Україна - вже точно не Аргентина

0 коментувати
Ринки, що розвиваються, живуть новою історією. Про те, як в одній країні з дуже низьким рейтингом вибори президента виграв відомий бізнесмен

Світові ринки продовжують перебувати в благодушному настрої, що поширюється не тільки на індекси американських фондових майданчиків, а й на сировинні ринки, а звідти вже розлітається степами і селами від Латинської Америки до найбідгіших куточків Азії. Як і у випадку з нещодавнім падінням особливої причини для зростання немає, та вона й не потрібна. Коли ринки в гарному настрої, причина для зростання-як привід випити для алкоголіка. А навіщо? В результаті, індекс S & P500 вперше в цьому році побував вище позначки в 2100 пунктів, нехай і відкриється в п'ятницю трохи нижче, але на позначці в 2091 пункт. Барель Брента доторгувався до 45 доларів (нечувана зухвалість), руда і метал біжать вгору так само азартно, радуючи український уряд і Нацбанк (і тільки десь на Мальдівах самотньо сумує з цього приводу Арсеній Петрович).

Розбурхує і ринки, що розвиваються. І тут навіть не імпічмент президенту Бразилії, голосування за яким пустили в прайм-тайм замість футболу (а бразильцям, схоже, все одно, в честь чого влаштовувати веселі карнавали), який останнім часом мало радує. Ні. Ринки, що розвиваються живуть новою історією. Про те, як в одній країні з дуже низьким рейтингом, але вкрай великим потенціалом, яку інвестори звично обходили стороною і вважали місцем вічного дефолту, вибори президента виграв відомий великий бізнесмен, який вмить сформував найсильнішу реформаторську команду на всіх країнах, що розвиваються ринку і взявся робити реформи , від яких інвестори пісяють окропом. І так, країна називається Аргентина. І на цьому тижні країна зробила випуск єврооблігацій терміном 10 років на загальну суму 16,5 млрд. доларів, загальний обсяг заявок склав 70 млрд. доларів. А прибутковість склала 7,5%.

Побачивши такий випуск, інвестори збудилися в усьому сегменті ринків, що розвиваються, адже величезний попит показав, що ніхто не тікає. А навіть навпаки, інвестори в пошуках позитивних ставок (а це вже рідкість) все ще готові йти в найвіддаленіші куточки світу. Особливо на тлі оптимізму на центральних майданчиках розвинених країн.

Дісталося і Україні, де, звичайно, ніхто і не мріє вже про випадок Аргентини. Але зате новий уряд виявився не таким вже страшним,принаймні, за перший тиждень роботи, і навіть декларує активну співпрацю з МВФ. А також обіцяє підняти тарифи, прийняти 20 законів (тут, правда, справа за парламентом, відомим своєю дисципліною) і отримати наступний транш вже в травні. Інвестори, відомі своєю довірливістю, не могли пройти повз такі заголовки, і прийшли купувати. Не дуже завзято, але досить, щоб ціни трохи підросли в суверенній кривій, що потягло за собою і інші папери. В першу чергу Укрзалізниці, де все-таки призначений поляк, чиє ім'я і прізвище ще належить навчитися вимовляти, який свого часу чудово попрацював на польських залізницях. А там і державні банки підтягнулися. Прибутковість суверенних паперів вже знизилася до 9%, що, звичайно, ще далеко до Аргентини, за якою нам тепер треба буде гнатися.

На внутрішньому ринку очей порадували статистикою та рішенням НБУ. Статистика показала зростання всюди, де тільки можна, від індустріального виробництва до роздрібних продажів, а Національний Банк знизив облікову ставку з 22% до 19%. Там, звичайно, ще знижувати і знижувати, але кожен крок в потрібному напрямку радує. Більш того, регулятор, устами Валерії Гонтарєвої, навіть пообіцяв незабаром зняти заборону на репатріацію дивідендів. Головне, щоб, коли НБУ скасував всі валютні обмеження, це не подали в якості валютної лібералізації в класичній інтерпретації «щоб зробити краще, купи козу, продай козу». Разом зі зниженням ставки знизилася прибутковість і депозитних сертифікатів Національного Банку, а в довершення всього НБУ пообіцяв розміщувати тільки двотижневі сертифікати. І тут вже десь голосно раділа людина в міністерстві фінансів, відповідальна за розміщення ОВДП.

Цього тижня Мінфін продав дев'ятимісячні та дворічні облігації, все з прибутковістю нижче 20% і на досить високі обсяги. Звичайно, завжди є можливість все списати на підступи державних банків, але попит на гривневі ОВДП останнім часом з'являвся і на вторинному ринку. Так що життя потихеньку повертається. Традиційно, першими біжать єврооблігації, а вони вже пробігли після реструктуризації, потім державні гривневі бонди та зовнішній ринок акцій.

Там на цьому тижні теж все зростає, але покупки акцій Ferrexpo, наприклад, завжди простіше списати на ралі в руді, ніж на зміну ставлення до українського ризику. Втім, в поєднанні зі зміцнення гривні, що згладжує покупками НБУ валюти в резерви, можливе ралі в сегменті ОВДП вже не здається фантастикою. А там і до ринку акцій повинні дістатися. Якщо хоч якісь акції залишаться. Цього тижня індекс УБ був налаштований швидше оптимістично, закріпившись вище 600 пунктів, і відкриє п'ятницю на рівні в 603 пункту. Завжди готовий до пробіжки вгору, тим більше за останні роки він так добре відпочив, що накопичилося достатньо сил і потенціалу зростання. Як у української економіки.

P.S. "Study the past, if you would divine the future."

                                                                                                                                 Confucius

В огляді представлено точку зору авторів статей, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександр Пасховер - по понеділках

Кінопошук з Фоззі - по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим - по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.