Що накоїли німці і коли впаде гривня

8 коментувати
Світ застряг в корекції

Вже понад місяць світові ринки не можуть знайти в собі сили для зростання, а індекс очікуваної волатильності тримається вище за рубіж у 20 пунктів. І в цей раз свиню ринку підклали ті, від кого вже ніхто не очікував підступу. Це були не китайці, на яких знову закрили очі, і навіть не росіяни, що із завзятістю, гідною кращого застосування, шукають проблеми на свою голову по всьому світу, а німці. Так-так, ті самі чесні працьовиті й роботящі німці, які були спіймані на махінаціях.

Концерн Volkswagen був спійманий на шахрайстві, що спочатку призвело до обвалу акцій, а потім зачепило і акції всіх виробників дизельних автомобілів. Не постраждали, напевно, тільки Tesla, де не знають, що таке дизель, і Запорізький автомобілебудівний завод, який не в курсі, що таке автомобіль.

Разом з продовженням танців на ринку сировинних товарів автомобільна історія відправила ринки в нокдаун. І поки їм треба час, щоб впоратися. Закласти в моделі втрати і скоригувати справедливі ціни, щоб вже спокійно порадіти черговим рекордам продажів айфонів. Поки ж ранку п'ятниці індекс S&P500 почне з позначки в 1923 пункту. А німецький DAX — на позначці в 9509 пунктів, втративши майже 20% від своїх максимумів. Незважаючи на те, що охочих бомбити Сирію стає більше з кожним днем, радують ціни на нафту, які ні на що не реагують зовсім, консолідуючись біля позначки у 48 доларів за барель.

На українському ринку єврооблігацій все спокійно. Кредитори отримали листа щастя, а міністр фінансів скоро відправиться в фінальне турне, після якого відбудуться голосування по кожному випуску. Власників коротких паперів задовольнили, і тепер особливу думку висловлює тільки Росія. Втім, її думка мало кого цікавить. До неї повернуться за 2 місяці, коли реструктуризація з інших випусків буде завершена. Правда, оскільки надавати особливі умови права вже не буде, а, враховуючи проспект емісії, і на варанти Москві розраховувати не доводиться, то зустріч відбудеться у суді. На щастя, в лондонському. Неквапливому і скрупульозному. А там уже або віслюк здохне, або падишах.

Основною подією на внутрішньому ринку останніх тижнів стало зниження ставки рефінансування НБУ до 22%. Що все ще дуже високо, але тренд не може не радувати. Гривня ж замість того, щоб ослабнути на тлі таких послаблень, продовжила зміцнюватися. Чіткої відповіді на питання, чому це відбувається, ніхто дати не може. Нацбанк на цьому тлі і збільшує обсяги купівлі на аукціонах, і навіть проводить інтервенції з покупками доларів. Поки не допомагає.

Всі заготовки в аналітиків з варіантами відповідей розраховані на сценарій падіння гривні, там у кожного є сотня причин. А ось із зростанням складніше. Можна було б, звичайно, використовувати традиційний аргумент "Вибори-вибори, кандидати...", але чорний ринок точно так само повзе вниз. І залишається останній аргумент - продавців долара більше, ніж покупців, і вже пошепки кажуть про те, що дно вже пройдено, паніки більше немає, торговий і платіжний баланс стабілізувався і, загалом-то, причин падати більше немає. Але в чудеса віриться насилу.

На фондовому ринку ж основною подією стала конференція учасників фондового ринку. Цього разу вона пройшла в Одесі, а значить, була сповнена пафосу і величі. Навіть є взаємозв'язок: чим гірші справи на ринку, тим масштабнішою проводиться вереснева конференція. Коли дерева та індекси були великими, то більшість учасників було не в костюмі, а плавках. Цього ж разу на конференції засвітилося найвище керівництво країни. Біда в тому, що тільки голова НБУ розуміла, до кого вона звертається, і що зала повна іноземних інвесторів, а локальних гравців, які приїхали потусити один з одним. І навряд чи варто розповідати про боротьбу з корупцією в Україні.

Що ж до того, що відбувається на біржах, то найцікавіші події відбувалися з торгівлею акціями самих бірж. Зусилля НКЦПФР, нове керівництво якої демонструє приємне завзяття, російський власник торговельних майданчиків був поставлений у ситуацію, коли від одержаної пропозиції неможливо відмовитися. Що ж до ринку акцій, що торгуються на біржі, то там продавців було набагато більше, ніж покупців. До останнього часу склався певний баланс, покупці не чіпали продавців, продавці – покупців. Але тут негласний договір було порушено, обваливши індекс УБ майже на 100 пунктів за кілька тижнів. У підсумку ранок п'ятниці індекс УБ відкрив на позначці 871 пункт. Все ще вище нуля.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.