Між Парасюком та Соросом

2 коментувати
Стан ринків після терактів у Парижі, інвестиції Сороса в Україну та початок процесу реструктуризації українського боргу після переговорів з Путіним

Спекулянти і інвестори піднеслися духом. У цьому їм допомогли і довгі вихідні, що дозволили розслабитися, озирнутися навколо і зрозуміти, що і життя прекрасне, і Федеральний Резерв. Прийняття того факту, що ставки підвищать, вже відбулося. І коли це трапиться, психіка спекулянтів буде готова. У той же час, з боку самої ФРС звучать сигнали про те, що зростання не буде різким, все відбудеться поступово. Загалом, як з наркоманами. Не можна їх відразу позбавляти дози. Будуть потихеньку зменшувати частку морфію. Та й не можна скасувати той факт, що зростання ставок сигналізує про впевненість у зростанні американської економіки. А ця впевненість дорого коштує в цьому настільки мінливому та іноді небезпечному світі.

При цьому навіть теракти в Парижі не стали причиною для падіння. Як ринків, так і курсу євро. Більше того, серія поліцейських операцій по всій Європі не лякає, хоча, теоретично, могла б. Швидше за все, всі розуміють, що ніяких дурниць у відповідь ніхто робити не буде. Хіба що Путін, щоб з ним знову захотіли обідати, щосили постарається. І як пес, що провинився, приносить капці господареві, який прийшов з роботи, в надії почути добре слово, так і президент Росії буде готовий послати і війська в Сирію, а також розбомбити сирійську пустелю вщент, аби посидіти в кріслі поруч з Обамою і запропонувати йому поділити мир. В черговий раз. Так що не дивно, що індекс S&P500 дещо зміцнів і відкриє п'ятницю на позначці в 2081 пункт, а європейські індекси не сильно ослабли. І той же німецький DAX торгується вище 11 000 пунктів.

На ринку українських єврооблігацій Путін теж приніс капці. Зустрівшись на вихідних з мадам Лагард і отримавши запевнення, що програму для України зірвати не вийде, довелося згортати і блеф з судами і вступити в переговори про реструктуризацію. Путін, звичайно, озвучив свої умови, але він ще не знає, куди він вступив. А самі умови, звичайно ж, є неприйнятними, бо суперечать не тільки здоровій логіці, але й програмі МВФ та домовленостям з кредиторами. А бажання гарантій викликали лише сміх в офісах МВФ та Світового Банку, з можливою пропозицією взяти в якості гаранта банк ВТБ. Україна, думаю, буде не проти, та й сам банк не чужий у цій угоді, благо був андеррайтером випуску єврооблігацій.

У будь-якому випадку початок процесу реструктуризації, якому не обов'язково треба закінчуватися до 20 грудня 2015 року (мораторій завжди під рукою) потішив інвесторів, тим більше і рейтингове агентство Fitch, дочекавшись формального завершення реструктуризації, підвищило рейтинг України, спеціально уточнивши, що не вважатиме невиплату Росії дефолтом. А потім і рішення Moody's приспіло. В результаті, ми побачили міні-ралі в українському сегменті єврооблігацій, де прибутковості в один момент добігли до фантастичного рівня в 8% (поряд вже Бахрейн з інвестиційним рейтингом і такими ж божевільними сусідами), трохи відкотившись до кінця тижня. Почалися торги і варрантами, які також чудово почуваються і вже торгуються 50% від свого номіналу (або 10% від номіналу минулих єврооблігацій).

Усередині країни нам теж вистачало новин. При цьому не всі вони були негативні. І це не тільки радість від виходу збірної України на чемпіонат Європи, де ми вперше подолали серію плей-офф, героїчно увійшовши до числа 24 найсильніших з 53 збірних Європи. Більше того, у фінансово-діловому світі відбулася краща подія за останні роки. Джордж Сорос, цей могутній старий, прийняв рішення інвестувати в Україну. Він став учасником фонду прямих інвестицій Dragon Capital і безпосередньо став акціонером IT-компанії Ciklum. Його прихід - це потужний сигнал іншим інвесторам.

Сорос - акула, навколо якої косяками ходять риби-прилипали й інші маленькі рибки. Саме тому дуже важливо провести красиву показову приватизацію, щоб затягнути в наше болото ще парочку акул, які можуть повністю змінити еко-систему. І Сорос не приймає рішення з кондачка, давно придивляючись до того, що відбувається в Україні. Та й не один він, делегація за делегацією дуже авторитетних персонажів, якось міністра фінансів США або НАСА прилітають в Україну. Хтось може припустити, що справа в Південмаші і КБ Південному, але можна ж і подумати, що вони слідують одній зі своїх головних цілей і приїхали в пошуках розумного життя. Правда, в день їхнього приїзду по всіх телеканалах крутили героя Парасюка і, думається, гості вирішать зосередитися на Марсі або інших далеких куточках всесвіту.

А на фондовому ринку основні події знову відбувалися не на біржах, а з біржами. При цьому якщо раніше історія нагадувала нудну мелодраму, то раптово сюжет змінився, перетворившись на детектив. Коли операція з продажу Української Біржі підійшла до кінця, раптом все змінилося, причому порядок змін не зовсім зрозумілий, а логіка взагалі відсутня. Містика. Інакше як втручанням вищих сил це пояснити важко, і може бути, колись, в чиїхось мемуарах ми і знайдемо відповідь. Втім, це тільки в теорії шляхи несповідимі, в реальності вже скоро все стає ясно. І вже наступного дня біржа Перспектива запропонувала об'єднати всіх безліцензійних бездомних товаришів, прийнявши їх у своє лоно.

Що буде далі покищо незрозуміло. Адже в Україні нічого не відбувається однозначно і не є завершеним, і біржі, ПФТС і УБ, ще будуть довго боротися в апеляціях і судах, паралельно ведучи довгі і каламутні переговори всіх з усіма. Поки ж на ринку акцій продавці кинулися продавати на новини про позбавлення ліцензій з криками «Зрада», і сам індекс полетів на чергові свої історичні мінімуми. Ранок п'ятниці індекс УБ відкриє на позначці 685 пунктів. І якщо до історичних мінімумів індекс докопався, хоча скоріше вже краще застосувати термін добурився, то чи будуть у нього максимуми вже не зрозуміло.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки та представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щоденно

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.