Голосування по боргу і покарання Мосійчука

0 коментувати
Україна зробила ще один крок до повернення у світову фінансову сім'ю

Всі події цього тижня сконцентрувалися в четвер, якого з нетерпінням чекало і все прогресивне спекулятивне людство, і українські учасники ринку (а також, як виявилося, «хтиві» українські прокурори). У кожного була своя причина, але найбільш значущою подією для світу повинно було стати засідання ФРС, на якому повинні були прийняти рішення з ключовою ставкою: порушувати чи ні. Ще недавно, влітку, до китайських сюрпризів, спекулянти були готові віддати руку на відсіч (причому, бажано, руку свого колеги), що ставки вперше за багато років нарешті почнуть рости, а шара з ліквідністю почне згортатися. Але поки що цього не сталося.

ФРС знайшов безліч причин не робити того, чого сам боїться навіть більше, ніж спекулянти. Це прояв інфантилізму, властивого усім людським істотам, цілком природний, як і страх перед невизначеністю. Ставки залишилися на колишньому рівні, ринки натхненно почали спочатку купувати, а потім продавати, закривши день навіть нижче, і тільки євро відкинув долар, зробивши ще кілька кроків убік від паритету. Вранці п'ятниці на валютних біржах усього світу пара долар/євро торгується на рівні 1,14. А індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці 1990,2 пункту, на кілька відсотків вище, ніж на тиждень раніше. Китай все менше хвилює мешканців Уолл-Стріт, тим більше, що звідти лунають добрі звістки про те, як добре доходить до економіки чергова порція державних вливань.

Україна зробила ще один крок до повернення у світову фінансову сім'ю. І цей крок був не такий вже простий. Уявіть, що ви ведете місяцями складні переговори в офісах Лондона і Нью-Йорка, будуєте сотні моделей, сперечаєтесь з випускниками Гарварда і Єля. І коли, нарешті, доводьте процес до кінця, і вже уявляєте собі, як п'єте шампанське на Ібіці, вам належить пробігти ще сто метрів: прийти в парламент і прийняти участь у популістичній бійні, прийнявши необхідний для імплементації закон. Звичайно, в підсумку все буде добре. Депутати, чи усвідомивши міру відповідальності, чи тому, що самі сидять по вуха в єврооблігаціях, схвалили реструктуризацію конституційною більшістю. І тільки одна маленька, але мужня фракція наважилася кинути виклик Ротшильдам і Рокфеллерам, стати на шляху у Бельведерського клубу нарівні з Володимиром Путіним, який вже не один рік веде боротьбу з масонською ложею. Зважилася і була тут же нещадно покарана світовою закулісою, а найбільший діяч даної фракції був відправлений в каземати.

Так що ринок суверенних єврооблігацій полегшено видихнув. І нехай переговори з власниками самих коротких паперів ще далекі від завершення, але надто їх результат нікого не лякає. Ціни продовжують потихеньку повзти вгору, що є найкращим індикатором оцінок та перспектив. І знову змушує придивитися до корпоративного сегменту. На щастя, на ринку єврооблігацій, де вже запущений процес чергової реструктуризації (тепер Авангарду) не було облігацій банку Фінанси та Кредит. Хоча, звичайно, на ринку є єврооблігації Феррекспо, у якого є дуже неслабкий депозит у банку Фінанси та Кредит, але негайного дефолту не сталося. А банк Фінанси та Кредит, один з легендарних стовпів і старожил банківського ринку України, іде у світ проклятих і мертвих, потрапивши до категорії неплатоспроможних фінансових установ. Цей момент НБУ відтягував як міг, судячи з усього, в черговий раз довірившись, за браком інших основ, останньому чесному й благородному слову, але нерви не витримали. Не дарма Фонд гарантування вкладів на цьому тижні отримав ще 21 млрд грн. Важко сказати, наскільки в долі Костянтина Жеваго взяла участь світова закуліса, і че не було умовою надання чергового кредиту на підтримку банківської системи від Світового Банку виведення з ринку Фініків.

Світова закуліса, в принципі, активізувалася на минулому тижні, і ми отримали не тільки другий кредит на $500 млн від Світового Банку за останній місяць, та ще й шведський Центральний банк раптом надав своп НБУ на $500 млн. Що дуже непогано для резервів, рівень яких сильно впливає на коефіцієнт валютної паніки і рівень адреналіну в крові валютних міняйл.

Тим більше, що наближаються осінь і вибори, поєднання тих факторів, які навіть без фундаментальних економічних підстав завжди призводять до протиприродного бажання купити долар. Поки купує НБУ почав проводити аукціони з купівлі долара на міжбанку і вже разжився майже на 5 млн. Цілком логічно, що на цьому тлі активність на ринку облігацій не спостерігається. Вітчизняні банки не можуть, нерезиденти не хочуть. А ті, у яких раптом прокидається таке бажання, бояться валютних обмежень і правила «Вхід – рубль, вихід – два». На цьому тлі навіть іграшкова активність у момент експірації на ринку акцій вже здається подією, хоч у ньому і бере участь дуже обмежене коло міських божевільних.

Індекс УБ продовжує почувати себе не найкраще, ранок п'ятниці відкрито на позначці в 960 пунктів. Але, коли говорять, що в Україні не залишилося інвестиційних банкірів, не вірте їм. Не залишилося ринку, а банкіри є. Навіть такі, яким не завдасть клопоту не поділитися з американською комісією (SEC) $30 млн, щоб ті виключили їх з свого штрафного списку і не чіплялися з питаннями, чи знають банкіри якихось хакерів. І щоб проблеми не переросли в кримінальні, а самі банкіри змогли знову тішитись коктейлями десь подалі від берегів Чорного моря. Ось що значить вміти торгувати з чистою совістю, фокусуватися на своїх сильних сторонах і передчувати рух ринків, особливо напередодні публікації важливих корпоративних даних.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.