Джеймс Бонд проти трешу в Україні

2 коментувати
На внутрішньому ринку основні події розгорталися навколо гривні і банків

Черговий спокійний тиждень на світових ринках. Причому настільки спокійний, що основною подією стане вихід нового Джеймса Бонда, будемо сподіватися не настільки сумного, як три роки тому, коли бюджетна економія, яка практикувалася в ЄС, добралася і до агента 007. Тепер же програму "Austerity" змінило європейське QE, значить, у Бонда знову повинні бути гарні дорогі машини, багато жінок і мартіні.

Спокій світових ринків (де найяскравішою подією стає зростання біткоіна на тлі експериментів Мавроді щодо створення МММ в Китаї і перехід Фінляндії на ще вищий рівень соціальної держави), особливо контрастувало з дикою вакханалією в Україні. Судячи з усього, тиждень тому на святкуванні Хеллоуїна, дуже популярного в цьому році, хтось забув закрити двері в Пекло. І ось вже тиждень нечисть різного штибу куражиться в Києві та околицях, перетворюючи інформаційний простір на один великий треш. Навіть МВФ відмовився прилітати. І тут навіть Бонд не допоможе, схоже, доведеться викликати Баффі.

Але повернемося до наших баранів трохи пізніше. На світових ринках долар продовжує впевнено крокувати до паритету, потроху відвойовуючи позиції в євро. А індекс S&P500 підібрався до стелі історичних максимумів, що починаються десь відразу після рівня 2100 пунктів. Ранок п'ятниці індекс відкриє на красивій позначці в 2099,9 пунктів. Зараз перед спекулянтами стоїть складний вибір. Вони повинні або різко струсонутися і почати різдвяне ралі, перервавши рік бічного тренда, коли процес йшов, а прогресу майже не було. Або продовжити той самий бічний тренд, не поспішаючи йти на нові висоти. Прихильники обох ідей легко вам знайдуть причини для кожного з напрямків, та ще й кожна сторона доведе це графіками технічного аналізу і астрологічними прогнозами.

А тепер поговоримо про Україну, де працюють, схоже, лише астрологічні прогнози. На ринку єврооблігацій зберігається помірно-позитивний настрій. Тим більше Україна залишається одним з найбільш дохідних інструментів у світі, а наші прямі конкуренти на цьому полі, аргентинці, раптом дали світові надію. У другий тур президентських виборів там вийшла адекватна людина, що трапляється досить рідко, вселивши інвесторам віру і змусивши їх купувати. Знову зробивши український борг відносно привабливим. Особливо після реструктуризації, яка поки неспішно просувається. Підвішеними залишаються $3 млрд. російського боргу, а інформація про хитру схему щодо недопущення дефолту цього боргу виявилася уткою. Так що поки все виглядає так, що цю суму ми фактично обнулимо. Так і це логічно. Врешті-решт, росіяни обіцяли 15. Дали 3. Логічно, що повинні ще 12. Чого ж це вони вимагають повернути 3?

На внутрішньому ринку основні події розгорталися навколо гривні і банків. На цьому тлі фондовий ринок виглядав як бідний родич (яким він, безсумнівно, і є) зі своєю парочкою корупційних скандалів, які відкрили світові секрет Полішинеля. А справжнє життя знову було навколо курсу гривні. В кінці минулого тижня, на тлі кінця місяця і поствиборчих побоювань, гривня вперлася в 23,0, змусивши НБУ робити дзвінки щастя і проводити аукціони. А потім ще й історія з Корбаном змусила сумніватися і в Приватбанку. Причому очевидно, що ніхто б не пішов грати у гру "на зло бабусі відморожу вуха" і класти свій банк, щоб комусь щось довести. Так само як і для влади смерті подібно вбивати банк, який призведе до появи дірки в 70 млрд. гривень. Але досить було не цих дій, а самих побоювань таких дій. Але, як виявилося, у підсумку той, хто повинен був нас погубити нас і врятував.

НБУ провів 2 аукціони, затиснув лещата, і гривня зупинилася трохи вище 23,0. Переповзла верхню межу коридору, якого немає. А далі хтось на Луб'янці почав розсилати смс, що "Приватбанку" дуже погано. Крім товаришів з Луб'янки, це просто не було б вигідно нікому. Люди — істоти стадні, і вони побігли в банкомати Приватбанку забирати гроші. Само собою, в звичайному режимі ви не зберігайте там достатньо грошей, щоб роздати всім істеричкам. Це дозволило вирости істериці ще трохи вище. І змусило, судячи з усього, Приватбанк вийти з продажем валюти. Звичайно, можна скласти теорію змови, що все було зроблено заради цього, адже тут же і Корбана відпустили під домашній арешт.

Але поки нехай Валерія Гонтарєва і обідає і постить фото з сильними цього світу, саму її навряд чи варто демонізувати і наділяти надздібностями. Так що тиждень трешу добвгає кінця, і рано чи пізно все це повинно заспокоїтися. І поки, схоже, гривня залишиться в межах коридору, вийти за межі якого їй якщо і можна дозволити, то не відразу після виборів, коли це провокує паніку. А індекс УБ залишається у своєму болоті, абсолютно не звертаючи уваги на те, що відбувається. Там Хеллоуїн, судячи з усього, і не святкували. Або відсвяткували добре, але вже давно. Випустивши своє маленьке фондове дияволеня, яке спопелило все навколо. І ранок п'ятниці індекс УБ почне на позначці в 774 пункти.

Інші щотижневі огляди "Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою" тут

В огляді представлено точку зору автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.