В очікуванні хунти, футболу та МВФ

0 коментувати
Фонд, враховуючи поведінку України, вирішив переглянути розмір траншей, залишивши десерт на потім

Фонд, враховуючи поведінку України, вирішив переглянути розмір траншей, залишивши десерт на потім

Оптимізм на світових ринках, соло Національного банку і несподіваний поворот у переговорах з МВФ

Так сталося, що основні події цього тижня припали на кінець минулого, визначивши поведінку інвесторів. Воно й не дивно, адже кінець цього тижня збігається з початком чемпіонату Європи з футболу.

І не тільки в Україні це паралізує життя, наприклад, роботу парламенту, але і впливає на розклад людей по всьому світу. А минулої п'ятниці в США раптом несподівано вийшли погані дані з ринку праці, що змусило спекулянтів повірити в трохи більш довгий період "шарових" грошей. Що порадувало. Воно і зрозуміло, фактично, вже 8 років ринок живе у світі, де гроші нічого не варті. І те, що почнеться, коли ставки почнуть зростати, не зрівняється за ступенем невизначеності навіть з можливою дурістю від британців, якщо останні захочуть вийти з ЄС.

Особливо боляче буде ринкам, які не тільки втрачають під впливом прогресу конкурентні переваги на зразок цін на сировину або на дешеву робочу силу (повстання машин виглядає тепер як закриття заводу в Китаї і відкриття роботизованого аналога в Німеччині), але й можуть виступити в ролі стриптизерок або безробітних з США, які до 2008 року накупили по три квартири і рефінансували себе постійно. У підсумку, індекс S&P500 продовжує радісно торгуватися вище позначки в 2100 пунктів і відкриє п'ятницю на рівні 2115.

А на сировинних ринках продовжує пручатися нафта, яка, нехай і припинила зростання після того, як у Нігерії в черговий раз вгамували якихось злісних повстанців, які заважають цю нафту качати, але й далі продовжує залишатися вкрай дорогою (за нинішніх часів), торгуючись зараз в діапазоні $51-52 за барель брента. Перебуваючи під тиском Венесуельської дурниці. Хоч остання і служить гарним уроком для всього світу, демонструючи, що відбувається з країною, де до влади приходять популісти, які люблять знижувати тарифи. І по-хорошому, після початку розподілу продуктів через збори відповідальних товаришів, що вже почалося у Венесуелі, у них є два шляхи. Як завжди, або в ЗАГС, або до прокурора.

Хороший і швидкий шлях виходу – це якийсь традиційний латиноамериканський військовий переворот, про який вже стали забувати. Тоді хунта швидко прийде і наведе порядок, швидше за все, укладе договір з американцями, і всі дружно почнуть качати нафту. Багато і відразу. Людям знайдеться, що їсти і т. д. Якщо ж традиції перевороту вже забуті, то хаос може тривати досить довго, як до виборів, так і після, а значить, качати нафту буде ніколи і нікому. На цьому тлі радує, що слідом за Аргентиною, Перу обрало собі адекватного президента, і справа навіть не в його імені та прізвищі (Пабло Кучинського), а в тому, що він прийшов туди зі Світового Банку. Ще трохи і в України зовсім не залишиться конкурентів серед людей, які шукають високу прибутковість.

Оптимізм на світових ринках і пошук прибутковості в світі, де вже мало що може її принести, призводять до купівлі на українському ринку єврооблігацій. На початку цього тижня інвестори і спекулянти активно купували український борг, витягаючи вартість паперів вгору. В результаті, середня прибутковість по кривій українських паперів досягла 8,5%. Тішачи уряд можливістю незабаром все-таки повернутися на ринок, де не прискіпуються з дурними вимогами і не змушують робити зарядку, чистити зуби та проводити реформи, як це виходить з МВФ. У той же час, якщо прибрати з цього рівняння МВФ, поточні прибутковості за українськими паперами були б істотно вищими. Тягнуться вгору корпоративні папери, у тому числі рекордсмен останніх тижнів ДТЕК. І основне питання після розробки нових секретних формул, де замість мінуса до Роттердаму йде плюс-чи можемо ми вже вважати ДТЕК квазісуверенних боргом чи ні.

А на фронті переговорів з МВФ стався несподіваний поворот. Фонд, враховуючи поведінку України, вирішив переглянути розмір траншів, залишивши десерт на потім. В результаті, цілком можливо, що очікуваний нами транш складе всього $1,0 млрд. замість $1,7 млрд., а великі виплати запишуть до плану кінця року. Коли треба зробити і показати директору школи складне домашнє завдання. Насправді, наразі навіть не принципово, чи дасть МВФ $1,7 млрд. або $1,0 млрд. або просто 100 баксів. Потрібен сигнал, що Україна ще не злетіла з котушок і залишається в програмі. Тим більше, виділення супутніх засобів, як вже підписаний $1 млрд. від американців (підписати підписали, але дадуть тільки після відмашки МВФ) та інші пряники, безпосередньо залежать від програми. Коли, правда, депутати таки проголосують низку необхідних законів, вже незрозуміло. Бо на носі футбол і треба летіти, а потім літо, канікули. Загалом, колись.

На внутрішньому ринку продовжив виконувати соло Нацбанк. Хороша ситуація на валютному ринку, де регулятор продовжує скуповувати долари, дозволила зняти низку валютних обмежень. І якщо до послаблення для фізичних осіб мало кому є діло, то відкриття крану (поки не шлюзу, але все-таки) по репатріацію дивідендів, стало дуже позитивним сигналом. Нехай поки і в обмеженому режимі. Великий крок у правильному напрямку і без поспіху.

Гривня ж залишається на рівні 25,0 за долар. Без особливих зрушень. Як і на ринку облігацій, де новий аукціон Мінфіну засвідчив стабілізацію ставок на новому рівні. А ось на ринку акцій відбувається «кривава різанина бензопилою». Причому мова йде не про рух індексу, а про його долю. Цього тижня з індексу було видалено ще 2 папери, акції Азовсталі та Авдіївки, залишивши в його складі всього 5 паперів. А зовсім нещодавно їх було 10. Ось така вітчизняна лічилка про 10 афроукраїнців, в межах якої видаляються ілюзії. А сам індекс відкриє п'ятницю на правильній позначці в 666 пунктів, прощаючись на цій позначці з металургами і підходячи до чергового дня фондового ринку, який відзначають 12 червня.

З приводу свята до України навіть приїжджає «реальний Вовк з Уолл-Стріт», який проведе майстер-клас на тему «Як розводити лохів». Судячи з цінами на квитки, в один момент він зрозумів, що читання лекції набагато ефективніше реалізує його стратегію, краще за торгівлю на фондовому ринку, тим більше що процес для нього один і той самий. І цікаво, чи зізнається він про це наприкінці. Та й результат той самий. Але тут і ФБР не підкопається.

 

P. S. "If you even dream of б'ється серцем me you'd better wake up and apologize."

Muhammad Ali

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки та представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.