Серпень – нудний місяць сюрпризів

1 коментувати
Настав місяць, коли міста порожніють, бюрократи, банкіри і трудовий народ йдуть в свою законну відпустку

Серпень – місяць, коли нічого не повинно відбуватися, адже ділова активність затухає як домна на заводі в Алчевську. Серпень – найкращий місяць, щоб лагодити дороги і націоналізувати великі банки, тривожачи мінімальну кількість злих городян. Для тих, хто залишився в серпні в офісі, спостерігаючи за рухами котирувань, придумали розвагу зважаючи на Олімпійські Ігри в Ріо, які стартують цієї п'ятниці. Правда, враховуючи, що олімпіада пройде в Бразилії, вийде все одно який-небудь карнавал, але це не робить видовище менш захоплюючим. А може навіть навпаки, адже бразилійки, які танцюють самбу набагато привабливіші за росіянок, які піднімають штангу.

Спекулянтів теж стало менше, це призводить до падіння ліквідності та іноді запускає волатильність, як сталося цього тижня. Коли ринки рухаються абияк, губляться стійкі кореляції і трейдери сивіють (стрибати з вікна у наш час вже не прийнято). В результаті, вперше за багато тижнів індекс S&P500 закінчив тиждень нижче, ніж його почав. Ранок п'ятниці він відкриє на позначці 2164 пункту. Винуватцем плутанини став Банк Японії, який не додав стільки плюшок(стимулів), як від нього очікували. Зрада за нинішніми мірками. Принаймні, для спекулянтів, які звикли до потоку грошей, що друкуються Центробанками. Щоправда, японський банк пообіцяв доповнити все фіскальними заходами, але процес було вже запущено. За законом збереження енергії: якщо десь поменшало, то десь побільшало.

Реагуючи на Brexit, який все ніяк не матеріалізується, Банк Англії знизив ставку і додав вогнику, сподіваючись розігріти багаття смутної британської економіки. Цікаво, що перед голосуванням найбільше побоювання банкірів з Сіті викликала перспектива зростання ставки в разі Brexit, як відповідь на девальвацію фунта, що повинно було б запустити багато неприємних механізмів, включаючи зростання вартості лондонської іпотеки. Без якої купити навіть маленьку квартирку в Лондоні можуть дозволити собі тільки російські мільярдери, британські футболісти та українські чиновники.

Де все спокійно, так це в українському сегменті єврооблігацій. Коли у великому океані відплив, маленькі прибережні гавані повністю міліють. Ось і український ринок, який звикли називати тихими гаванями, нехай і кораблю під час шторму тут набагато небезпечніше, ніж у відкритому морі, обмілів. У підсумку, за останній тиждень угод майже не було, ціни залишилися незмінними. У хвилини високої волатильності світових ринків про такі місця, як Україна, просто забували. Та й сама Україна не поспішати привертати до себе увагу, особливо поки з МВФ ніхто не домовився, хіба що корпорати випускають звіти, обіцяючи рефінансувати те, що є, трохи пізніше. І якщо не плутати рефінансування з реструктуризацією, то новин, які зворушують душу і серце немає в принципі.

А на локальному ринку всі розважалися індексом Біг-Маку. Раз на рік його розрахову.ть, теж влітку, знічев'я, даючи багату поживу для розмов бабусь на лавках. При цьому розмови чомусь завжди мають односторонній характер, а саме всі вважають дешевим не Біг-Мак в київському Макдональдсі, а гривню. Чомусь дуже багато хто хоче, щоб ці Біг-Маки в Києві коштували як в Нью-Йорку, що просто таки видає мазохістський характер українців. Враховуючи національні особливості, які виражаються в аукціонах з продажу ОПЗ, то в тендерах з кодовою назвою «Юзівка», про які можна говорити тільки пошепки і не згадуючи про П'ятий елемент, дешевизна України залишається головною конкурентною перевагою. Яка все ще приваблює інвесторів. Поки, принаймні, їх не може залучити краса української судової системи.

Внутрішній ринок облігацій поки обходиться без цих самих інвесторів. А на аукціон Мінфіну цього тижня майже ніхто і не прийшов. Раптово. Тому що раніше ходили. І змінилася лише дата в календарі, можливо, вплинувши на присутність на робочому місці членів банківських кредитних комітетів. Зараз же, після зниження ставок, Мінфін міг очікувати податливості ринку, який, замість цього, фактично проігнорував уряд. Образивши в найкращих почуттях. Не спостерігається ентузіазму і на ринку акцій. Його, там, звичайно, вже давно немає. Але іноді виникає видимість.

Ілюзії завжди допомагала крайня дешевизна українського ринку, як і у випадку з Біг-Маками. Адже не тільки український бутерброд зараз найдешевший в світі, але і українські акції виробників бутербродів, а також моторів або чавунних чушок. Видимість створює зростання. А зараз, після першого відносного тривалого зростання за довгий час, індекс УБ знову почав скочуватися вниз. Без паніки, без обсягів. Просто став нижчим. І відкриє цю п'ятницю на позначці в 696 пунктів. І якщо порівнювати гривню за біржовим індексом, а не за доволі набридливим індексом фастфуду, то реальний курс гривні можна знайти і на позначці один до одного з американським доларом.

P. S. "The only limit to our realization of tomorrow will be our doubts of today."

Franklin D. Roosevelt

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.