МВФ нас не покине

0 коментувати
МВФ нас не покине
Вакханалія в інформаційному просторі, кастровані закони і тиск долара на гривню

Світові ринки зробили вибір між зростанням і продовженням бічного тренда в бік останнього. І досягнувши локальних максимумів минулого тижня, скорегувалися вниз. Спекулянтів турбує Китай, китайців разом зі спекулянтами турбує сильний долар, який продовжує тиснути на сировинні котирування. Так, наприклад, барель Брента опустився до 44 доларів, мінімальний рівень за останні роки. А долар турбує зростання ймовірності завершення періоду нульових ставок.

Ймовірність ця вже в грудні досягла 70%, а отже, це фактично невідворотно. Цим завершиться ціла епоха, і навіть вже виросло нове покоління спекулянтів, що прийшли в бізнес після масових звільнень в 2008 році, які вже й не пам'ятають іншого часу. І лише читали про нього в різного роду популярних книжках, завдяки яким свого часу вирішили долучитися до світу розкоші та розпусти.

В результаті, в п'ятницю вранці індекс S & P500 відкриється на позначці в 2045,97 пунктів. Особливої активності на цьому тижні не було, бо американці святкували день Ветерана. Основні новини знову приходили з полів битв з терористами і спортсменами. Так що в лондонському Сіті, який цього тижня працював більше за всіх, найбільше обурення викликали допінг скандали російських атлетів, дізнавшись про які навіть серце Блаттера не витримало від радості, адже він зрозумів, що не є абсолютним злом і є у світі спорту люди гірші за нього. А так, як завжди страйкували греки, боролися за свої права німецькі стюардеси і старенька Європа продовжувала жити своїм розміреним життям.

В українському сегменті єврооблігацій теж починається нова епоха. Або, скоріше, завершується стара недоепоха. Процес реструктуризації суверенного боргу підійшов до свого логічного завершення, і Мінфін наказав випустити нові папери. Поки вони ще не отримали ідентифікаційного номера і не можуть нормально торгуватися, але щосили вже котируються на «сірому ринку». І прибутковості там по всій новій суверенній кривій опустили до рівня 8,5% -9,0%. І розмови про швидке повернення на ринок вже не здаються такими порожніми. Головне, правда, щоб нас не кинув МВФ, без підтримки якого цифри знову стали б двозначними. На щастя, Фонд нас поки не кидає, і вже на цьому тижні знову повернувся до Києва з новою місією, очолити яку доручено тепер фахівцеві по податках. Збіг?

Усередині країни вакханалія в інформаційному просторі закінчилася так само раптово, як і почалася. Депутати наприймали безліч корисних законів, частина з них була навіть не пов'язана з пряниками у вигляді безвізового режиму. Хоча, як показує голосування і його обговорення, випускати з країни без почуття сорому можна далеко не всіх. Раніше, у настільки радісні для багатьох старі добрі часи, щоб викликати дощ або припинити епідемію, жерці приносили в жертву незайману. Хто знає, може на український парламент так подіяло складання мандата Златою Огнєвич? Хоча, напевно, теж просто збіг. Єдине, на що не поширилася магія, це на бажання боротися з корупцією. І, з одного боку, закони для Європи приймалися в дещо кастрованому вигляді. А, з іншого боку, так і не був прийнятий ключовий закон, що дозволяє запустити масштабну приватизацію. Нічого особистого, лише бізнес.

Гривня хоч і живе власним життям, але правил глобальної економіки для неї ніхто не скасовував. А, значить, тиску долара, який зміцнюється, відчуває і вона. І, по хорошому, НБУ було б непогано зараз піддатися тискові ринку і дозволити гривні піти нижче, хоча б до рівня в 24 гривні за долар. Поки що курс, навіть перебуваючи в сталевих руках НБУ, підійшов впритул до позначки в 23 гривні за долар. В інших областях українських фінансових ринків не відбувається нічого незвичайного. На ринку облігацій тиша і спокій. А ринок акцій продовжує копати. І ось вже ранок п'ятниці індекс УБ відкриє на позначці в 735 пунктів. Кожен раз, коли здається, що продавці продали все, що тільки можна, знаходяться нові. Будемо сподіватися, за рік-два теж буде з покупцями.

P. S. "We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid." Benjamin Franklin


Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.