Нафта, скрєпи та китайці

0 коментувати
Члени ОПЕК домовилися про скорочення видобутку нафти, а розвал Росії знову відкладається

Ключовою подією в світі минулого тижня стала домовленість ОПЕК про скорочення видобутку нафти, до якої примкнули Росія та Іран, одні з ідейних натхненників угоди. Якщо ви не бачили цієї події, то можете знайти запис зустрічі Осі Зла з будь-якого американського фільму. Для цього, правда, довелося вигнати з картелю Індонезію, яка не хотіла йти назустріч загальним побажанням. А може, просто не встигла, як інші учасники домовленостей, довести свій видобуток до максимуму, з якого зручно скорочувати.

ОПЕК вдалося домовитися вперше з 2008 року, і тепер надії прихильників дешевої нафти пов'язані з тим, що всі хитрі учасники договору постараються обдурити один одного. Поки ж нафта вистрілила більш ніж на 10% і добігла до позначки в $ 53 за барель, засмучуючи країни-імпортери і радуючи експортерів. Особливо сильно засмутилися українці, адже, з одного боку, кожен долар у вартості нафти коштує дорого українському бюджету, а по-друге, розвал Росії доводиться знову відкладати.

Мало того, на цьому тижні з того боку приходять все більше сильних новин, і справа навіть не у французі – любителі Валдайських зустрічей, який тепер може стати президентом Франції, а й у призначенні нового міністра економіки, який занадто розумний і молодий і вже точно не прихильник фінансових скрєп Глазьєва. А значить, в Росії ніхто не стане друкувати гроші для підтримки вітчизняного виробника, повторюючи шлях Венесуели. Що не може не засмучувати українців, особливо з огляду на той факт, що українські фінансові скрєпи все сильніше піднімають голову, закликаючи припинити ворожі українському суспільству ідеї і повернутися до традицій друкування грошей, особливо для близьких товаришів, що дуже зручно робити через фінансову підтримку дешевими кредитами.

Світові ринки, які взяли ідею зростання інфляції як основну, тут таки використали зростання цін на нафту для підтвердження своїх очікувань. Американські казначейські зобов'язання продовжили падати, і тепер десятирічний папір, еталонний для всього світу, торгується вже з прибутковістю в 2,44%. У той же час на ринку акцій США пішов різнобій. Продовжити Трамп-ралі поки не вдається в повному обсязі. Занадто сегментований вплив республіканців на ринок, що прекрасно відбивається й у динаміці різних індексів. Широкий і показовий індекс S & P500 трохи втратив на цьому тижні і відкриє п'ятницю на позначці в 2191 пункти, в той час як індекс Доу Джонса, більш розкручений в наших широтах, що включає вужчий список компаній з ретро-секторів, продовжує залишатися у історичних максимумах, закрившись на останніх торгах на красивому рівні в 19191 пункт. Широке коло інвесторів продовжує чекати кадрових рішень обраного президента, який на фінансові посади готовий призначити добре відомих біржовогму світу людей. А Європа живе тепер негативними очікуваннями італійського референдуму.

Український ринок єврооблігацій перебуває в легкому мінусі за підсумками тижня, оскільки зазнає тиску зростання американських ставок. Прибутковості суверенних єврооблігацій торгуються на рівні 8,5%-9,5%, дуже дивуючись амбітним і оптимістичним планам міністерства фінансів вийти на ринок вже в наступному році і залучити гроші з прибутковістю 5%-6%. Як собі бачить це Мінфін, поки уявити важко, але прагнення уряду до досконалості не може не радувати. Шкода тільки, що чудеса трапляються дуже рідко. І кожен раз у кожного чуда буває логічне пояснення. У корпоративному сегменті продовжує радувати торгівля єврооблігаціями Приватбанку, які після різкого падіння минулого тижня знайшли своїх покупців, що підняло ціни до 60% від номіналу. Кожен з учасників ринку думає, що хтось щось знає, але чи знає хоч хтось залишається не ясним. Офіційна і публічна інформація від НБУ не додає ясності. На цьому тижні регулятор заявив, що топ-20 банків пройшли процес докапіталізації. Крім одного. Решту додумайте самі.

Нацбанк залишався основним ньюзмейкером і на внутрішньому ринку. З одного боку, регулятор стимулює до дій інші гілки влади, лякаючи останніх затримкою траншу МВФ, а з іншого - представив просто-таки революційний проект лібералізації валютного ринку. Зокрема скасовує валютний декрет від 1993 року, за яким валютних міняйл хіба що тільки не розстрілювали (напевно, теж революційна новація для 1993 року). Звичайно, все ще може впертися в депутатів, але придумати чому останнім може бути невигідна валютна лібералізація дуже важко. Хоча, звичайно, можна. При цьому Нацбанк продовжив на цьому тижні проводити покупку валюти на внутрішньому ринку, забираючи надлишкову пропозицію з міжбанку. Загадка, але при цьому спред з чорним ринком залишається високим, і якщо гривня на міжбанку торгується в діапазоні 25,5-25,7, чорний ринок залишається біля позначки в 27,0.

На ринку облігацій України повна тиша. Знову ніхто не прийшов на аукціон до Мінфіну. І уряд навіть, намагаючись знову привернути до себе увагу, заявив про те, що тепер весь грудень буде продавати валютні папери. На ринку акцій знову триває біг на місці. Руху багато, прогресу немає. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 804 пункти. І складається враження, що для прогресу навіть на фондовому ринку України необхідні китайці. Найпозитивнішою внутрішньою новиною можна вважати покупку великим китайським гравцем маленького українського державного банку. Звичайно, це не бозна-яка інвестиція, але навіть інтерес масштабних китайців до банківської ліцензії вже не може не радувати. Адже це явно тільки початок.

В огляді представлено точку зору авторів статей, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.