Всемогутні візи чи візова дурість?

3 коментувати
Всемогутні візи чи візова дурість?
Якщо ми хочемо перемогти в цій війні, то повинні слідувати раціональній логіці, а не потурати своїм бажанням

Українські політики наполягають на введенні віз з Росією. Звичайно, дружити з Росією ми тепер ніяк не можемо. Ще років 100 не зможемо. І так, у нас війна. Яка диктує логіку поведінки. Але війна нині гібридна. Отже, і логіка повинна бути такою ж. Ми повинні бути раціональними.

Насамперед, смішить теза, що візовий режим когось там зупинить. Як шкода, що в 1939 році Польща не здогадалася ввести візовий режим з СРСР та Німеччиною, тоді б ніхто не перейшов її кордонів. Адже правда? І, звичайно, як тільки ми введемо візовий режим з Росією, то тут же вони не зможуть перевозити через наш кордон на Донбасі танки і гармати, а російські солдати тут таки втечуть з Криму. Щоб не порушувати законів.

Таким чином, цей жест чисто символічний. І тільки. І нагадує стандартну дитячу поведінку – на зло мамі відморожу вуха.

У нас з Росією дійсно війна. Але це вже давно не війна, яка йде до того моменту, коли хтось захопить чужу столицю. Це нині не працює. Тим більше, у гібридній формі. Наша війна з Росією – це насамперед війна економік. І кожне рішення, яке приймається, повинно випливати з простого запитання – «чи буде воно більше бити по економіці України чи Росії». Логічно ж, що нерозумно бомбити свої позиції в гарячій війні. Точно так само не дуже розумно послаблювати свої позиції у війні економічній.

Чим більш неадекватно поводиться Путін, тим менше бажання у західних компаній тримати свої офіси в Москві

А значить, і рішення щодо введення візового режиму потрібно розглядати через призму впливу на економіки обох країн. І що тут буде? Ми вводимо візи, логічно, що у відповідь візи вводить Росія. Кому гірше? Звичайно ж, Україні. По-перше, наша економіка на порядок менша за російську. А значить, коли з неї дістають цеглинку, це означає набагато більше, ніж коли ту ж цеглинку дістають з економіки Росії. У випадку з візовим режимом, це відразу вплине на економічну активність. Як і з перельотами. Так, це не стане нездоланною перешкодою, але на активність вплине. І буде мати вплив на економіку обох країн. Як той хліб, який для нас набагато важливіший, ніж для Кремля.

Друга сторона – це мігранти з України, які працюють в Росії. І переводять сюди гроші. І це не розмова про те, що людям зроблять гірше, залишаємо за дужками. Чиста економіка. І знову в мінус. Більше того, частина людей буде змушена повернутися в Україну, де для них немає роботи, що істотно погіршить соціальну і криміногенну ситуацію.

І, нарешті, третій варіант. В України зараз є шанс забрати у Москви статус фінансово-корпоративного центру пострадянського регіону. Чим більш неадекватно поводиться Путін, тим менше бажання у західних компаній тримати свої офіси в Москві. У той же час, відмовляти від ринку ніхто не буде. А значить, ринок треба якось покривати, бажано – знизивши свої витрати.

І тут у Києва є шанс. Тому що покривати ринки в Москві, Ташкенті або Тбілісі з Варшави або Стамбула, наприклад, набагато складніше, ніж з Києва. Тут тобі й мова, і менталітет. І Україні потрібно зробити все, щоб регіональні офіси транснаціональних корпорацій переїжджали саме в Київ. Платили тут податки. І наймали українських співробітників. Шанси для цього є. У Києві дешево і комфортно. Допоможе цьому візовий режим або перешкодить – питання, звичайно, риторичне.

Таким чином, раціональна логіка кричить про те, що візовий режим вводити не можна. За його введення – тільки емоційне бажання, яке не може бути основним на війні. Війна – це перш за все дисципліна. І якщо ми хочемо перемогти в цій війні, то повинні слідувати раціональній логіці, а не потурати своїм бажанням. Емоційні рішення завжди ведуть до програшу на полі бою. І в економіці.

У тексті представлено думку автора, якf може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.