Велике українське дякую китайцям

2 коментувати
Мільйони китайців розганяли руду і метал все вище, майже подвоївши їх вартість на біржі

Мільйони китайців розганяли руду і метал все вище, майже подвоївши їх вартість на біржі

Іноді це відбувається. Дуже рідко. Коли ви вже не чекаєте. Коли хтось розслабляється, а хтось втрачає надію. Несподівано

Підриваючи всі канони. Змінюючи все, і не змінюючи нічого. Ось так в один день ви прокинетеся і побачите, що продажі і виручка Apple раптом впали. Навіть в Китаї. В результаті, на тлі корпоративної статистики, не тільки від однієї яблучної компанії, американський ринок трохи відступив від вершини. Правда, не набагато. Ранок п'ятниці індекс S & P500 почне на позначці в 2075 пунктів. Благо, не всі емітенти розчаровували. Особливо порадував Фейсбук, особливо тих, хто встиг його купити. І зараз вже як страшний неможливий сон сприймається політ в безодню вартості акцій компанії після розміщення. На ринок впливали і різні меседжі від центральних банків, десь позитивні, як від ФРС, десь негативні, як те, що банк Японії поки не має наміру докуповувати вертольоти для розкидання грошей в боротьбі за інфляцію.

Цікаво було і на сировинних ринках. За ними останнім часом пильно стежили українці, особливо ті, хто розуміє велику природу руху гривні. На цьому тижні суперраллі в руді і металі закінчилося. І сталося це за цілком прозаїчної причини. Для початку, скажемо, що побігли вгору пару місяців тому основні статті українського експорту завдяки китайцям. Для початку, уряд Піднебесної в рамках чергової програми стимулів (рано чи пізно це не доведе до добра) витратили купу грошей. Через кредити було влито в економіку близько 10% від китайського ВВП (а це всім ВВП приклад) тільки за один квартал. І це, звісно ж, підтримало зростання сировинних продуктів.

А далі в справу прийшли китайці, які за своєю природою дуже азартні люди. Китайці, коли бачать можливість пограти і зробити ставку не можуть зупинитися, приблизно як японці, які бачать перед собою караоке. У минулому році китайські фізичні особи, які люблять азарт, сильно отримали по руках на ринку акцій Китаю, але не заспокоїлися. І, помітивши таку тенденцію на ринку сировини, побігли туди, та ще й з використанням плеча. Сам ринок і регулятор виявилися до такого не готові, тим більше що обсяг торгів там набагато менше, ніж на фондовому ринку, а значить, вплив оскаженілого китайського натовпу (ви зустрічали десь китайських туристів?) ще більший.

У підсумку, всі ці мільйони китайців розганяли руду і метал все вище, майже подвоївши вартість цих товарах на біржі, поки їм не підрізали крила, обмеживши спекуляцію, зокрема, обрізавши плечі. Це охолодило ринок, ознаменувавши собою той ліміт, вище якого, судячи з усього, вже не відскочить. Корекція за ціною не була настільки драматичною, як за обсягами торгів, але допомогло нам те, що ті ж китайці, але вже дуже важливі і не азартні, зміцнили юань на 2%, що дуже допомогло ринкам сировини по всьому світу. Хто б ще обрізав крила торговцям на ринку нафти, які на цьому тижні витягли барель Брента до 48 доларів. І навіть без видимої на те причини, крім побоювань за долю Венесуели, у якій вже закінчилися гроші на друк грошей і цілком можливо може зупинитися все, в тому числі, нафтові вишки.

Частково за допомогою китайців, які підтримали заодно і гривню, ріс і ринок українських єврооблігацій. Хоча, звичайно, найприємніший сюрприз для ринку прийшов з боку українського уряду (цей рідкісний момент), що підвищив тарифи. При цьому, не тільки виконавши загальний план з МВФ, але і перевиконавши його, підвищивши тарифи на 100% і уніфікувавши тепер всі ціни. Крім одного (поки незрозумілого) виключення, залишивши пільги релігійним організаціям. Чи то в спробах зробити відкат вищим силам, за старою звичкою, чи то плануючи нових найбільших торговців на ринку газу, таких як «Секта свідків дешевого газу», «Церква святого рівноапостольного Нафтогазу» або «Газоторговці п'ятого дня». Хоча, здавалося б, саме релігійним організаціям дешева енергія потрібна найменше. Адже вони, як відомо, вміють видобувати її з нічого, запалюючи вогонь без сірників (принаймні, ніхто їх не бачив) або створювати субстанції, які вічно дають тепло і світло (тут мова не йде про вогнища з єретиків або відьом, бо останні мають звичку закінчуватися). Не кажучи вже про нерозкритий потенціал антиматерії, до секретів якої у них теж повинен бути доступ. Так чи інакше, транш від МВФ став ближче, а президент ще й пообіцяв, що всі разом дадуть Україні до $ 5 млрд. Що не може не радувати власників єврооблігацій, знижуючи їх прибутковість, і забираючи криву в діапазон 8,5% -9,5 %.

Продовжує перевиконувати план НБУ. З одного боку, він активно купує надлишки доларів на міжбанківському ринку, а з іншого - завершує прикривати банки, які давно пора було прикрити. На цьому тижні дісталося банку Юнісон, прикритому за непрозору структуру власності, викликавши десь в Москві гнівний ряд матюків з боку тієї самої непрозорої структури, відгукнувся луною в українському інформаційному просторі з боку людей, також небайдужих до тих самих непрозорих власників. Що ж, краще пізно, ніж ніколи. Обсяги купівлі валюти за день побили новий рекорд на цьому тижні, коли регулятор викупив більше $ 90 млн. За один аукціон. В результаті, за підсумками тижня гривня зміцнилася до 25,2. А НБУ за місяць поповнив резерви більш ніж на $ 500 млн. Сказавши велике українське "дякую" тисячам маленьких китайців.

А на внутрішньому ринку триває весна, що прийшла несподівано рано в цьому році, але як завжди, принесла з собою оптимізм. Більш того, рання і тепла весна не тільки обіцяє нам хороший урожай різного роду фруктів, але і дозволяє уникнути величезної української дилеми, коли вікові традиції могли б зіткнутися одна з одною, суперечачи одна одній. Адже 1-го травня буде Пасха, обіцяючи порятунок від посту тим, хто його дотримується, і, забороняючи працювати всім (споконвічно так повелося, що вихідних у людей не було в принципі, і відпочивали тільки на церковні свята, вихідні додалися, традиції не пішли ), а з іншого боку послання - 1 травня пора садити картоплю. І що це, як не праця, нехай і священний для кожного українця, який, здавалося, персонально відправив Колумба відкривати Америку за картоплею. Щоб при зіткненні двох традицій сказати, можливо, це була б подія, небезпечніша за випробування в колайдері. Але прийшла весна. Прийшла раніше. І посадили вже картоплю всі правовірні українці. І весна принесла, в черговий раз, позбавлення від всесвітнього колапсу. Так само як і принесла вона покупки на український ринок акцій, що, здається, ще складніше, ніж врятувати світ від катастрофи. П'ятницю індекс УБ відкриє на позначці в 638 пунктів, а ф'ючерс вже втік вперед до рівня в 655 пунктів. Дрібниця а приємно.

P.S. "Study the past, if you would divine the future."

"A man must be big enough to admit his mistakes, smart enough to profit from them, and strong enough to correct them."

                                                                                                                   John C. Maxwell

 

В огляді представлено точку зору авторів статей, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександр Пасховером - по понеділках

Кінопошук з Фоззі - по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим - по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.