, без участі народних мас. Але інші клептократи, об'єднавшись у 2004 році під помаранчевими прапорами, перші порушили ці правила. І вивели людей на Майдан. У відповідь донецькі влітку 2007 року вивели своїх, вірніше, привезли в Київ. Пам'ятайте цих гопівського вигляду типочків , які з пивом і з прапорами "За Януковича!" заполонили центр Києва, витоптали газони і обісцяли місцеві підворіття?

Я тоді зазначив, що якщо Майдан за Ющенка пройшов у форматі карнавалу: з піснями і танцями ряджених, але культурно і весело, то "майдан" за Януковича провели у форматі екскурсії в Київ для донбаського люмпен-пролетаріату. На шару, та ще й з добовими. В результаті Янукович повернув частину влади і знову став прем'єром

По-друге, донецькі вважають, що людей потрібно саме виводити на вулицю. З організаторами - старшими, сотниками, бригадирами, відповідальними. Забезпечивши транспортом, їжею і заплативши. Все по-людськи. Якось, пам'ятаю, кілька моїх спроб довести різним донецьким, що людей на Майдан ніхто не виводив - самі вийшли, зазнали повного фіаско. «Ти, Гайдай, нам не бреши! Краще чесно зізнайся, скільки і як людям платили?» Всілякі розповіді про те, що харчування, "валянки і наколоті апельсинки", бутерброди, каша, дрова, покришки та намети - результат самоорганізації активного населення - не проходять. В їх розумінні, так не буває.

Все, як і в минулі роки - кияни виходять на вулиці взимку, а донецькі своїх виводять в розпал літа

Ось і в 2013-14 роках стався новий Майдан. І, звичайно, донецькі свято вірять, що його влаштувала опозиція і, звичайно, не без допомоги США. В результаті донецькі знову владу втратили. У парламенті їх тепер не так багато, до влади не допустили. Всі ресурси дерибанить строката коаліція. Тепер вони, як колись комуністи, з великої опозиційної сили перетворилися на торговців своїм голосуванням. Комуністам такий "бізнес" забезпечували бабусі, які з кожним роком чисельно скорочуються і ностальгують за СРСР. Тепер така сама доля і у донецьких продавати свої голоси, коли президентським потрібно якийсь закон проштовхнути. Це, погодьтеся, після колишнього розмаху - становище незавидне.

Треба б хоч частину влади повернути. Значить, варто знову вивести людей на вулицю. Тільки ось тут потрібно якось розумніше. Тепер за тітушек і донецький люмпен можна зовсім, як і комуністи, потрапити під заборону. І українці підтримають. Радикалізм тут не пройде. В країні війна і неспокійно. Ось тут потрібні свої бабусі. Але при цьому, щоб божевільні і багато. Є такі! Так це ж прихожани московського патріархату. Православні. Проросійські. В Україні їх ще чимало. Потрібно, щоб влада бачила - є у донецьких опора в соціумі! Є стійкий електорат! А організацію кому доручити? Ну, звичайно, попам московської церкви. Вони в цій справі досвідчені. І акція повинна бути за мир, за дружбу з російським народом. Братання і примирення. Акція дуже мирна, але масова. Так на тисяч десять, а то й більше - для телекартинки. І нічого, що справжнього миру потрібно не в Київ хресним ходом йти просити, а в Москву. Під стіни Кремля. Вмовляти Путіна прибрати окупантів з Криму та Донбасу.

Але ж демонструвати рівень політичної підтримки донецьких замислювалося не Путіну. І навіть не киянам або іншим українцям. Це показовий виступ для колег, які розташовані у Києві на вулиці Банковій.

Загалом, все, як і в минулі роки - кияни виходять на вулиці взимку, а донецькі своїх виводять в розпал літа.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.