Життя після Brexit

0 коментувати
Тепер французи можуть похвалитися тим, що їх економіка офіційно більшеа за англійську

Тепер французи можуть похвалитися тим, що їх економіка офіційно більшеа за англійську

Цього тижня трейдери, особливо європейські, прокинулися в поганому настрої і приступили до розпродажів

Як відомо, "сердце красавицы склонно к измене и перемене", як вітер в травні. Про травневий вітерець зараз ми можемо тільки мріяти, але мова не про нього, і не про дівчат, разбиваючих серця, а про спекулянтів і інвесторів, чий настрій так само мінливий. Ось і цього тижня трейдери, особливо європейські, прокинулися в поганому настрої і приступили до розпродажів. Нехай це не було тотальним зниженням, але корекція пройшла знатна.

Дуже турбує фінансовий світ стан італійських банків, які не знають, що робити зі своїми боргами. Особливо їх стан лякає на тлі інформації про те, що сам Deutsche Bank не пройшов стрес-тест в МВФ. Ускладнює ситуацію і неможливість списання боргу цих самих банків. Занадто багато їх облігацій виявилося у руках у населення, і після того, як один з італійців віддав богу душу, після повідомлення про те, що частина його надійно вкладеного капіталу випарувалася, заборонили це робити. З людинолюбства, напевно. Слабенькі серця нині у нащадків римлян. У підсумку, європейські індекси зазнали істотних втрат, в п'ятницю вранці німецький DAX відкриється на позначці в 9418,8 пунктів.

Правда, американці, відсвяткували черговий День Незалежності і перебуваючи в гарному настрої (особливо, якщо вони не дивилися новий День Незалежності, адже в пеклі має бути місце для творців фільмів, які псують прекрасну історію, десь поруч з режисерами Термінатора-3 і інших) не особливо підтримували європейське завзяття і європейські печалі. Воно і зрозуміло. Статистика в штатах виходить просто ульотна, і знаходити свої приводи для падіння вкрай важко. У підсумку, індекс S&P500 трохи втратив на європейській нервозності і відкриється у п'ятницю на рівні 2097,9 пунктів.

Про Brexit за межами Британії майже не згадували, залишивши самих англійців розсьорбувати кашу, яку заварили. Що наочно поки що відображається в динаміці курсу фунта стерлінга. Даруючи радість не тільки умовному Соросу (або справжньому Соросу), але і французам. Тепер вони не тільки можуть похвалитися тим, що обіграли Ісландію, що обіграла Англію, але й тим, що їх економіка офіційно більше англійської. На радощах можна ще міст ім'ям героя столітньої війни назвати. Але це вже після перемоги над Португалією, яка обіграла ще одного британського повпреда, Уельс.

А в українському сегменті єврооблігацій тиша. До кінця минулого тижня суверенні папери забралися на максимальні значення з моменту реструктуризації і тепер спочивають на лаврах. Чекаючи виділення траншу МВФ. Та й просто входячи в період літнього затишшя, яке в цьому році нехай і було зіпсоване британцями, але все одно неминуче настане.

За чутками, в середині липня повинні не тільки призначити нового тренера збірної України, завданням якого стане – ні в якому разі не пройти на чемпіонат світу 2018 року в Росії, але й відбудеться засідання правління МВФ, де Україні виділять, нарешті, урізаний третій транш. Фонд розібрався, як поводитись з Україною, і зрозумів, що без морквини перед носом нічого не працює. І чим більше морквина – тим краще. А оскільки закон збереження енергії працює і з фінансами, то в кінці давали більше, зараз потрібно давати менше.

Остання морквина була майже рік тому. Багато хто вже і забув її смак. Тим не менш, за минулий місяць НБУ збільшив резерви на $500 млн. Цього тижня, особливо у зв'язку із зайвим американським вихідним, особливого надлишку доларів на ринку не спостерігалися, і гривня залишилася стояти на колишніх позиціях. Рідкісними вкрапленнями новин залишаються новини з дурдому, що проходять в рубриці «парламентський вісник», де з диким скрипом приймаються закони, необхідні для отримання траншу МВФ. Від такої нудьги навіть англійські фінансові аналітики тепер коментують тему перейменування вулиць у Києві.

На внутрішньому ринку Мінфін продовжує вибудовувати криву дохідності ОВДП, розмістивши вже п'ятирічний папір, прибутковість якої вдалося опустити нижче 17%. І ринок облігацій все більше підходить до етапу перезавантаження. Ланцюжок подій найближчим часом повинен включати ралі в ОВДП (тут потрібна допомога від Нацбанку та його облікової ставки), потім запустяться випуски Міжнародних Фінансових організацій, таких як ЄБРР і вже після дійде черга корпоративних паперів. І поки незрозуміло, що складніше буде - знайти покупців на корпоративні облігації або потенційних емітентів, здатних їх випустити.

А на ринку акцій раптово утворилася ралі. І індекс злетів вище 700 пунктів, де не був дуже давно. І причини знову виявилися чисто українські. Ринатexit призвів до появи у ряду українських фондів (так-так, вони ще залишилися) зайвих грошей. Вибираючи між варіантами віддати ці гроші інвесторам або вкласти в ще щось і продовжувати отримувати з них ренту, всі керуючі взяли очікуване рішення і купили на ринку те, що там ще можна купувати. У підсумку, ранок п'ятниці індекс УБ відкриє на позначці в 704 пункти, а небайдужі до фондового ринку України змогли помітити, що він може не тільки падати, але і рости.

P. S. "Happiness is like a butterfly which, when pursued, is always beyond our grasp, but, if you will sit down quietly, may alight upon you." Nathaniel Hawthorne

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.