Час залучати гроші

1 коментувати
Час залучати гроші
Всі пустували як могли, очікуючи засідання ФРС в середу. І воно відбулося, потішивши інвесторів

Інвестори теж люди, так що першу половину тижня на всіх ділових телеканалах найбільше переживали з приводу розлучення Бреда Пітта і Анджеліни Джолі. Ця новина була всім куди більш цікава, ніж інвестиційні угоди. Велика частина людей в торгових залах все ж таки знає, хто це такі, і переживає за їх долю.

Змагатися з цією новиною за ступенем впливу на незрілі уми могло тільки повідомлення то НАСА, то Павла Глоби про те, що знайдено 13-е сузір'я, і всі гороскопи тепер неправильні. Добре, що на точність гороскопів це все одно ніяк не вплине. Загалом, всі пустували як могли, очікуючи засідання ФРС в середу. І воно відбулося, дуже сильно порадувавши інвесторів і дозволивши ринкам достроково завершити корекцію. Федеральний резерв залишив ставку без зміни, пообіцявши підняти її вже в грудні. Що, по ідеї, саме по собі повинно було засмутити ринок. Але в регуляторі прекрасно знають, що таке управління очікуваннями, і інвестори вже давно звиклися з думкою про грудневий підйом.

Набагато важливішим був інший меседж про те, що подальше зростання ставок буде набагато більш плавним і обережним. І це дуже порадувало інвесторів, що логічно, адже період дешевих грошей тоді розтягується, і набагато приємніше мати дешеві гроші дуже довго, ніж відтягувати квартал за кварталом перше підвищення ставок.

У ФРС знають про ніжну душевну організацію біржових гравців і фінансистів, тому ведуть себе як доктор психоаналітик, дозволяючи пацієнтові звикати до кожного нового кроку терапії. В результаті напад позитивного настрою охопив абсолютно всі ринки, від американських акцій, до аргентинського боргу. Індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці в 2177 пунктів, відігравши майже всі втрати. Навіть російський Мінфін підметушився і дорозмістив свої єврооблігації на 1,25 млрд. доларів, які з таким скрипом виводив на ринок ще навесні. Прибутковість склала 3,9%, а загальна книга заявок перевищила 7,5 млрд доларів, причому попит йшов в першу чергу від американців. Як не крути, спекулянтам зараз подобається російський ризик, а з держдепу цього разу, напевно, не встигли подзвонити. Або не захотіли. Мінфін російський знову добре зробив свою роботу, обравши ідеальний таймінг, дозволяючи дивуватися, як раз за разом у владні кабінети в Росії приводять творців нооскопів і піклувальників за духовні скрепи, але при цьому непорушною опорою розуму залишається економічний блок. А нам би так не завадив там який-небудь Глазьєв.

Україна теж цього тижня випустила єврооблігації. При цьому ставка по випуску більш ніж в два рази нижче російської і склала 1,471%. Шкода тільки, що таку прибутковість (та й саму можливість випуску), забезпечують нам лише гарантії від уряду США, і даний рівень прибутковості не має ніякого відношення до українського ризику. Але, якщо не морочитися в деталях, то можна радіти. У будь-якому випадку, супутній траншу МВФ додатковий мільярд вже прийшов, що не може не радувати. Залишається отримати європейські гроші і кредит від Світового Банку. В цілому ж український сегмент єврооблігацій відставав від глобального карнавалу, мабуть позначалась наявність великого загадкового продавця у суверенних паперах. Зате добре себе почували корпоративні папери.

В українській внутрішній реальності після завершення форуму YES не знайшлося нічого, порівнянного з розлученням голлівудської пари, тому розважалися як могли, і головною світською новиною залишалися боксерські потуги депутата Парасюка, який не потрапив у кліп Moby, дуже засмутився і вирішив не здаватися: може ще хтось вирішить зняти кліп, для якого потрібні кадри трешу.

В іншому – все було нудно і навіть стандартно. Депутати ліниво голосували, корупціонери виходили під заставу, світова закуліса пильно стежила і била по руках, коли ці самі руки намагалися поцупити трубу, всі інші робили селфі з Кевіном Спейсі.

Гривня стабілізувалася біля позначки в 26,0, не знайшовши в собі сил для зміцнення, про який ринок подавав сигнал ще на початку тижня. Ринок облігацій трохи пожвавився після стабілізації гривні і чергового зниження ставки рефінансування НБУ. Мінфіну вперше за місяць вдався повноцінний аукціон, на якому, з одного боку, вийшло знову знизити ставки по довгих паперах, а з іншого — залучити 100 млн. доларів за рахунок валютних облігацій.

Останнє, правда, може не дуже радувати Національний Банк, для якого залучення коштів Мінфіном — просто новина. А ось те, що ці $100 млн могли вийти на міжбанк, але туди не потрапили, має дуже сердити регулятора. Справа в тому, що експортери вже давно освоїли одну легальну схему, що дозволяє їм зменшувати обов'язковий відсоток продажу валютної виручки. Формально вони, звичайно, продають ці долари своєму банку, але він тут же купує на них валютні облігації, і виручка не потрапляє на міжбанк, а безпосередньо йде в кубушку Мінфіну. Як сильно це вплинуло на деяке ослаблення гривні цього тижня, що змусило НБУ навіть вийти на ринок з продажем, сказати важко, але можна припустити.

А на ринку акцій спостерігається дивне пожвавлення, що зачіпає не тільки найбільшвторговані папери, які, в основному, додали у вартості цього тижня, але і давно забуті акції. Наприклад, важко уявити, яка подія спонукала когось купувати акції Стіролу цього тижня, хіба що в ДНР збираються запустити власний фондовий ринок. Як би там не було, індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці в 801 пункт, і так високо він не був вже майже цілий рік.

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.