Росія кличе. До зустрічі в залі суду

0 коментувати
Росія кличе. До зустрічі в залі суду
Затишшя на українському ринку єврооблігацій, повернення чорного золота до відмітки $50 за барель та істерика Путіна на щорічних зборах "Росія кличе"

Минулий тиждень був святковим як в Україні, так і в Штатах, відображаючись на активності, як спекулянтів, так і інвесторів. І якщо в Україні були тільки понеділки та п'ятниці, завдяки новому вихідному, якого так не вистачало восени (не святкувати ж 7 листопада), то американці просто прагматично продовжили собі вихідні Днем Колумба.

В результаті і активність була невисокою, а основні новини приходили з ринку злиття та поглинань. Тут і найбільша угода в IT-секторі, і злиття двох найбільших у світі виробників пива (Октоберфест в цьому році, судячи з усього, не пройшов даремно). Організатори цих угод можуть вже зав'язувати з трудовою діяльністю і виїжджати на Балі або Гоа.

Ринок акцій США на такому тлі не міг не залишатися оптимістично налаштованим. Нехай його оптимізм ще й дуже помірний, та й самі ринки покищо не виберуться з викопаної корекцією ями. Але індекси все ближче і ближче до поверхні, у якої знову замаячать історичні максимуми. Ранок п'ятниці індекс S & P500 відкриє на позначці 2023 пункту.

Тішить, що зростання на ринку нафти вичерпало саме себе, і чорне золото повернулося до рівня (по 50 або трохи менше). Більш-менш стабільно почуває себе руда, а загальне зростання ринку сировинних товарів тижнем раніше вкрай позитивно відбилося на валютах ринків, що розвиваються. Всі разом вони показали кращий результат з 1998 року. Поки всі ці веселощі проходять без участі гривні, яка продовжує хворіти вдома, хоч і чує шум від ігор дітей у дворі, які звуть її виходити пограти. Але сувора бабуся не випускає. Лікар не велить. Каже, що рано ще.

На українському ринку єврооблігацій спостерігалося затишшя, викликане голосуванням по реструктуризації. Всі нормальні випуски, за винятком російського бонду, покищо ігноруючого збори і аргументи здорового глузду, прогнозовано затвердили умови реструктуризації. Що ж, процес йде і не мине й місяця, як в обігу вже будуть нові папери, які не передбачають крос-дефолту з російським євробондом.

Та й МВФ, судячи з усього, не підведе, що вже викликало істерику на щорічних зборах «Росія кличе» під егідою ВТБ-банку, де Путін та Силуанов доводили один одному, як недобре вчинила Україна та Фонд. Їх спічі, як і сам форум, були на рідкість безрадісними, викликаючи разючий контраст з колишніми роками пафосної величі. А коли ми позбудемося крос-дефолту, причини платити пропадуть в принципі. Звичайно, ми можемо зіткнутися з судовим розглядом, але потенційний суд буде проходити не в Москві, а в Лондоні. І на нього навряд чи захоче приїжджати Путін і Янукович, щоб розкривати подробиці угоди (а лондонський суддя такий лондонський суддя, що він обов'язково захоче почути подробиці) і секрети переговорних кімнат в таємних бункерах. А оскільки без цього ніяк, то не виключено, що Росія обмежиться струсом повітря, на кожному розі розповідаючи своїм друзям з Зімбабве, Північної Кореї та Сирії про те, що Україна в дефолті.

Тим часом, покупки продовжують переходити з єврооблігацій в акції, що торгуються на біржах, західніше українського кордону. Правда, на жаль, виявилася помилковою новиною інформація про те, що Фонд Білла Гейтса Каскад купив 5% акцій Кернела. Якийсь Каскад, звичайно, купив ці 5%, але як виявилося, Каскади бувають різними. Так що покищо, якщо ви купуєте ліцензійне ПЗ, то ваші гроші не повертаються в Україну, проте допомагають рятувати здоров'я майбутніх біженців в Африці. Але зростання акцій у Варшаві не може не тішити, тим більше не Кернелом єдиним ... Та й у Лондоні досі самотньо торгується невиправдано дешевий Миронівський Хлібопродукт.

На внутрішньому ринку Дельта Банк традиційно зробив свою брудну справу. Курс гривні помірно ослаб як на міжбанківському ринку, так і під універмагом Україна. У той же час, падіння було дуже обмеженим, навіть у ті дні, коли на ринок не надходила валютна виручка. Тому Нацбанк все голосніше говорить про те, що скоро буде лібералізувати ринок. Звичайно, це той ще лібералізм, особливо якщо порівняти навіть з зарегульованим ринком дворічної давності, але поступове скасування адміністративних обмежень не може не тішити. Бо дуже сумно на локальному ринку облігацій, куди бояться входити, бо не знають, як вийти. А на ринок акцій і взагалі дивитися страшно. Індекс УБ на цьому тижні докопався кудись нижче 840 пунктів. І покупців покищо точно не більше, ніж продавців.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому с Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки та представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером - по понеділках

Кінопошук з Фоззі - по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницах

Більше точок зору тут

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.