Надія на французів

0 коментувати
Найцікавіші події на цьому тижні відбуваються, і ще будуть відбуватися в Європі, і поки відображаються в динаміці курсу валют і вартості держборгу тієї чи іншої країни

Планета не налетіла на небесну вісь, ядерна зима не настала, і багатьох неприємностей вдалося уникнути за тривалі великодні вихідні. Всі, звичайно, знають, що всьому виною сходження благодатного вогню в одному конкретному місці, де він сходив щорічно, починаючи з 8-го чи 7-го століття (і сірники у ченців все ніяк не закінчаться), але багато спекулянтів сумнівалися. У підсумку, після того, як святкування ювілею великого лідера завершилося лише смішним парадом в Північній Кореї і обійшлося без феєрверків, на ринок повернулися покупці. Це забезпечило помітне зростання ринку за підсумками тижня, і ранок п'ятниці індекс S & P500 відкриє на позначці в 2355 пунктів. Але найцікавіші події на цьому тижні відбуваються, і ще будуть відбуватися в Європі, і поки відображаються в основному в динаміці курсу валют і вартості державного боргу тієї чи іншої країни. І якщо воцаріння Ердогана пройшло для спекулянтів досить непомітно, то вибори у Франції приковують загальну увагу.

І після цих виборів важко звинувачувати українців, які голосують за Юлю чи Ляшка. Адже в четвірці лідерів французького забігу: друг Путіна, що попався на корупції і забив на це, харизматична жінка, яка не проти повторити Варфоломіївську ніч, коли католики разом з гугенотами повинні будуть вирізати мусульман, а також комуніст, який бажає вивести Францію з Європейського союзу, і вступити навіть не в тайожний союз, а в економічно успішне об'єднання Куби і Венесуели. Ось без дурниць, це правда і за таке готові проголосувати французи.

Інвестори усього світу вболівають за Макрона, єдиним недоліком якого є той факт, що він в 15 років закохався в свою вчительку і з тих пір живе з нею довго і щасливо. Ось ринки весь тиждень читають соціальні опитування і прогнозують явку, а також мучаться фантомними болями Brexit і Трампа, коли перед голосуванням нічого не віщувало біди. Ключове для ринків – вихід Макрона в фінал, де він вже легко обігрує будь-якого з фріків.

На цьому тлі оголошення дострокових парламентських виборів у Великій Британії пройшло непоміченим, і тільки фунт з якоїсь радості зрадів, посилившись до 1,28 щодо долара. Це, звичайно, набагато нижче, ніж було до славетного голосування за Brexit, але хоч якась радість для фінансистів Сіті, які ще не встигли упакувати валізи і виїхати куди-небудь до Франкфурта. Саме голосування примітно лише тим, що в квітні тітка з прізвищем «травень» призначила їх на червень. Сама тітка хоче, поки економіка не покарала британців за Brexit, виграти вибори і забезпечити собі більшість, користуючись стандартною позицією «голосуючи за мене, ви підсилюєте позиції країни в переговорах з цими французиками і фріцами». Хто ж не проголосує за свою країну. Подивимося, чи вдасться її противникам перетворити це голосування на аналог другого референдуму щодо Brexit, але в цілому від цих виборів немає у ринку ніяких ні позитивних, ні негативних очікувань.

Поки грошей в світі багато, китайська статистика радує і в пошуках прибутковості спекулянти і інвестори продовжують освоювати далекі куточки світу фінансів. На цьому тлі вони доходять і до українського сегмента. Надихаючи українських емітентів користуватися моментом. Тріумфальний вихід на ринок Кернела не залишився непоміченим, і його шляхом пішов Миронівський Хлібопродукт. Забавно, адже саме МХП служив бенчмарком при виході облігацій Кернел, а тепер вже сама «Наша ряба» вибрала тих же лід-менеджерів для організації нового випуску. Причому, пройде він у два етапи. На першому етапі компанія запропонувала ринку викупити $ 350 млн своїх поточних паперів (загальний обсяг - $ 750 млн) і готова зробити це трохи вище за ринок. А на другому етапі буде сам новий випуск. Поки момент бачиться ідеальним, оскільки гострий дефіцит корпоративних облігацій з українською прибутковістю робить покупки нового українського боргу вкрай привабливим. І якщо за кілька тижнів нічого не трапиться, то при розміщенні нових паперів повинна вишикуватися черга з інвесторів.

В цілому ж за підсумками тижня ціни в українському сегменті залишилися без змін. Прибутковість суверенних паперів залишається в діапазоні 7,5% -9,0%. Усередині країни поки теж все спокійно. Гривня тихенько зміцнюється, але робить це без фанатизму. Міжбанківська торгується нижче 26,8 за долар, а чорний ринок - нижче 26,7. Поки ключові українські чиновники, яких ще не соромно показувати людям, перебувають у Вашингтоні і віщають звідти. Обіцяючи і новий випуск єврооблігацій восени, і радуючи світове співтовариство в особі МВФ і інших незрозумілих абревіатур новинами про реформи і Приватбанк. В Україні залишилося тільки НАБУ, що продовжує робити свою чисту справу, істотно підвищуючи рівень серцево-судинних захворювань в країні. Добре, що до Вашингтона летять не всі українські чиновники, і ніхто не розповідає про особливі українські реалії. Хто знає, може й вдасться заманити в наші пенати кількох інвесторів. Тим більше, тим, кого заманили вже давно, Нацбанк дозволив виводити дивіденди.

На локальному ринку акцій знову настало затишшя. Тільки голосно продають Укрнафту, яка раптом спантеличила ринок поганими цифрами. Що, втім, завжди рано чи пізно відбувається з компаніями, в яких з'являються «приватні» акціонери. В цілому ж за тиждень сильно втратив ф'ючерс, в той час як індекс УБ майже не змінився. І ранок п'ятниці почав з позначки в 1036 пунктів. І українських спекулянтів набагато більше турбують температурні перепади тижня коливання ринку. Воно чимось і зрозуміло, адже всі турбуються про врожай. Та й шашлики на травневі всі вже заклали в свій графік.

P.S. “The true secret of happiness lies in taking a genuine interest in all the details of daily life.”

                                                                                                                                William Morris

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.