З речами на вихід

0 коментувати
Останній тиждень події на фондовому ринку визначалися одним містким словом – Brexit

Те, що повинно було б стати розвагою у перерві між футбольними матчами у Франції, занудними як обличчя французького офіціанта, коли до нього звертаються англійською, перетворилося на справжнього чорного лебедя. А британці довели, що виносити важливі питання на референдуми можуть дозволити собі тільки швейцарці.

Результати референдуму викликали шок у всіх: від банкірів Сіті, які подумують тепер про переїзд, до яскравих прихильників виходу Британії з ЄС, які активно просували цю ідею, сподіваючись, що в результаті нічого не вийде. Вийшло. Вперше в житті вічно п'яний докер з Саутгемптона зміг здійснити свою давню мрію і напаскудити цим буржуям в дорогих костюмах, причому так, що йому за це нічого не буде. Відразу не буде.

Хіба що в майбутньому, коли він позбудеться роботи, звичайно, з вини тих же акул з Сіті, відплата прийде, але зв'язати воєдино ці дві події буде дуже складно. При цьому особливість цивілізованої Британії в тому, що шахраювати тепер ніхто не буде і з ЄС вийти все ж таки доведеться. З речами. Валіза, тунель, Вікторія Station. Хто б не очолив корабель, нехай навіть на Даунінг-Стріт увійде харизматична Тереза Мей, яка на дух не переносить всіх цих референдумщиків, продовживши тенденцію закріплення матріархату в сучасному світі.

Ранок минулої п'ятниці став зовсім не добрим, адже багато хто засинав, заколисаний оптимістичними прогнозами. І не дарма багато трейдерів не розходилися по домівках, ночуючи в своїх офісах. Розпродажі 24 червня стали найбільшими за десятиліття, відбивши шок фінансового співтовариства, який чекав від британців адекватності. Проте, світової кризи не сталося. Вже після вихідних ринки почухали ріпу і прийшли до висновку, що все не так і жахливо.

Зростає невизначеність, звичайно, трохи гірше будуть найближчим часом економічні цифри в ЄС та Британії, але всю можливу неадекватність британці вже проявили. Більше того, тепер ФРС точно не наважиться піднімати ставки цього літа, а може і восени. В результаті, покупці активізувалися, причому як в борговому сегменті, орієнтуючись на продовження періоду нульових ставок, заганяючи прибутковості тих же німецьких держбондів далі в негативну зону, так і на ринку акцій. В результаті, ранок п'ятниці індекс S&P500 відкриє на позначці в 2098 пунктів, зовсім недалеко від тих рубежів, з яких почалися панічні розпродажі. І близько до історичних максимумів.

Ризиковий апетит, що повернувся після переляку, підтримав і активи ринків. Тут вам і сировина, що передумала падати, і низькі ставки. У підсумку, навіть Папуа Нова Гвінея готує випуск єврооблігацій, як би парадоксально це не звучало. І ніхто не здивується, якщо прибутковості там будуть нижчі за українські. Вітчизняний сегмент єврооблігацій теж потрапив під удар у перші години розпродажів і точно так само відновив втрати. Прибутковості суверенної кривої закінчують тиждень в діапазоні 8,1%-8,6%. А в корпоративному сегменті продовжили домовлятися власники єврооблігацій групи СКМ, Метінвест і ДТЕК з самими емітентами. Не про реструктуризацію, звісно, а радше з технічних питань, але теж приємно. Причому зробили це успішно, дозволивши натовпу юристів і банкірів планувати свої літні відпустки.

На внутрішньому ринку Нацбанк залишається основним ньюсмейкером. Якщо не враховувати Uber, який, нарешті, запустив свій сервіс в Києві на радість хіпстеру і середньому класу. Протестувати в Україні таксисти не змогли, ніби як не Франція, та й для цього потрібно було б платити податки, що занадто складно. НБУ, як у найкращих будинках Парижа і Лондона, провів прес-конференцію, на якій знизив облікову ставку, тепер до 16,5%. Паралельно пояснивши що, навіщо і чому. Ще один крок у вірному напрямку, як і у випадку з Uber, можливо, носить чисто символічний характер, але посилає вірні сигнали. Регулятору можна тільки пред'явити претензію, що робив він це напередодні Brexit – не найкращий час. Все ж таки після 2008 року вірити в українські тихі гавані вже якось непристойно. Але поки, дійсно, обійшлося. Більш того, регулятор продовжує викуповувати надлишок валюти з ринку, незважаючи на покупку очікуючих щасливих володарів дивідендів, що прийшов туди 

Зниження ставки потягнуло за собою прибутковості державних облігацій, крива зробила крок на сходинку нижче 17%. Ще трохи, і в Україні раптом виявиться, що ставка рефінансування дійсно щось значить. Дозволяючи регулятору управляти ринком. А на ринку акцій України відбувся справжній результат. Можна навіть сказати, Ринатexit. Безліч підприємств, які в основному входять в орбіту групи СКМ, були виведені з ринку під урочисті фанфари, остаточно перейшовши до складу закритих акціонерних товариств. Тепер на біржі торгувати цими акціями, серед яких ще зовсім недавні блакитні фішки, такі як "Азовсталь", ніяк не можна. І торгувати можна тільки у вузькому колі обмежених осіб, які вже є акціонерами. Так що, фактично, власники цих акцій тепер можуть відчути себе повноцінними партнерами шановного Ріната Леонідовича. Причому, живими партнерами, що теж почесно і приємно. Залишилися на ринку акції, а в індексі, наприклад, їх всього 5, на подив росли на цьому тижні. У підсумку, індекс УБ відкриє п'ятницю на рівні 674 пункту.

 

 P. S. “Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals.." James Naismith

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.