Угода України з кредиторами та обвал рубля

2 коментувати
Міністерство фінансів вже тиждень красномовно мовчить після повернення Наталії Яресько з Сан-Франциско

Міністерство фінансів вже тиждень красномовно мовчить після повернення Наталії Яресько з Сан-Франциско

Вперше за дуже довгий час тренд українського ринку акцій раптом збігся із загальносвітовим

Китай більше не кидав каміння в озеро світової економіки, але кола по воді йдуть досі. При цьому в деяких куточках світу безневинні брижі перетворюються на високі хвилі цунамі, зносячи все на своєму шляху. Або всіх. В першу чергу мова йде про ринок сировинних товарів, насамперед ресурсних. Адже їсти китайці менше вже навряд чи стануть, адже шлунки вони вже розтягнули, а от споживати менше руди або нафти – цілком вірогідно. Ось вже нафта наближається до позначки в $45 за амфору, а рубль дешевшає до сексуального рівня в 69 рублів за долар. Спостерігаючи таку картину, девальвують та інші нафтозалежні валюти - хтось довго і болісно, а хтось за одну ніч методом Казахстанського Центрального банку.

Низькі ціни на сировину тиснуть і на фондові ринки. Падіння руди і нафти не є короткостроковим, а скоріше вказує на здоровий довгостроковий ведмежий ринок. Показником цього є те, що ціни не зреагували на засідання ФРС, де знову було відкладене зростання ставок - до появи певних знаків. Що це має бути: чи то образ Діви Марії в небі, чи Лебедине озеро на російському ТБ, у ФРС не уточнили.

Страждає і ринок акцій США. Ранок п'ятниці індекс S&P500 відкриє на позначці в 2035 пунктів, тільки за четвер втративши близько 2%. Тепер він перебуває близько мінімальних рівнів за 2015 рік, який, щоправда, не відрізнявся значним зростанням.

Нафта тягнеться до позначки в $45 за амфору, направляючи рубль до сексуального рівня в 69 рублів за долар

Попрощаємося з Алексисом Ціпрасом. Мавр зробив свою справу, прямо протилежну тому, що обіцяв, мавр може йти. Парламент Греції прийняв всі закони, отримав допомогу і віддав аеропорти в управління німецького оператора. А ви ще лаєте українських політиків за те, що вони не виконують своїх обіцянок? Як би нерозумно ці обіцянки не звучали.

Але українські чиновники не завжди обіцяють і говорять. Іноді вони просто мовчать. Причому мовчать так завзято, що, здається, їх мови пов'язані омертою, кодексом мовчання, за порушення якого чи відрубують пальці, чи зав'язують колумбійську краватку. Мова йде про Міністерство фінансів, яке показово і красномовно мовчить ось вже тиждень після повернення Наталії Яресько з Сан-Франциско. Таке мовчання може означати багато чого, але, судячи з ходу переговорів до цього, воно означає наявність угоди. Принаймні, якби угода була укладена в минулу п'ятницю, то саме так і повинні були б поводитися українські чиновники, зв'язані зобов'язаннями з кредиторами. Адже поки юристи та радники виставляють правильні коми в документах, ніщо не повинно впливати на ціни. Отже, залишається тільки почекати оголошення результатів переговорів і того моменту, коли апологети дефолту, гривні по 50 і інших елементів «Ганебної Зради» з'їдять свої капелюхи. А Мінфін нарешті зосередиться на податковій реформі, яку ще ніхто не бачив, але всі встигли розкритикувати.

На внутрішньому ринку поки що тиша. Нових траншів Дельта Банк вже не отримував, тому гривня спокійнісінько перебуває біля позначки в 22. На ринку облігацій не відбувається нічого. Абсолютно нічого. Проблема вже навіть не в тому, що немає лімітів чи бажання, а в повній відсутності інструментів, з якими ці бажання можна реалізувати. Депозитні сертифікати НБУ, як і раніше, набагато привабливіші для банків. І облігаціями зараз торгують тільки окремі умільці. Які, втім, іноді можуть заткнути за пояс небезпечних рецидивістів торговців на інсайд, які стали зірками тиждень тому. Адже мало хто може купити за 9 тис. грн. облігації, що коштують 61 млн грн. Такі операції очевидно вигідніші. Імена цих торговців ще не стали відомі громадськості, хоча знаючі люди з розумінням усміхаються, киваючи в звичну сторону. Все-таки ринок облігацій у нас дуже маленький.

Хоча і він набагато більший за ринок акцій. Індекс УБ продовжує вести розкопки, можливо, в пошуках золота скіфів. Зрештою, знайшли ж у Польщі на цьому тижні потяг із золотом нацистів. Може, щось подібне можна відшукати і в степах України, особливо якщо зняти кілька шарів грунту. Ось і цю п'ятницю індекс УБ відкриває на позначці в 975 пунктів. А ф'ючерс вперше за останні місяці раптом виявився нижче індексу.

Вперше за дуже довгий час тренд українського ринку акцій  збігся із загальносвітовим. Може, це подарунок країні до Дня Незалежності? А може, просто звичка. Адже у людей, які вже сім років працюють в умовах кризи, встигли сформувалися умовні рефлекси. І виправляти цю хворобу доведеться ще дуже довго. Або просто набрати нових трейдерів, наприклад, з колишніх даішників або прокурорів. Обмін досвідом - справа благородна. А жадібність, як основний елемент професії, властива і тим, і іншим.

P. S. “Yesterday's the past, tomorrow's the future, but today is a gift. That's why it's called the present." Bil Keane

В огляді представлено виключно думку  автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії і самого автора з вищевказаних питань. Відповідно, представлена в огляді інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна. Для отримання експертного коментаря з питань, що цікавлять вас, прохання звертатися в прес-службу Dragon Capital за телефоном (044) 490 71 20 або по email: pr@dragon-capital.com.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.