Буря мглою небо криє

0 коментувати
Фондові ринки продовжують температурити. Висока волатильність,що супроводжується розумовою лихоманкою, тримається майже місяць. Судячи з усього, підхопили цю заразу спекулянти десь на нафтовому базарі в Китаї

Поки весь світ боровся з Еболою, переміг її й знайшов новий привід для паніки та виділення з бюджету, у вигляді загадкової лихоманки Зіка, а українці, традиційно і без особливих вигадок, боролися з грипом, світові фондові ринки лихоманить з приводу і без. При цьому, кореляція нафтових котувань й американських індексів біржі практично 100%, що є рідкістю. А привид Китаю,що майорить за всіма цими рухами, дуже примарний. Та й самі китайці покажуть будь-яку статистику, з якої випливає, що все у них добре, що шлях до процвітання, визначений лідерами партії, ясний, як ніколи, і не варто переживати через соті частки відсотків та міста-примари, які ще просто не встигли заселити радісні китайські сім'ї, яким тепер дозволили народжувати більше однієї дитини. Адже ніхто не сумнівається, що цих самих китайців в Китаї достатньо, щоб заполонити всі міста, незалежно від їх примарності.

Минулого тижня нафтові котування зробили ривок вгору, судячи з усього намацавши дно, нижче якого поки не варто опускатися. Принаймні, поки китайці переконливо доводять, що у них все добре. Те ж зробили й американські біржі. Нафта спробувала на смак рівень в 27 доларів за барель, але дуже швидко повернулася до діапазону 30-35 доларів. Туди її активно заганяли вербальні інтервенції росіян, які розповідають всьому світові, що домовилися з ОПЕК знизити видобуток. І нехай це було спростовано самим ОПЕК (чого і слід було очікувати), але осад залишився.

Індекс S&P500 відкриється в п'ятницю на позначці в 1893 пункти. Засідання ФРС, що відбулося, не додало переваги ні песимістам, ні оптимістам. Підвищення ставки не сталося, чого, втім, ніхто й не чекав, а сам голос регулятора був досить м'яким. Тому спекулянти і інвестори можуть сфокусуватися на корпоративному звіті і поході в кінотеатр, де в черговий раз подивляться фільм про самих себе, але дуже розумних.

Поки на зовнішніх ринках бушує буря, до українського сегменту єврооблігацій нікому немає справи. Ось і минулий тиждень не подарував ні подій, ні особливих приводів для руху. Суверенна крива залишається в межах «до 10%». У результаті найбільш значущою подією стало схвалення інвесторами чергового етапу реструктуризації Метінвесту. Останній отримав право на мораторій по своїх боргах, щоб до квітня завершити вже фінальну реструктуризацію. Не першу, але швидше за все останню. Фінансовий стан компанії зараз не найкращий, особливо якщо читати її прес-релізи. В результаті, реструктуризація компанії буде однією з найбільш жорстких по відношенню до інвесторів (нехай і обійдеться, швидше за все, без списання), якщо не розглядати варіант, що це вже відбулося з Авангардом і ще очікує його старшого брата. Але вони проходять по іншій статті, а їх фінансові результати наочно демонструють, що все таємне рано чи пізно стає явним.

А Україна готується отримати новий транш МВФ, поки вербально передчуваючи прихід в країну в цьому році до $10 млрд. офіційних грошей. На цьому тлі навіть парламент іноді виходить з летаргічного сну і приймає щось важливе.

На цьому тижні, мабуть, найважливішою подією стало голосування в першому читанні закону, що розблокував приватизацію. Приватизація, звичайно, чиста і прозора приватизація, може стати єдиним драйвером зростання економіки, якщо не прийняти за зростання болото в 1%-2%. На цьому тижні Нацбанк в кращих традиціях всіх передових регуляторів світу вийшов з такими прогнозами і зберіг ставку. А ще не дуже стримував гривню, яка знову продрейфувала до 25 гривень за долар. Схоже, саме там НБУ спостерігає баланс попиту і пропозиції і не має наміру заважати ринку більше анвж звичайно. На фондовому ринку відбулася типова українська подія, коли після бурхливої діяльності все повертається на круги своя, витративши багато сил, і пересварившись один з одним. Українська Біржа і ПФТС повернули свої ліцензії. І тепер увесь процес треба буде почати спочатку. При цьому Українська Біржа найближчим часом точно змінить власників і усуне причину, за яку її можна покарати.

В цей час на ринку облігацій Мінфін завершив вибудовувати криву дохідності на первинних аукціонах, в чому йому активно допомагали доброзичливці. По іншому важко назвати банк, що купує ОВДП з погашенням в 2019 році. Бажати Мінфіну ласкаво могли, зокрема, державні банки, яким вирішено збільшити капітал ще трохи. І в результаті, що таке 20 млн. гривень на трирічні папери порівняно зі зростанням капіталу на 10 або 5 млрд. гривень.

Тепер головне завдання-продовжити в тому ж дусі, забезпечивши постійну ліквідність на первинному ринку, особливо на короткому кінці кривої, де купують не тільки доброзичливці і де можна каналізувати всю ту величезну надлишкову ліквідність, яка зараз зберігається в банківській системі. А на ринку акцій продовжується падіння з рівнів, з яких і падати вже нікуди.

При цьому ліквідність в черговий раз скоротилася, що призводить до різких злетів і падінь окремих акцій, що колись були важкоатлетами. Індекс УБ втратив близько 10% з початку року. Та найбільшим сюрпризом залишається той факт, що все ще знаходяться люди, які купили папери в далекі часи і готові продати їх та забути. Здавалося, всі вони давно повинні були втекти з корабля, тим більше всі звикли вважати український ринок акцій маленьким і сумненьким, але слава минулих часів продовжує грати зі спекулянтами злий жарт.

 

 

P. S. "Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth." Arthur Conan Doyle

 

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.