Кабмін із сутінків та курс долара

0 коментувати
Україні вдалося сформувати уряд, попутно пробивши дно декілька разів

Американським спекулянтам, які купують попкорн на політичні дебати, не зрозуміти почуттів українців і навіть українських спекулянтів. Останні вже давно залишили надію бути схожими на героїв фільмів про пригоди на Уолл-Стріт, де зараз панує оптимізм. Не бурхливий і всеперемагаючий, не такий, що не зупиняється ні перед чим, що було б ознакою кризи, що наближається, а бадьорий і весняний, що є гарним засобом від авітамінозу. В результаті, ринок входить в сезон корпоративної звітності в кроці від історичних максимумів. Індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці в 2082,78 пунктів, німецький DAX знову взяв рівень 10 000 пунктів. А японський індекс утримується на ногах навіть після сильного землетрусу.

Зворотною стороною цього оптимізму є бурхливе зростання на сировинних ринках, яке вже не нагадує відскік дохлої кішки. Нафта зросла до рівня в 44 долара, подаючи вкрай небезпечні сигнали про можливе зростання адептів секти технічного аналізу, що може змусити їх купувати і перешкодить падінню чорного золота. І це відбулося навіть на тлі того, що Саудівська Аравія в черговий раз спростувала заяву Росії про те, що хтось там про щось домовився.

Зростають також ціни на метал і руду, чудово корелюючи з успіхами донецького Шахтаря в єврокубках. Це, звичайно, не різке відновлення весни-літа 2009 року, коли раптом все стало по-старому, але і Шахтар поки вийшов у півфінал єврокубка, а не виграв його. Та й на ринках поки зростання сировинних товарів і ралі в сегменті їх боргу не конвертувалися на щастя для уряду.

У Бразилії вже готують імпічмент президенту, звинуваченому у корупції (прикро, так), у Венесуелі взагалі роблять вихідну п'ятницю для держслужбовців, щоб економити електрику. Думається, можна запропонувати експеримент і взагалі зробити сім вихідних днів для державних службовців, цілком можливо, це вкрай позитивно позначиться на економіці.

В стороні від феєрії ринків поки перебуває український борг. Весь тиждень він мляво ріс разом з усіма, стримуваний нескінченними переговорами щодо формування нового уряду, які вводять в ступор інвесторів і аналітиків західних банків, що не знаються на тонкощах нічних переговорів.

Зрештою переговори увінчалися успіхом: не минуло й кількох місяців, і в Україні вдалося сформувати уряд, попутно пробивши дно декілька раз, занирнувши на нижній рівень сутінку. Звідти, з темряви, судячи з усього, витягли і більшу частину самого Кабінету Міністрів. Який тепер зможе нарешті відновити переговори з МВФ, чого так чекають інвестори. Щоб знайти парламентера з Фондом, яким повинен бути міністр фінансів, судячи з усього, довелося бігати по коридорах адміністрації президента та ловити хоч когось, хто розмовляє англійською і знає, що таке EBITDA.

Тепер власники суверенних паперів можуть розраховувати на відновлення співпраці з Фондом. Що опустило прибутковості в діапазон 9,2%-9,4%. Втім, це буде радувати і власників усіх українських корпоративних облігацій, в першу чергу - квазісуверенних. Але там і інші турботи. Власники єврооблігацій банків будуть чекати, чи зміниться менеджмент державних банків разом зі зміною диспозиції у владних коридорах, а інвестори в єврооблігації Укрзалізниці повинні молитися на те, що новий Кабінет міністрів не придумає тисячу і одну причину не призначати Войцеха Бальчуна на посаду голови компанії. Поки допомагає зберігати надію той факт, що міністерство інфраструктури очолює єдина світла пляма в новому уряді, Володимир Омелян, який за дивним збігом обставин дістався Кабміну у спадок.

На цьому тлі офіс президента бадьоро рапортує про те, що поговорив по телефону з Байденом (як же ми, напевно, осточортіли віце-президенту США, який вже давно чекає не дочекається завершення президентського терміну Обами, щоб президент більше не змушував його спілкуватися з поганими хлопцями по всьому світу і він міг просто порибалити на островах), де майже домовилися не лише про виділення нового траншу МВФ, але і про гарантії від США щодо чергового випуску псевдоукраїнських єврооблігацій на $1 млрд. принаймні, за словами української сторони.

Залишилася дрібниця – знайти чесну людину для керівництва генеральною прокуратурою. Ну, або людину, про яку можна розповісти американцям, що вона чесна. Новий транш МВФ ризикує стати останнім і не тільки в цьому році, тому вкрай важливо отримати максимум супутньої допомоги.

Гривня продовжує утримувати позиції на рівні 25,5 гривень за долар, а НБУ продовжує купувати долари в резерви, відчуваючи, що скоро вони йому знадобляться. Обсяги торгів на міжбанку без розміщення валютних облігацій знову повернулися до стандартного рівня, а Національний Банк не поспішає знімати валютні обмеження, іноді навіть посилюючи діючі в рамках лібералізації валютного ринку. Теж, мабуть, відчувають щось.

Зате на ринку акцій спостерігалося чудове зростання. Чудове з тієї причини, що начебто ніяких причин для зростання не було. І одну з блакитних фішок, за визначенням з минулого, банк Аваль, навіть прибрали з лістингу, що, по ідеї, повинно змусити фонди продавати цей папір. Звичайно, в тому випадку, якщо ці папери там є. Індекс УБ відкриє п'ятницю на красивій позначці в 600 пунктів. Враховуючи, що зростання йшло на вкрай низьких обсягах, то він може змінитися таким же падінням в тому випадку, якщо якому-небудь західному фонду (а такі ще є) буде не вистачати грошей на ланч.

P. S. "No matter how dark it gets the sun will always rise." Oprah

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.