Приречений фунт, стрибок нафти і польоти на Марс

0 коментувати
Інвестори стали менше перейматися через Deutsche Bank, але тепер у них заболіло в районі британського фунта

В останні тижні битва між корпораціями-гігантами перейшла із землі в космос і оформилася в суперечку, хто перший буде возити туристів на Марс. І це вже не лекція Остапа Бендера на тему шахового клубу в Нью-Васюках, а реальні плани, під які скоро інвестори будуть готові давати гроші з такою ж охотою, як зараз фінансують проекти а-ля Uber. В Україні це виглядає цілковитою науковою фантастикою, як колись для тубільців, що нещодавно пообідали Куком, виглядали історії про пароплави і літаки. Але це вже наші особисті проблеми, вкрай далекі від турбот інвесторів у всьому світі. Останні у поточному тижні стали менше перейматися щодо Deutsche Bank, але тепер у них заболіло в районі британського фунта. Уряд Її величності не зміг придумати, як би зіскочити з Brexit, і тепер форсує вихід (або робить вигляд, сподіваючись налетіти в цьому процесі на який-небудь риф, що дасть привід провести ще один референдум).

З ранку п'ятниці фунт долетів до позначки 1,24 за один долар. Це, звичайно, не порівняти з віражами гривні, але для консервативних британців, що досі ненавидять Сороса за попередній обвал своєї національної валюти, це схоже на поразку збірної від Ісландії. Може спричинити серцеві напади. І банкрутства. Добре, що вже не заведено стрибати з вікна. Зате квартири в Лондоні можуть подешевшати, особливо коли вся фінансова братія зніметься з місця й переїде чи в Німеччину, чи в якесь інше гостинне місце, що засмутить одних китайців, які вже купили там півкварталу, і порадує інших, які ще збираються це зробити . По той бік океану ринок малює пилку, стрибаючи то вгору, то вниз, намагаючись визначитися, рости йому чи падати. Ранок п'ятниці індекс S & P500 відкриє на позначці в 2160 пунктів.

Вибивається із загального ряду спурт нафти, яка вже торгується вище 52 доларів за барель, що лише частково можна пояснити посиленням американської валюти. Ринок вчергове повірив, що тепер люди, які звикли один одного кидати, остаточно домовилися і скоро заморозять видобуток нафти. Поки ж всі учасники процесу запустили потужності на повну, що змушує сумніватися в тому, що після дати X нафти на ринку буде мало.

Поки в світі літають на Марс і назад, український сегмент залишається зразком умиротворення і спокою. Нові випуски нам поки не загрожують, хіба що знову підкинуть гарантію від уряду США. А старі випуски суверенних облігацій мляво (дуже мляво останнім часом) торгуються у прибутковості в 8%. Звисока дивлячись на нові випуски сусідів, де та ж Чехія недавно вийшла і залучила ресурси з негативною ставкою. Такий же спокій запанував і на валютному ринку, де гривня знайшла новий еквілібріум трохи нижче 26,0. Не порушило його навіть погашення великого обсягу індексних облігацій, велика частина коштів від яких була знову запечатана в новому випуску і надійно похована до кращих часів.

Щоб, не дай боже, не порушити український спокій приходом інвестицій, парламент в черговий раз продовжив мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Зрештою, жити заможно – не в українській самобутній традиції. А ми традиції цінуємо й шануємо. Навіть на фондовому ринку, де минулого тижня учасники в черговий раз зібралися на пост-річну конференцію – поговорити один про одного і подивитися, чи не з'явилося серед них нових інвесторів. Після переклички, виявивши втрати в своїх рядах, дійшли висновку, що нових інвесторів немає. Так само як і немає особливих ідей, чим їх заманити в Україну. Втім, як показує історія, спекулятивні інвестори приходять самі й досить несподівано, особливо для розслаблених місцевих гравців.

Ринок облігацій зараз дійсно виглядає розслабленим – він знайшов і для себе рівновагу. У той же час, загадкові події відбуваються на ринку акцій. Всі звикли вважати, що там вже життя немає. І кинули навіть дивитися в той бік. Але останнім часом якесь життя починає прокльовуватися, як в забутій біологами пробірці, що лежить без діла в дальньому кутку. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 840 пунктів, торгуючись поблизу максимумів за останній рік. Здавалося б, дрібниця. Але приємно.

В огляді представлено точку зору авторів статей, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьгодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.