Чорні та білі лебеді. Вал позитивних новин

1 коментувати
Нерви учасників ринків почали випробовувати на міцність. І справа тут швидше не в раптовій хворобі Гілларі

Нерви учасників ринків почали випробовувати на міцність. І справа тут швидше не в раптовій хворобі Гілларі

Сьогодні ми отримуємо $1 млрд. від МВФ, а скоро ще один мільярд від американців. МВФ відкриває дорогу й іншим грошам, але там є додаткові умови

Разом з осінню, а нескінченне літо цього року все ж таки закінчується, на ринки прийшла волатильність. Це ще не осіння депресія, але нерви учасників ринків почали випробовувати на міцність. І справа тут швидше не в раптовій хворобі Гілларі. Все ж таки кондиціонери в штатах всюди і дмуть на повну, тим більше західна медицина спалює на вогнищах тих, хто говорить про те, що людину може «продути», так що заробити запалення легенів не так вже і складно. Тому Гілларі до виборів встигне показати себе живою і вкрай здоровою, особливо психічно, що вкрай вигідно відтіняє її на тлі Трампа. І Чорний Лебідь тут малоймовірний, якщо тільки ви не прихильник теорії змови і не чекаєте, що мадам Клінтон була отруєна, чи то Путіним, чи то Трампом. Ринки ж, як завжди останнім часом, переймаються з приводу ставок.

В кінці минулого тижня спекулянтів охопило недобре передчуття, що їх чекає неприємний сюрприз. А ще й на початок тижня призначили прес-конференцію когось із ФРС, важливого і розумного, який міг їх про це попередити. Після скупого Драгі, який відмовився продовжувати програму в Європі (поки відмовився) - це було вже занадто. І ринки пішли в піке. Трохи заспокоїла їх все та ж прес-конференція, на якій нічого крамольного не прозвучало. Але волатильність вже правила бал і нерви змушують ринки стрибати по відсотку, то вниз, то вгору. Дуже незвичайна ситуація для останнього часу, від якої усі давно відвикли, нехай і поки Індекс Страху, горезвісний VIX, знаходиться нижче 20 пунктів (16,3 на ранок п'ятниці). Індекс S&P500, трохи натхненний поганою статистикою по економіці США, що вийшов в четвер, відкриється в п'ятницю на позначці в 2147 пунктів.

Де волатильності не було, так це в українському сегменті єврооблігацій. Навіть на тлі валу позитивних новин, що надходять в Україну як з рогу достатку, ніби в країну прилетіла зграя білих лебедів. Спочатку МВФ, протримавши інтригу, оголосив про видачу траншу ближче до світанку, а потім Києву ще й фінал Ліги чемпіонів 2018 привалив. Росія, звичайно, була проти траншу, але це нікого не здивувало, а її голос нікого і не хвилював. На щастя, країни БРІКС, коли вони ще здавалися жахливими і могутніми, не змогли протягнути реформу МВФ і голоси цивілізованих країн вирішують все. Таким чином, ми отримуємо $1 млрд. Від МВФ, який повинен дійти до нас в п'ятницю, а скоро ще один мільярд від американців. МВФ відкриває дорогу і до інших грошей, але там є додаткові умови, зокрема, розсудливість парламенту, якому необхідно проголосувати за ряд правильних законів, зокрема про незалежний регулятор НКРЕ. Це не так просто, як здається, адже голосувати будуть в українському парламенті.

НБУ і Мінфін сподіваються цього року отримати і ще один транш, на $ 1,3 млрд., але більше, крім них, оптимістів на ринку не видно. Оцінити реалістичність таких планів можна буде після того, як публічним стане меморандум з МВФ, де стане зрозуміло, чи треба, наприклад, для наступного траншу провести пенсійну реформу або запустити ринок землі. Поки ж підкріплена хорошими новинами з Вашингтона гривня відіграла майже половину втрат на валютному ринку. При цьому НБУ навіть зумів провести один невеликий аукціон з купівлі валюти. До п'ятниці курс пішов до позначки 26,2 на міжбанку, і десь поруч живе і курс чорного ринку.

На тлі хороших новин Нацбанк навіть знизив облікову ставку на 0,5% до 15%, продовживши політику пом'якшення обмежень. Під яку також потрапив і дозвіл більше виносити з банку за один раз. На превелике обурення спекулянтів, регулятор заявив, що більше нікому з простих смертних (фізичних осіб) не дасть ліцензію, щоб вони за кордоном спокійно собі купували акції Apple або Євробонди. На думку Національного Банку, в країні є, наприклад, свій Аваль, і трохи ОВДП, так що усі повинні бути задоволені. Це рішення могло б стати світочем антілібералізму, якби змінювало хоч щось в реальності, тому як за фактом ці ліцензії і так ніхто не отримував, а ось акціями Apple торгує безліч народу.

На внутрішньому ринку намітився попит на ті самі акції Авалю та інші блакитні фішки українського ринку (звучить комічно, чи не так), що дивує скептиків, нехай і проходить поки на тлі низьких обсягів торгів. До того ж цього тижня пройшла найспокійніша експірація в недовгій історії українського ринку, змушуючи згадувати часи волатильності і нервів, які робила учасникам ринку спочиваюча в бозі Трійка Діалог. Чи буде відновлення ринку акцій трендом, або це просто випадковість, ми побачимо в найближчі місяці. Зрештою, "и на старуху бывает проруха" і величезна кількість світових грошей може, нарешті, прорвати греблю дурниці на шляху в Україну. Адже все можливо. Ось навіть бюджет Камбін подав вчасно. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 762 пункти. А на ринку облігацій активність повинна відновитися наступного тижня, коли банкіри звикнуться зі стабільністю курсу і новою ставкою від НБУ.

 P.S. "What you do doesn’t matter, as long as you’re the best."

                                                                                   Felda Hardymon

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.