Передвиборче загострення та втеча МВФ з України

1 коментувати
На цьому тижні МВФ втік з Києва, побачивши проекти нових українських податків

Світові ринки, схоже, вирішили, що їм вистачить коригуватися. І так вже падали більше плану через форс-мажорні обставини з деякими автомобілебудівниками. В результаті, за останній тиждень ринок акцій США здійснив стрімкий спурт, в результаті закрившись в четвер увечері на максимумі за останні кілька місяців. Індекс S&P500 досяг позначки в 2013 пунктів. Разом з ринком акцій раллі спостерігалося і на сировинних ринках, де давно вже не було просвіту. При цьому вражаюче зростання продемонстрували ціни на нафту. Вартість Брента злетіла майже до позначки в $54 за барель.

Причини зростання всього і вся, крім українського ринку акцій, різні і в той же час одні і ті ж. Слабкі дані американської статистики, що вийшла ще в минулу п'ятницю, знову змусили переоцінити перспективи зростання ставок. Більш того, Бен Бернанке засумнівався, що економіка здатна витримати ставки на 1%. А його голос все ще багато значить, нехай він і давно відійшов від управління світовим урядом і тепер просто робить щорічні ритуали приношення в жертву незайманих на зустрічах масонів (інформація надана телеканалом Росія 1). Зростання перспектив продовження періоду кулі завжди надихало спекулянтів. Так сталося і цього разу.

На ринку українських єврооблігацій активність пішла з суверенного сегменту в корпоративні папери. То раптом прийде покупка в ДТЕК, жахливі результати якого за перше півріччя повинні компенсуватися в другому, то в Інтерпайп повернеться життя. Місто Київ оголосило мораторій на виплату боргів, повторивши досвід суверена. Якось  нудно, буденно це зробило. І навіть криків «Жах, дефолт» не чути з підворіть. При цьому Мінфін пообіцяв, що умови реструктуризації Києва будуть трохи гірше суверенних. Що це значить, залишається тільки здогадуватись. Якщо кредитори не отримають варранти, то умови будуть більш ніж погані. Якщо ж їх залишать (Україні все одно, обсяг виплат за всіма варрантами фіксований, і наскільки їх дробити, не настільки важливо), то трохи гірше може означати що завгодно. Інвестори завмерли в очікуванні. А український Мінфін, у свою чергу, вперше за довгий час зустрінеться з російським. Місце зустрічі обрано правильно, на нейтральному полі. А що може бути більш нейтральним, ніж Перу. Чекати результату від цієї зустрічі навряд чи варто, але буде цікаво.

Український Мінфін вперше за довгий час зустрінеться з російським на нейтральній території - в Перу

І окремий респект Наталії Яресько та її здоров'ю. Пані міністр за останній тиждень здійснила чергову кругосвітню подорож за маршрутом Київ-Лондон-Нью-Йорк-Ліма. А потім ще доведеться повертатись у Київ, займатися податковою реформою і спілкуватися з українськими депутатами, які перебувають в стадії передвиборчого загострення. А це не жарт. На цьому тижні МВФ втік з Києва, не дочекавшись голосувань депутатів, але побачивши проекти нових українських податків. При цьому МВФ стає нервовим навіть тоді, коли йому показують проект реформи від Мінфіну, де зниження податків не таке кардинальне. Якщо ж йому показати проект депутатів під кодовою назвою «проект Южаніної», де дефіцит бюджету може зрости на 150 млрд грн, то Фонд починає битися в істериці. І якщо пояснити, навіщо знижувати ЄСВ і розганяти нероб Насирова, можна, зрозуміти логіку скорочення ПДВ і не скорочення витрат бюджету, зовсім важко. І не тільки Фондові.

А український Фонд гарантування вкладів почав чергову виплату по Дельта Банку. Ці платежі є основною загрозою гривні в останні місяці. Втім, ефект від них обмежений і короткостроковий. Поки ж резерви НБУ продовжують рости, а сам курс підійшов до нижньої межі коридору, якого офіційно не існує.

А основні події на фондовому ринку знову не пов'язані з торгівлею біржами. На цьому тижні Комісія продовжила вичищати сміття з ринку, а заодно і позбавила ліцензії біржу ПФТС (через занадто агресивного власника). І якщо операція з продажу УБ була узгоджена, то з ПФТС не склалося. Один із потенційних покупців так і не міг пояснити, хто ж вони такі. А другі, з невідомої причини, не встигли. У підсумку, ПФТС залишилося жити 30 днів і, може бути, ще стільки ж, якщо подадуть апеляцію. А у комісії з'явився шанс вибудувати ринок з єдиним центром ліквідності. Що стратегічно дуже непогано. Звичайно, акції торгувалися і на самих біржах, але знову сумно. Індекс УБ в п'ятницю з ранку відкриється на позначці 837 пунктів, показуючи, що наш ринок - це валіза хоч і без ручки, зате з подвійним і потрійним дном. Але тішить, що зметнулися вгору котирування акцій на зарубіжних майданчиках. Як завжди, процес йде поступально. Спочатку єврооблігації, потім зарубіжні акції, потім ОВДП, а в самому кінці, якщо встигають і нічого не відбувається, інвестори добираються до внутрішнього ринку акцій. Так що невдовзі прийде час державних бондів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.