Блокування соціальних мереж - зрада чи перемога?

13 коментувати
Коли не вміють боротися і перемагати, вдаються до найбільше неефективного способу - заборон

Римська імперія побудувала перші в Європі дороги. Легіони римлян завдяки цим дорогам швидко досягали кордонів імперії разом з обозами. Здавалося, це забезпечувало імперії захист і завоювання. Але ті ж дороги стали небезпечними для самих римлян - варварські армії так само легко могли потрапити в Рим.

За ініціативою Гітлера в Німеччині побудували автобани. Головна мета: забезпечити швидке перекидання військ з західного фронту на східний та назад. Але Червона Армія, плануючи вторгнення в Європу, на початку 1940-х побудувала цілу армаду легких танків класу А з колісним ходом. А - Автострадні, призначені для швидкого пересування по автобанах. Тоді дороги в СРСР (як втім, і зараз) практично були відсутні. Радянські воєначальники планували дуже швидко вкотитися на своїх танках в Берлін, а далі - по автобанах Гітлера. Не важливо, хто побудував дорогу. Важливо, хто її осідлав і контролює.

Соціальні мережі - ті ж дороги для інформації. Навіть якщо їх будували вороги. Соціальні мережі контролюють не творці, а ті, хто наповнює їх контентом. Наша влада хоч і любить просторікувати про гібридні та інформаційні війни, нічого в цій справі не тямить. Закриваючи доступ до інтернету (будь-якого сайту), вона викликає невдоволення і ненависть до неї цілого покоління країни, демонструючи своє інформаційне невігластво і повну нездатність до інформаційного протистояння.

Коли не вміють боротися і перемагати - вдаються до самого неефективного способу - заборон. Заборони все одно обійдуть, і ворог отримає повну перевагу в цьому багатомільйонному комунікативному просторі.

Якщо чесно, я не вірю, що доступ закривають заради безпеки країни. Наша влада, приборкавши телебачення, тепер перекриває соціальні мережі хоч і під благим приводом, але просто з остраху за своє майбутнє. ВКонтакте - наймасовіший сайт української молоді - тієї сили, яка завжди була драйвером протестів.

Соціальні мережі більш небезпечні не для України, а для російського режиму. Як показали акції проти Медведєва, саме ВКонтакте може стати тим майданчиком, який виступить організатором і комунікатором для майбутніх протестів молоді та революцій в Росії. Присутність там нашого інформаційного контенту і активна робота наших агентів впливу з російськими протестами - причому не державних, так званих неефективних експертів, а саме масово приватних - важливий елемент інформаційної перемоги над агресором. Я б на місці Путіна аплодував Порошенко, що він прикрив російську молодь від українського впливу і наших віянь свободи. А сам би на його місці закрив всі соцмережі у себе в країні.

Так, до речі, я не стирчу в ВКонтакте, анкета на Одноклассниках закрита і я туди не ходжу. Mail.ru давно не використовую. Без Яндекса проживу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.