Китайське збурення, нафта по $50 і візит Лагард в Київ

1 коментувати
Китайське збурення, нафта по $50 і візит Лагард в Київ
Що відбувається на світових фінансових ринках

Цього тижня Китай вже менше розбурхував світові ринки, сфокусувавшись на параді, а кияни, нарешті, змогли відчути себе китайцями, подихавши всього один день повітрям, без якого не уявляє життя будь-який мешканець Пекіна.

У той же час волатильність на ринках залишається високою, індекс страху VIX тримається вище позначки в 25 пунктів. При цьому висока волатильність на західних ринках була помітна навіть українському обивателю, який традиційно байдужий до індексів акцій і котирувань облігацій, але трепетно відстежує рухи на ринку нафти. Причому наявність автомобіля для цього зовсім не обов'язкова. Після святкового обвалу нафта також швидко добігла назад до 50 доларів за барель на тлі закриття коротких позицій. А після навіть піднялася ще, ймовірно, від переляку і розгубленості трейдерів, але не втрималася біля межі 54 долари за барель і повернулася до простої і зручної цифри 50.0.

Носило вгору і вниз і американські ринки, хоч амплітуда коливань і помітно знизилася. Ранок п'ятниці індекс S&P500 відкриє на позначці в 1951 пункт. А ключові новини тижня приходили з Європи, де вирішували не тільки проблему мігрантів, але і слухали синьора Драгі. Голова Європейського центрального банку, як завжди, був нудний і досить сумний. Знизив прогноз зростання ВВП єврозони, знизив прогноз інфляції. Зате розширив можливості ЄЦБ за програмою кількісного пом'якшення. Євро тут же відреагував і впав, дозволивши долару відіграти майже всі втрати чорного понеділка. А аналітики все так само орієнтуються на паритет. У якійсь перспективі.

На ринку українських єврооблігацій, нашому маленькому віконцю у великий фінансовий світ, зберігається позитивний настрій. Після ралі минулого тижня покупки не пішли, і тепер кожен день український борг додає потроху. А учасники ринку намагаються оцінити вартість варрантів. Поки виходить не дуже і розкид оцінок вражає. Втім, враховуючи, що вартість цих самих варрантів залежить від цифр, які буде публікувати український Держкомстат, це і не дивно. У чому можна бути впевненим, так це у необхідності зробити все можливе, щоб ці папери стали популярними в Україні. І якщо ризик бурхливого економічного зростання виправдається, то ми могли б радіти не лише цим фактам, але і тому, що частина платежів залишаються всередині країни. Тим більше, у межах України зараз і торгувати особливо нічим.

І не особливо дозволяють. НБУ продовжив адміністративні обмеження, пом'якшивши лише деякі з них. Що було очікувано. Нацбанк надто уважний до ризиків, тим більше тепер їх будуть відслідковувати з німецькою педантичністю. Та й МВФ був би проти, дуже перелякалися бюрократи з фонду взимку. І змушувати їх переживати знову, було б не чемно. Тим більше напередодні раптового візиту Крістін Лагард, яка вирішила провести вихідні в Україні. Навіщо прилітає найголовніший ревізор, сказати важко, але такі візити можуть тільки радувати, бо завжди надають додатковий імпульс реформаторським поривам. Можна було б порівняти їх з чарівними пенделями, але тоді це було б теж не чемно, тепер по відношенню до шановних українських чиновників.

Але інтрига візиту Лагард залишається. Тем для розмов залишається чимало, але хочеться вірити, що мадам прибуває в місто, щоб розповісти, як Фонд допомагатиме Україні пережити податкову реформу. Щоправда, методи Фонду завжди універсальні – скорочення витрат. Дуже нелюбимий українськими чиновниками метод. Тут же як — чим більше ви реформатори, тим більше ви хочете скоротити податки. Біда, що часто вам абсолютно не важливе наповнення бюджету, який теж складається з тих самих податків.

А на внутрішньому ринку тиша. Гривня обертається навколо своєї осі біля позначки в 22,0. Мінфін продовжує упиратися і стверджує, що у нього є гроші і не виходить за новими. При цьому гроші у нього є, незважаючи на невеликий напад популізму, в рамках якого з 1 вересня зросли соціальні стандарти. Вибори вони такі вибори.

Але, благо, це місцеві вибори і масштаби популізму помірні. Та й на наступний рік такий ріст ніяк не вплине, адже він і так планувався з 1-го грудня. Навряд чи щось у цьому світі може вплинути на український ринок акцій. Начебто і реструктуризація пройшла, і навіть напередодні Генеральної Асамблеї ООН на фронті настала тиша, де ніяк не пов'язані з Путіним стрілки вирішили не заважати цьому самому Путіну злітати в Нью-Йорк. Але українським спекулянтам все дарма. І індекс УБ відкриється в п'ятницю на позначці в 978 пунктів.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» читайте тут

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.