Наскільки далекий Нацбанк від народу

0 коментувати
Наскільки далекий Нацбанк від народу
НБУ провів засідання, присвячене монетарній політиці, прийнявши низку приємних для ринку рішень, що послаблюють адміністративну хватку

Минулий тиждень видався нудним, в порівнянні з попередніми. Та головною подією стало засідання ФРС, де було вирішено залишити ставку на колишньому рівні. Очікувано. І передбачувано. Але підтвердження було необхідним. Ринки трохи втомилися рости і цього тижня індекс S&P500 додав всього лише 5 пунктів. У п'ятницю він відкриється на позначці 2170 пунктів, оновивши ще кілька максимумів. Напевно, спекулянтів надихають майбутні Олімпійські ігри, і вони теж налаштовані на рекорди.

Але поки індекс мляво зростає (спека, літо) на тлі корпоративних звітів, які виходять, відбулася формалізація ще одного елемента нової фондової реальності. Відмічена навіть адептами секти теханалізу, які поклоняються графікам і вірять, що в цих лініях минулого зазначено майбутнє. Загалом, майже як в хіромантії. Так от, нафта падає, а індекс S&P500 зростає. Що не може не радувати. Економіка змінюється і робить це на наших очах. Якщо "скрєпи" не заважають дивитися.

І, звичайно, американці увійшли в активну фазу своєї виборчої кампанії, номінувавши тепер і Клінтон. А враховуючи роль нинішніх США в світі, ці вибори не можуть залишити незворушним нікого на планеті від сантехніка Васі Іванова з Сиктивкара до спекулянта з Гонконгу. І якщо Вася простий глядач, то спекулянту тепер ще потрібно захеджувати ризики на випадок перемоги Трампа. Якби десь був світовий уряд, відмінний від засідання ФРС, де зібравшись за столом у напівтемній вітальні різні Ротшильди, Рокфеллери і Моргани вирішували долю світу, то хвилюватися не було б за що. Але після британського референдуму, коли розум програв натовпу, сумніви гризуть спекулянта і нависатимуть потенційним ризиком над ринком всі наступні місяці до голосування. У той же час, прецедент Brexit як раз змусить всіх поставитися до Трампа набагато серйозніше, не сподіваючись на раціональність колективного мислення. І еліти, якими б вони не були, зроблять все, щоб не допустити мавпу з гранатою на Залізний трон, з якого потім її буде дуже важко зіпхнути.

Як спихати з Залізного трону або золотого унітазу учнів Пола Манафорта, можуть розповісти українці. Якщо їх хтось стане слухати. Адже навіть український ринок єврооблігацій реагує на новини, що його стосуються, з запізненням. Поки вони добіжать до Лондона. І поки там прочитають. Ось і з затримкою траншу МВФ і горезвісними технічними деталями, вийшло точно так само. Тільки цього тижня в Сіті нарешті прочитали не тільки гладку як завжди промову Лагард, але і почули міністра фінансів. І подумали. В результаті, склався непоганий привід для фіксації прибутку в українському сегменті. Правда, все це коштувало суверенним паперам всього один пункт за цілий тиждень, бо хороший настрій ринків в цілому перебиває будь-які потенційні українські дурниці.

А на внутрішньому ринку знову виконував соло Національний Банк, який привчає локальних гравців до хорошого. НБУ провів засідання, присвячене монетарній політиці, прийнявши низку приємних для ринку рішень, що послаблюють адміністративну хватку. Ключовим рішенням стало зниження ставки з 16,5% до 15,5%, що навіть перевершило консенсус очікування ринку. А потім, в кращих традиціях Центральних Банків, було проведено прес-конференцію, яка пояснює прийняті рішення. Майже як нудні явлення Драгі народу. Ще трохи, і у банківських аналітиків міг би статися оргазм. Добре, що наші журналісти не дозволили цій події стати остаточно схожою на нудні заходи ЄЦБ. На відміну від тамтешніх акул пера, які задають нудні фахові питання на тему прес-конференції, заглиблюючись у деталі руху ставок і прогнозів, українські журналісти не зосереджувалися на монетарній політиці. Та й взагалі, хто його знає, що це таке. Та й кому взагалі цікаво. Монетарна політика, складні слова, простим людям в метро незрозумілі. Далекий НБУ від народу, дуже далекий.

Зниження ставок уже скоро позначиться на ставках як міжбанківського ринку, так і на ринку облігацій. Політика поступового викручування гайок, яка ведеться з весни, дозволяє простежити, як рішення регулятора відображаються на ставках депозитів та прибутковості розміщення ОВДП. Ось і зараз мінус один відсоток скоро призведе до мінусів по всій фінансової вертикалі. Звичайно, до негативних ставок Європи нам ще далеко, хоча за деякими валютними депозитами нульовий рівень вже близький. Зниження це відбувається не так різко. Наприклад, Мінфін щотижня відбиває по кілька десятих відсотка уздовж всієї кривої, поступово опускаючи ставки. І цей тиждень не став винятком. Поки прибутковості всієї кривої залишаються в діапазоні 16,0%-16,5%, але тепер, після рішення регулятора, уряд може замахнутися і на рубіж в 16%. Принаймні, на короткому кінці кривої. А на ринку акцій проходять мляві торги, що відповідають сезону. Літо, спека, Київ зміг. Важко знайти натхнення для зростання, як і причину для падіння. І ранок п'ятниці індекс УБ відкриє на позначці в 725 пунктів.

P. S. "Nothing will work unless you do."

Maya Angelou

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.