Шалені іскри Туреччини, слабка гривня і американці

2 коментувати
Шалені іскри Туреччини, слабка гривня і американці
Народження гігантського чорного лебедя, войнушки Анкари і Москви, а також, як це все впливає на українські справи

На поточному тижні американці були зайняті святкуванням Дня подяки, одного з найважливіших імперіалістичних свят, розтягнутого на два дні, включаючи в себе поїдання індички в четвер і забіг з метою витратити отримані калорії і накопичені долари в чорну п'ятницю. А, отже, центр уваги був перенесений на східну півкулю.

І воно виправдало очікування. Там дві старі імперії, встаючи з колін з думками про славне минуле, яке вже не повернути, стукнулися лобами. Лоби виявилися твердими і іскри полетіли знатні. І продовжують летіти до цього часу. Тим більше що у ті добрі часи, про повернення яких так мріють в Москві і Анкарі, основною забавою сторін були якраз війни один з одним, що проходять з перемінним успіхом. Ностальгія замучила. Хоча, звичайно, з того часу, як за Туреччину стали підписувати різного роду англосакси, брати Стамбул стало дуже небезпечно.

Люди все ще не вірять, що народжується гігантський чорний лебідь, хоча коли він народжувався раніше, то виглядав саме так. Поки ж вдалося злегка налякати локальні ринки і ринок нафти, який, втім, вирішили захищати і араби, які визначили рівень у 40 доларів за барель як ключовий оборонний рубіж, після якого вже може почати не вистачати грошей на футбольні клуби, діаманти і роллс-ройси для третіх синів десятих дружин. У той же час, зміцнити вище 45 доларів за барель не дають запаси нафти, що продовжують виливатися з усіх можливих сховищ.

Американці ж відкриють понеділок на позначці в 2088 пунктів, індекс S&P500 майже не змінився за останній тиждень. Ключовою ж подією в західній півкулі стала перемога пристойної людини на виборах в Аргентині. Остання подія трапляється вкрай рідко і перемога дружнього ринку консерватора, який перервав гегемонію популістів, вселила оптимізм як інвесторам в Аргентину, так і в принципі любителям всієї латинської Америки. Адже якщо в Аргентині можливо, то значить і з сусідами не все втрачено.

Події в такій далекій Аргентині прямо впливають і на українські справи. Хоч Україна це і Європа, але на інвестиційній карті – справжня Латинська Америка, іноді з домішкою Пакистану. А, значить, і українські єврооблігації конкурують з паперами Аргентини і Венесуели. І нехай з останньою все дуже погано і очікувати появу там адекватного правителя поки не доводиться, зростання популярності Аргентини серед інвесторів робить наші бонди відносно дешевими. Навіть враховуючи недавнє ралі, після якого, навіть після цінового відкату, прибутковість суверенних паперів залишається близько 9%.

При цьому, рік реструктуризації, схоже, добігає кінця. Київ домовився, перевівши свій борг у суверенний, ощаслививши і своїх власників варрантами. Продовжує вести переговори Укрзалізниця, обіцяючи встигнути до Нового року. Звичайно, у нас завжди залишиться шоу під назвою «російський випуск єврооблігацій», але це вже не економічна та не ринкова історія.

В Україні почала пустувати гривня, скориставшись далеким відрядженням голови Нацбанку. У підсумку, коли Валерія Гонтарєва прилетить з Нової Зеландії, зарядившись позитивом, чистим повітрям і знаннями, її будуть чекати кілька неприємних сюрпризів. І це не тільки декілька нових членів ради НБУ, від яких з таким трудом позбавлялися ще рік тому зі штату Нацбанку, але і спред, зо значно виріс між міжбанківським ринком і чорним ринком валюти. Якщо на міжбанку НБУ зупинив рух гривні на рубежі у 24 гривні за долар, фактично просто зсунувши коридор з 21-23 на 22-24, то чорний ринок не побажав зупинятися. Чи буде цей рух мати продовження, або ж ми бачимо занос на тлі пікових сезонних потреб імпорту, дадуть відповідь наступні кілька тижнів.

А фондовий ринок продовжує жити своїм звичним життям, зосередившись на внутрішній кухні. Цього тижня тема купівель-продажів бірж знайшла цікаве продовження. Біржа Перспектива, остання з великих, кого не позбавили ліцензії, хоч і визнавши її акції сміттєвими, заявила, що її хочуть купити.

При цьому не якісь невизначені українські інвестиційні компанії, а справжні американці. Хто ці американці - поки незрозуміло. Всі за звичкою подивилися на Джорджа Сороса, той лише покрутив пальцем біля скроні і пішов вивчати врожайність різних культур в Україні. Причому ринок настільки егоцентричний, що перестав сприймати будь-які події, які відбуваються поза його межами. В результаті, входження в капітал Банку Аваль з боку ЄБРР, який тепер став власником 30% акцій фінансової установи, ніяк не вплинув на динаміку вартості акцій цього самого банку на ринку. Хоча капіталізація по угоді в рази перевищує те, що показують котирування на біржі. Самі ж торги на поточному тижні були в основному на позитивній території, що, втім, можна величати відскоком дохлої кішки. Ранок п'ятниці індекс УБ відкрив на позначці в 725 пунктів.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.