Нечисть "Русского мира": як Москва пропонує Києву повернути $3 млрд.

3 коментувати
Нечисть
Напередодні Хеллоуїна нечисть вилазить з усіх щілин від Лос-Анджелеса до кордонів Московського князівства, в тому числі залучаючи до своїх лав і спекулянтів, які не проти зайвого приводу випити віскі

І тільки доблесні прихильники руського світу продовжують боротися зі злом у всіх його проявах, почавши з сортирів і діставшись до бібліотек. Адже давно, ще з часів Святої Інквізиції відомо, що немає місця з більшою концентрацією зла, ніж книги. А найбільше зло, як відомо, йде від масонів і світового уряду. Останнє, напевно, напередодні Хеллоуїна, зібралася на чергове засідання на цьому тижні, в масках самих себе (а що може бути страшніше і страшніше) під виглядом засідання ФРС, звідки всьому світу були подані таємні знаки.

Втім, знаки були не такі й таємні. Тональність спікерів трохи змінилася, даючи зрозуміти, що вже в грудні може закінчитися період шестирічної халяви та ставки почнуть зростати. Це негайно відбилося на валютному ринку, де долар пішов у наступ, знову позначивши намір домогтися паритету з євро. У той же час фондовий ринок не злякався. І індекс S & P500 відкриється в п'ятницю на позначці 2089 пунктів, відігравши корекцію, що почалася ще влітку. Чергові історичні максимуми вже не так і далекі, тим більше на носі різдвяне ралі. А ось де все сумно, так це на ринку руди і металів, падіння цін на якому триває, незважаючи на зниження виробництва самими китайцями.

В Україні світового уряду бояться не надто. Та й в принципі страх відступає. І навіть найстрашніша маска цього року, а як виявилося, це латексний образ невдалого посла України в Гондурасі, вже не лякає так сильно за результатами місцевих виборів. Останні завершилися, і в Україні знову повертається місія МВФ. Фонд на цьому тижні теж подав знак через прозорливих журналістів одного дуже шанованого американського видання, що дефолт по російському боргу ніяк не відіб'ється на програмі кредитування України. Це трапилося якраз в той день, коли у російських власників єврооблігацій був останній шанс проголосувати за реструктуризацію і отримати хороші умови. Вони передбачувано не погодилися і цей поїзд пішов. Без них.

Також передбачувано в Москві почали придумувати й інші сценарії, крім судового розгляду. Йти до Високого суду Лондона і брехати не хоче ніхто, у тому числі і міністр фінансів (не кажучи вже про його імператорську величність). І з'являються альтернативні сценарії від креативників з Росії. Наприклад, там не проти передати ці єврооблігації в капітал українського Промінвестбанку. А далі все залежатиме від того, чи захоче Україна вирішувати питання в такий мирний спосіб і на яких умовах.

Звичайно, горда Росія не може піти на реструктуризацію, а якийсь український банк, нехай і належить російському уряду, цілком може. І навіть на умовах значно гірших, ніж отримали не горді кредитори. Варранти вони точно не отримають. А термін обігу можна продовжити років на 10 і купон знизити.

Для України цей сценарій не такий і поганий. Звичайно, це не дозволить обнулити борг на $ 3 млрд. Але зате позбавить нас від майбутньої головного болю з цим дефолтом. Потенційними судами і впливом, нехай і мінімальним, на майбутнє, коли Україна повернеться на ринок запозичень. В будь-якому випадку, прийняти або не прийняти цей сценарій - повністю у владі України, нехай до нього нас і буде підштовхувати МВФ та інші миротворці, адже успішність даної операції буде прямо залежати від рішення НБУ, приймати чи не приймати таке збільшення капіталу. Але для початку треба буде дочекатися матеріалізації чуттєвих ідей, тобто чи стане дана ідея пропозицією, або так і залишиться креативної думкою, за яку комусь надають по рукам і обізвуть націонал зрадником.

Минулі вибори загнали гривню до верхньої межі умовного коридору в 23 гривні за долар

Коридору, якого начебто немає, але всі його бачать. Осіннє загострення поки стримує НБУ від подальшої лібералізації і зниженні ставок, але не виглядає критичним. Поки що все в руках у регулятора. І він тримає їх міцно. На цьому тлі немає життя на ринку облігацій, де покупці шукають валютні облігації, але їх продавців просто немає в природі. А на ринку акцій продовжується понурий період, коли обсяги торгів поступаються обороту Володимирського ринку. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 798 пунктів. Безвольний і сумний, як процес підрахунку голосів в Києві на виборах.

 P. S. "It is better to fail in originality than to succeed in imitation." Herman Melville

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.