Танці з недоторканністю

5 коментувати
Танці з недоторканністю
Ми самі, українці, привели себе в таку точку, з якої немає швидкого виходу

Дуже складна ситуація. З одного боку, ти розумієш, що масові розстріли ні до чого не приводять. Вірніше, призводять тільки до поганого. Що спершу на стовпах вішають зажерливих чиновників і депутатів (а заодно грабують їх будинки і гвалтують їх секретарок), що приємно і всіма вітається, а потім переходять до офісних хом'ячків, які спочатку підтримували справедливість у виконанні великих бородатих мужиків. Або просто великих лисих чоловіків. Неважливо. Важливо, що дуже злих і не дуже освічених товаришів, які першими записуються в розстрільні команди, адже не будуть інтелігенти цим займатися. І потім все завжди закінчується колгоспами і національною економікою, яка призводить до ще більшої бідності. І ще більшої корупції. Чомусь всі агресивні люди, будь то комуністи або націоналісти, обов'язково хочуть повернути колгоспи. Загалом, справедливість з насильством вона така. Хто сильніший, той і справедливий. Але рідко коли розумний. І коли закон перестає стримувати агресивних неосвічених людей, вони і стають законом.

І начебто це погано і шлях в нікуди. Але емоційно... Емоційно ж дуже хочеться покарати всіх тих депутатів, які два тижні розігрували мерзенний цирк з недоторканністю. І розумієш, що довгий шлях виборів і нових виборів, а потім наступних виборів, коли люди нарешті навчаться не голосувати за корупціонерів, не приведе до покарання саме цих людей. Що саме ці люди повернуться додому і будуть пити дороге віскі і сміятися над усіма тими, хто сподівається на закон і справедливість. І чекає реформ. І найбільше над тими, хто за них голосував. Вони будуть сміятися з презирством. А потім полетять до Ніцци, де далеко від українців питимуть дороге шампанське і радіти життю, щоб восени повернутися і продовжити свою справу. Будуть ходити на телеефіри і лицемірити. І знайдуть тисячу і одну причину, щоб виправдати свої вчинки. А люди продовжать їм вірити.

Кожне таке голосування в парламенті призводить до еміграції ще сотень талановитих людей

І це глухий кут. Тому що якщо колись в Україні і буде можливою правова держава, то зміниться кілька поколінь. І справедливості по відношенню до цих людей не буде. Максимум що їх чекає, це кілька днів страху. І це бісить. Бо не тільки говорить про несправедливість, а й пахне безнадією. І відповіді на це питання немає. Ми самі, українці, привели себе в таку точку, з якої немає швидкого виходу. Просто немає простої відповіді на складні питання. І кожне таке голосування в парламенті призводить до еміграції ще сотень талановитих людей. Які відчувають ту саму безнадію.

І не важливо, чому вони зробили це. Чому залишили недоторканними всього двох, а проти трьох дозволили здійснювати обмежені дії (але не дозволили арешт, тому що не холопська це справа). Можливо просто нахабно саботували результат Е-декларацій. Тому що їм страшно самим. Може у них була своя логіка. Логіка, не доступна тим, хто поза системою. А може захищали сірих і убогих, бо зберегли депутата-гопника і депутата-імбеціла, віддавши слідству більш просунутих колег. Важливо лише те, що вони наплювали на те, як це виглядає з боку.

І це треба просто прийняти. Прийняти, що ми в глибокому лайні. Яке самі створили. Поколіннями створювали. І швидкого виходу не буде. І сьогодні дійсно краще, ніж учора. І головне не опускати руки. І не тому, що ми можемо вже завтра прокинутися в іншій країні. А тому, що якщо ми опустимо руки, то найбільше цьому порадіють всі ті мерзотники, що беруть участь в круговій поруці. Доять держкомпанії. Або доять бізнес. Всі ці Дейдеї, Ляшки і Розенблати. Досить з них задоволень. Вони і так вже нагодовані ними. Ще одне їм доставити точно не можна.

І ще один привід не опускати руки. Тому що десь є люди, яким ще важче ніж нам. Десь є агенти НАБУ, роботу яких викинули в сміттєвий кошик. І які зараз теж перебувають в розпачі і апатії. А у них ще буде дуже багато роботи.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.