Не та нині хунта пішла

0 коментувати
Ринки продовжують перебувати у піднесеному стані, розганяючи індекси до нових висот

Наприкінці минулого тижня турецькі військові намагалися зіпсувати настрій спекулянтам, влаштувавши військовий переворот на батьківщині, що могло б скинути інвесторів з пост-Brexitівської ейфорії. Все-таки, коли чорні лебедята танцюють свій танець на центральних телеканалах, складно купувати. Але Хунта нині пішла не та, слабка і не кровожерлива. Одна надія тепер на Венесуелу. Переворот не вдався. Видно, вчилися погано в школі. Напевно, тому Ердоган, який в'їхав в Стамбул на білому коні і, можливо, навіть прибив кудись свій щит, тепер репресує не тільки військових, що зрозуміло, суддів і прокурорів, що ще можна пояснити, але і вчителів, що важко піддається логіці. Подає полковникам урок, як треба робити перевороти і встановлювати диктатуру.

В результаті, сильно страждає турецький фондовий ринок і турецька валюта, та й місцеві банкіри, напевно, не найлояльніші до ісламської диктатури обивателі, що може змусити їх подумати про переїзд. Поки не пізно. Турецький індекс уже втратив 10% і графік стрімкого падіння не обіцяє інвесторам в турецькі активи нічого хорошого. У той же час весь інший світ більше стурбований покемонами, ніж Ердоганом, тим більше зручні турки почали все в п'ятницю ввечері, коли ринки вже закриті, і закінчили все до ранку понеділка.

Ставки ,як і раніше, низькі, божевільні турки лише додають невизначеності, а отже, не сприяють підвищенню тих самих ставок. Життя прекрасне. В результаті, індекс S & P500, злегка відбившись від чергового історичного максимуму, відкриє п'ятницю на позначці в 2165 пунктів. Триває приплив коштів і на ринки, що розвиваються. Минулого тижня було зафіксовано абсолютний рекорд, коли фонди, що інвестують в ринки, що розвиваються, поповнилися на $ 3,7 млрд. Цого тижня рекорд не ставили, все-таки Туреччина, але більше $ 2 млрд. все одно надійшло.

Доходить частина грошей і до українського сегменту, покупки в якому йдуть як в суверенних паперах, так і в корпоративних. Жарт, чи ні, але деякі випуски, вже досягли номінальної вартості. І якби ви сказали комусь про це ще півроку тому, він би висміяв вас як наївного ідіота. Що ж, буває свято і на вулиці ідіотів, і необов'язково це повинно бути місячним семінаром людей в однакових футболках. І ось вже Україну-19 купують за номіналом, як і довший випуск Ощадбанку. А деякі покупці готові платити за ДТЕК майже 70% від номіналу і це при тому, що компанія ще не завершила реструктуризацію. Не лякає спекулянтів навіть затримка з траншем МВФ, який тепер відсунувся кудись на осінь. Вже важко придумати, що повинна сказати Мадам Лагард, щоб налякати покупців українського боргу.

У плані засідання правління МВФ наступного тижня українського питання не виявилося. Тепер час відпусток і раніше українського Дня Незалежності ніхто не збереться. І на прямі запитання про те, чому ж це сталося, Лагард, звичайно, відговорюється технічними деталями. Це і зрозуміло, робота у неї така. Навіть якщо Україна раптом не виконає всі умови в меморандумі, представники Фонду можуть на публіку говорити про технічні проблеми. Тому в усмішці мадам Лагард всі намагаються прочитати про реальні проблеми, і багатьом здається, що вона шепоче такі слова, як Приват, пенсія і ще кілька нецензурних виразів англійською та французькою мовами.

Безумовно, всі ці слова виникають під час переговорів, але ось питання в тому, що з них стало актуальним саме зараз. Хоча, звичайно, коли ж ще прибирати занадто великих, щоб впасти, як не в серпні. Інша справа, що на це треба зважитися, як і на те, що з пам'яттю про дану подію, як і з охоронцями, доведеться жити ще дуже довго. Це Фонду все одно, прилетіли-полетіли, а у нас тут чемпіонату України з футболу не залишиться в результаті.

Навіть незважаючи на відсутність траншу, гривня залишається стабільною, а НБУ підкуповує трохи валюти з ринку. При цьому, липневі дані про настрої виявляються позитивними, а ось промислове виробництво - негативним. Що, втім, не несе в собі протиріч, бо коливання промислового виробництва безпосередньо залежать від того,чи впаде снаряд трохи правіше, або трохи лівіше, і мало відображають як інвестиційну активність на більшій частині України, так і економічні тенденції. На ринку облігацій активним залишається тільки первинний ринок, де Мінфін маленькими кроками знижує прибутковість, розміщуючи як гривневі папери, так і валютні. А на ринку акцій, після сплеску, знову затягує поверхню болота тванню. Індекс УБ відкриється в п'ятницю на позначці в 716 пунктів.

P.S. “Never go on trips with anyone you do not love.”                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ernest Hemingway

В огляді представлено точку зору авторів статей, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером - по понеділках

Кінопошук з Фоззі - по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим - по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.