Реванш гривні, офшорний скандал та невезіння Порошенко

4 коментувати
Реванш гривні, офшорний скандал та невезіння Порошенко
Інвестори вкінець заплуталися у тому, що відбувається в Україні

Американські ринки, виконавши з лютого вражаюче ралі, взяли перепочинок, необхідний для того, щоб вирішити, що ж робити далі. І чи потрібно йти на підкорення нових вершин, історичних максимумів, або в економіці все ще досить багато ризиків і не варто цього робити.

Проте, в економіці ризиків завжди досить і головне - це настрій. І зараз цей настрій інвесторів відповідає задуманому рівню S&P500 на позначці в 2041,9 пунктів. Спекулянти цього тижня розважалися, роблячи попередні замовлення на автомобіль Тесла, який вийде в світ лише в 2017 році, сформувавши чергу, що перевищує фантазії бабусь в поліклініці. А також - офшорними скандалами, завдяки яким надбанням публіки стала таємна сторона життя багатьох людей. З цього скандалу ми дізналися багато нового. Що в Росії як і раніше люблять класичну музику, що в Ісландії теж живуть люди, а не якісь ідеальні громадяни, що китайцям доведеться знову когось розстріляти, а в ФІФА знайти чесну людину так само складно, як і в українській Генеральній прокуратурі.

А ще ми дізналися, що українському президенту дуже не щастить і він потрапляє під роздачу через невинний аргумент, в той час як колега Путін прикидається дурником, навіть коли ловлять за руку за мільярдну корупцію. Тут вже кому як пощастило з народом. Проте, за останній час президент України за сукупністю заслужив своєю поведінкою подібну обструкцію. З Україною була пов'язана ще одна загальноєвропейська подія. А саме - референдум в Голландії, де говорили начебто про Україну, а насправді голосували проти Європи. Голландці довели, що довіряти вирішувати важливі питання на референдумі можна тільки швейцарцям, іншим норми прямої демократії протипоказані, як свобода засовували пальці в розетку маленьким дітям. Найбільше, в черговий раз, злякався британський фунт, який переживає через можливий результат британського референдуму, якому всі ці євроскептики та їх маленькі перемоги дуже допомагають.

Український сегмент єврооблігацій показував помірне зростання, слідуючи за загальносвітовим трендом і продовжуючи очікувати розв'язання політичної кризи в Україні. Суверенна крива розташувалася на рівні 9,3%-9,8%. А інвестори остаточно заплуталися в тому, що відбувається в Україні. І чи потрібен країні в принципі прем'єр-міністр. Як завжди абсурдність ситуації призводить до того, що будь-яке її вирішення буде сприйнято ринком позитивно. Залишилося вирішити і зрозуміти, скільки ж людей залишилося зібрати до 226. Ті, хто збирає, кажуть, що їх вже більше, але чомусь не називають імена явки та паролі, ті, кого збирають, загадково мовчать. І всі чекають президента, що літає по світу і весь час випадає з часового поясу, в якому ведуть переговори. Тому, можливо, усі вирішили закинути це безглузде заняття, переговори, і не поспішати. Зрештою, скоро літо. А там підуть гриби та ягоди.

А всередині країни зміцнювалася гривня, і тепер Нацбанк можна звинувачувати за звичкою не в падінні національної валюти, а в її несподіваному зростанні. Міжбанківський ринок, так само як і ринок чорний, скотився нижче за відмітку в 26,0 гривень за долар. Дозволяючи Національному Банку ще й докуповувати долари в резерви, які злегка скоротилися минулого місяця. Тільки за один день НБУ підібрав з ринку більше $140 млн.

Гривні ж допомагає зростання цін на сировинних ринках, небезпечне тим фактом, що може запаморочити голови українським політикам поновленням транзиту через Росію до країн Азії. Це дозволяє менше переживати про передчасну загибель альтернативного шовкового шляху, що коштував Україні поки тільки одного поїзда, який загубився на китайщині. На цьому тлі недивний навіть черговий вдалий аукціон із залучення валютних ОВДП, на якому Мінфін зібрав більше $600 млн. Цьому сприяло недавнє погашення минулих випусків, що створило запас доларової ліквідності у державних банків.

На такому тлі чинити опір реформам можна довше, адже в високі голови може приходити думка, що не так вже й потрібен цей обридлий МВФ. А може всьому виною містичний рівень другого траншу, далі якого в програмі з Фондом Україна останнім часом ніколи не просувається. Навіть ринок акцій України злегка підбадьорився і показав зростання. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 571 пункт. Попри це, з огляду на обсяги торгів і рівень, на якому ці торги відбуваються, говорити про перемогу оптимістів не доводиться. Хоча б тому, що песимістів на ринку акцій просто не залишилося. Залишатися тут можуть або записні оптимісти, або ті, кого прив'язали до батареї.

P.S.   "No one can make you feel inferior without your consent."                                                                                                                                                  Eleanor Roosevelt

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.