Українці та реформи. Уроки племені Майя

3 коментувати
У України більше шансів, ніж у племені Майя. Але треба зробити вибір. Між скрепами з жерцями і науковим прогресом з реформами

Як відомо, плем'я Майя загинуло, тому що так і не стало використовувати колесо. Але справа не в тому, що цей народ не зміг його винайти. Вони дуже навіть могли. Просто колесо було символом сонця. А сонце - святе. А значить, не можна використовувати його в таких меркантильних цілях. І навіть побудувавши дороги, вони продовжували ходити по ним пішки. Щоб не образити богів. У підсумку, прийшли іспанці і наваляти всім тим, хто залишився. І хто не міг захищатися, так і не просунувшись в розвитку. Колесо для племені Майя - це як земля для українців. Вона свята, а значить торгувати нею не можна. У всьому світі можна. А у нас не можна. Інакше ми прогнівимо якихось невідомих українських богів. І вони скинуть на нас прокляття.

Адже напевно в історії Майя були випадки, коли приходили винахідники і говорили: «Дивіться люди, я виготовив віз. Треба всього лише взяти чотири колеса і приробити їх до великого ліжка. Це працює. Тепер ми запряжемо в неї велику істоту (або раба, на худий кінець) і будемо пересуватися в рази швидше. І наша економіка розвиватиметься. Ми будемо швидше обмінюватися знаннями з іншими містами. Їсти свіжу рибу і не вмирати від голоду. І може тоді, ми свого часу придумаємо паровий двигун. І будемо майстерними мореплавцями. Ми сміливі, сильні і добре співаємо. І коли прийдуть іспанці, варвари зі Сходу, ми наваляємо їм по перше число». Але тут вийшли жреці і проголосили: «Це єретики. Вони хочуть забрати у нас святе. І вивести на своїх возах все в Китай. Це зрада. Давайте принесемо цих зрадників в жертву і може тоді посуха закінчиться».

В Україні жреці – це політики-популісти

Жреці, як можна уявити, перемагали в таких суперечках. Жреці завжди перемагали, адже вони були розумні і знали математику. А люди навколо були дурні і бідні. І жреці легко переконували їх в тому, що було вигідно самим жрецям. І не вигідно людям. Але люди цього не знали. І так сотні років. Поки не прийшли іспанці.

В Україні жреці - це політики-популісти. Вони переконують людей, що їм не потрібно колесо. Їм не потрібні реформи. Так, у нас засуха. В країні криза. Але з посухою не треба боротися. Ніякої тобі меліорації. Треба приносити в жертву незайманих. З кризою не треба боротися шляхом вирішення фундаментальних проблем. Треба надрукувати гроші і все буде добре. І не порушувати священних традицій предків. Навіть якщо предки до 1918 року завжди мали ринок землі.

Чи міг винахідник в племені Майя перемогти? Можливо, якби заснував школу і навчав покоління за поколінням. І тоді в один прекрасний момент, коли жреці запитали б, чи варто робити ринок землі, який порушує скрепи, люди б на площі сказали, що потрібно, тому що це дасть гроші селянам і сприятиме зростанню економіки і зростанню загального багатства. А щоб все вийшло, треба принести в жертву жреців разом з головною жрицею і спалити їх на головній площі. Але, швидше за все, жреці б передбачали такий варіант розвитку подій і все одно принесли б в жертву винахідника, як тільки б він заснував свою школу, де викладав би сучасні науки і пропагував би ліберальну економіку. Зараз же все легше. Жреці можуть кричати на площах, але вони не спалять вас. І людям легше дізнатися і зрозуміти правду. Якщо вони хочуть, звичайно.

Тому, в України більше шансів, ніж у племені Майя. Але треба зробити вибір. Між скрепами зі жрецями і науковим прогресом з реформами. А винахідникам треба йти і говорити з людьми їхньою мовою. Розповідаючи, чому з возом жити простіше, ніж без нього. Тому що поки у тебе немає воза, і ти про нього і не чув, він не потрібен тобі для повного щастя. І якщо люди зрозуміють, що віз спрощує їхнє життя, вони скинуть старих жреців, коли Земля зробить пару обертів навколо Сонця.

І для цього є лише два роки. І треба навіть не шукати свого нового жреця, нехай у кожного є такий на прикметі. Причому іноді це один і той же жрець, чиє ім'я не можна називати (адже інакше усі інші жреці будуть об'єднуватися проти нього і спалять ще до початку циклу), а вчити людей тому, що їм вигідно. Писати свої зарозумілі манускрипти мовою, не зрозумілою простій людині. Мовою, якою з ними вже розмовляють жреці. По-іншому не перемогти. А інакше, винахідникам доведеться піти в джунглі, адже якщо жреці богині переможуть, то в нашому племені ще довго не буде коліс, а іспанці легко федералізують розрізнені племена укрів.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.