Акції Apple, похвала Лагард і слухняна гривня

0 коментувати
Акції Apple замість того, щоб підтримати зростання і вихід з корекції, потягнули ринки вниз

Акції Apple замість того, щоб підтримати зростання і вихід з корекції, потягнули ринки вниз

Минулий тиждень на світових ринках був коротким і дозволив трейдерам перепочити після потрясінь останнього місяця, відновлюючи як нерви, так і печінку, що страждала вечорами після особливо важких днів

Довгі вихідні в Штатах припали як ніколи до речі. Хоча вихідні припадають завжди до речі. Логічно, що в такі періоди фокус уваги спекулянтів зміщується з проблем на задоволення. Ось вже і Китай не так хвилює, дозволяючи японському ринку в окремі дні виростати на 7%. А в частині задоволень на цьому тижні виступив Apple, представивши свої щорічні новинки. В цей день всі ті люди, які вже рік були дуже модні, відразу перейшли в категорію "нищебродов". І виправити це можна лише в один спосіб — знову стати в чергу за новим IPhone.

І якщо фанатів продукції Apple презентація вразила, то спекулянтів не дуже. Вони набагато більш вимогливі до новинок компанії з найбільшою капіталізацією, ніж споживачі її продукції. В результаті, акції Apple замість того, щоб підтримати зростання і вихід з корекції, потягнули ринки вниз. Які ще не вирішили, чи закінчувати корекцію або варто продовжити, а ранок п'ятниці індекс S&P500 відкриє практично на тій же позначці, що і тиждень тому. На рівні 1952 пунктів. І нехай індекс страху VIX все ще знаходиться вище за 20 пунктів, демонструючи глибоку стурбованість ринків, але розмови про катастрофу, що йде з Китаю, стихають. Зрештою, попереду осінь, найкращий час для затяжних ралі і просто періодів впевненого росту і час уже придумати причину, що забезпечує цей ріст.

Як, наприклад, зростання, що триває в українських єврооблігаціях. Ціни ростуть вже два тижні поспіль. В останні дні воно проходить на тлі тривожних повідомлень про бажання деяких власників найкоротшої України покачати права, і може мати не тільки фундаментальну і технічну природу, але і бути частиною переговорного процесу. Коли комусь треба мати у своєму розпорядженні більше облігацій. Більш того, чим вищі поточні ціни, тим менше бажання у утримувачів паперів робити різкі рухи, які можуть обвалити котирування.

Правду кажучи, у власників самих коротких паперів є підстави бути ображеним на Franklin Templeton, який в рамках переговорів залишався егоїстом і переслідував свої цілі, закинувши короткі і довгі папери в один котел. Сам Фонд володів в основному довгими паперами, а отже, такі умови йому набагато вигідніші, ніж середнього утримувачу України-15. Втім, власники паперів матимуть можливість внутрішніх обмінів між собою, і тут вже відповідальність Templeton запропонувати щось власникам коротких паперів.

Російський бонд як завжди винесено за дужки. І фінальне рішення залишається за правлінням МВФ, де більшістю голосів володіє цивілізована частина планети. Загалом, добре, що реформу МВФ не провели, як того вимагають країни БРІКС. Втім, поки вони вимагають, їх рейтинги падають, ось вже і Бразилія перестала бути країною з інвестиційним рейтингом. Здавалося б, до чого тут популізм.

Але повернемося до мадам Лагард, яка приїхала похвалити реформаторів і поговорити з жінками про те, як їм правити світом. Може бути, звичайно, вона змогла з тими самими правлячими жінками поговорити і про податкову реформу, але очікувати, що Фонд виділить додаткові кілька мільярдів на її фінансування, не варто. Попросять розібратися самим, головне, не допустивши бюджетного дефіциту. І методи Фонду не дуже цікавлять, нехай навіть частина коштів надійде в результаті орендної плати за квартири в Лондоні, що належать податковим інспекторам.

На внутрішньому ринку гривня залишається слухняною, нехай різного роду жовті сторінки і пророкують українській валюті черговий крах тепер восени. Залишилося тепер дістати підшивки весняних газет і перечитати список прогнозистів, які обіцяли курс 50,0 вже до вересня. Таких буде досить багато, і, ймовірно, вони ж продовжують наполягати, що мине ще трохи, ще трохи і все розвалиться. На ринку облігацій панує вже звична тиша, тим паче Мінфін із завзятістю, гідною кращого застосування, відмовляється будувати ринок і залучати нові гроші під випуск ОВДП. І нехай самих грошей у Мінфіну поки вистачає, але робота уряду полягає ще і в тому, щоб вибудовувати інфраструктуру.

А на ринку акцій залишається болото в Україні і веселі гойдалки в паперах за її межами. Індекс УБ відкрив п'ятницю на позначці в 992 пункту. І наближення чергової експірації взагалі не помітно. Зате помітно, як на лондонській біржі зі свистом летить вниз Авангард. Всі ми знаємо, що відбувається з яйцями, коли вони впадуть навіть з невеликої висоти, так що важко уявити, що вони відскочать. Але ця красива історія ще не закінчується, адже у цій матрьошці (деякі, втім, назвуть конструкцію пірамідою) один в одного вкладені "Фінансова ініціатива", ВАБанк і Авангард, але самою великою ланкою є найбільший землевласник України Ukrlandfarming. І Кощієва смерть вже давно не в яйці.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» читайте тут

В огляді представлена думка автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.