Унікальна українська корупція. 5 нових "жертв"

2 коментувати
Корупція у нас є. А корупціонерів немає. А кого беруть - той не винний. Він же сам сказав

Кожного дня страждають якісь депутати, жертви режиму, виходять на трибуну в оточенні групи підтримки і починають говорити про те, як їх незаконно переслідують. Депутати різні. Хоч є в їхніх обличчях щось невловимо схоже. Групи підтримки теж різні. Але вирази облич у всіх однакові. І найголовніше, що знаходяться люди, що підтримують їх. В основному, це ті ж, хто постійно скаржиться на корупцію.

Українська корупція унікальна. Адже корупція є. А корупціонерів немає. Ну, так виходить. Це не єдина унікальність нашої корупції. Вона висока. Усі в курсі. І, на думку людей, чим більше про неї говорять, тим більше корупції. Ось при Януковичі і його свиті, корупції не було, тому що всі мовчали в ганчірочку, а тепер вона висока, тому що про неї кричать на кожному розі. Але корупціонерів немає. А кого беруть - той не винний. Він же сам сказав. І вид чесний зробив. І говорив красиво.

Отже, спочатку взяли Насірова. Але це, сказали, не боротьба з корупцією. Хоча взяли людину, в чиї посадові обов'язки просто-таки входило бути корупціонером. У кримінальний кодекс давно пора було записати статтю «За очолення податкової» і термін призначати в залежності від того, як довго очолював. Був головою ДФС до 2 років - термін давати до 5 років, більше - вже 5-10. Але, кажуть, погано борються з корупцією.

До цього прийшли за депутатом Онищенком. Депутат був знатний, з усіма дружив, любив гроші, коней і жінок і не дуже зрозуміло, чим займався в 90-ті. Питання вирішував, на потоках держкомпанії сидів. І сам цього не заперечує, публікуючи з Лондона дивні записи ні про що. Але, кажуть, дарма створили НАБУ. Не борються вони з корупцією, а лише імітують.

Потім прийшли за Мартиненком. Ну, хто вже, якщо не він. Людина 4 терміни очолювала дуже грошовий комітет в парламенті і була спонсором політичної сили, яка прийшла до влади. Якщо вже він не винен, то усі решта просто святі. І знову не винна і знову даремно працює НАБУ.

Потім прийшли за 5-ма депутатами. Просто свято якесь. Не депутати, а пісня. Перший - Олесик Довгий. Посадити якого хочеться ще з часів великого розграбування Києва Леонідом Черновецьким. У правлінні якого Олесик брав безпосередню участь. Другий - депутат гопник Дейдей. Який до депутатства промишляв гоп-стопом, а потім раптом одягнув камуфляж і став героєм війни, але звичкам своїм не змінив і продовжував бикувати, але тепер в районі офісів держкомпаній. Третій депутат - Лозовий - юнак з ближнього кола пана Ляшка, що ніколи не працював і раптово обзавівся мільйоном доларів та поганим смаком. І на закуску подали ще двох депутатів, причому в результаті красивої операції і з залученням ФБР. І знову скажуть, що не те. Не працює НАБУ. Нічого не змінилось. І в ФБР теж нічого не розуміють і тільки штани просиджують.

Всі наведені вище приклади - це люди з влади. Близькі до влади. І дуже далекі від опозиційної боротьби. Хіба що депутат Лозовий, але робити з нього жертву режиму якось смішно. Він інша жертва. Іншого. За всіма цими людьми вдалося прийти в першу чергу тому, що були проведені антикорупційні реформи. Навіть в кастрованому вигляді вони працюють. І поки все впирається в український суд, наймилосердніший суд в світі. І треба допомагати тим, хто хоча б доводить справу до суду. А не демотивувати їх розповідями про те, що їх робота нічого не означає. І говорити не про те, що нічого не робиться, а напирати на продовження змін. Поки суспільство не захоче антикорупційного суду - його не буде. Тому що владі він точно не потрібен. Поки суспільство буде співчувати корупціонерам, вони не сядуть до в'язниці. Поки суспільство буде прощати депутатам, які не знімають недоторканність зі своїх колег, ті так і продовжать залишатися безкарними. Поки суспільство не знатиме поіменно тих, хто бере на поруки, вони продовжать це робити і будуть повертатися кожного разу, перемагаючи на виборах.

І про те, що НАБУ працює, треба не просто говорити, а кричати. Тому що, коли мовчати, то це дасть шанс тим, за ким ще не прийшли, уникнути пильної уваги. Це дасть шанс відкатати назад. Адже якщо про досягнення невідомо, що це досягнення, то потім ніхто не стане боятися перетворювати це досягнення на нуль. І більше всіх корупціонерам допомагають люди, які кричать, що корупція зростає, але з нею ніхто не бореться. Саме їх фон і стане основним, якщо план з «контролю над НАБУ» вступить в силу. І саме їх крики приховують суперечки про те, що не можна допустити створення незалежного антикорупційного суду.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.