Справа БМВ. Чому потрібно підтримати нову поліцію

21 коментувати
Раз не можна тікати, то хтось, може, і подумає перед тим, як сісти за кермо п'яним. І це може врятувати багато життів

Поліцейські застрелили людину під час погоні. Смерть – це, звичайно, трагедія. Але це не означає, що потрібно звинувачувати нову поліцію. Їх потрібно підтримати. І тих хлопців, які брали участь в гонитві. Та інших, які ще вийдуть на роботу і будуть думати, застосовувати табельну зброю чи ні. Застосовувати. Закон ніколи не працює пряником. Поки копи робили селфі, що всіх дивувало, багато хто став їздити п'яним за кермом, адже тепер ніхто не зупинить і не відіжме пару мінімальних зарплат.

В Україні гостра нестача закону. В Україні панує безкарність. І це стосується як вищого ешелону влади, так і простих людей. І якщо чиновник не боїться красти, знаючи, що в гіршому випадку йому доведеться поділитися з прокурором (ментом, СБУшником), то звичайний водій паркується, де йому схочеться. Водії на класних машинах дозволяють собі все, що завгодно на дорозі, знаючи, що у їх хороших машинах їм нічого не загрожує навіть у випадку аварії, а потім їх відмажуть.

Відповідальність. Тепер вона стала очевидна. Тепер мало хто буде тікати від поліції, збиваючи офіцерів. Так вже працює людський мозок: йому потрібен страх. А раз не можна тікати, то хтось, може, і подумає перед тим, як сісти за кермо п'яним. І подумає багато. І це може врятувати багато життів. Так, шкода, що заради цього довелося загинути хлопцеві сімнадцяти років. Але він був співучасником злочину. А, значить, злочинцем. І заплатив за свою дурість. Як повинні заплатити чималу ціну і його товариші по БМВ.

Україні потрібен закон та порядок. В першу чергу. І досягається він батогом. Тільки 10% людей здатні робити щось, виходячи з ідеологічних установок. Розуміючи, що так треба. Інших потрібно лякати. В першу чергу цей страх повинен бути фінансовим. Штрафи, штрафи і ще раз штрафи. За паркування. За бичок. За проїзд по смузі громадського транспорту.

Шкода, що довелося загинути хлопцеві сімнадцяти років. Але він був співучасником злочину

Досі не встановлені камери, які повинні поставити все це на потік і зробити автоматичним. І не залишити можливості для безкарності. Але на певному рівні злочинів - штрафів недостатньо. І як кожен чиновник повинен знати, що у нього є ризик посадки, так і кожен водій, що йде від переслідування поліцією і піддає життя офіцерів небезпеці, повинен знати, що його життя під загрозою.

І, звичайно, Кононенко повинен піти. Бажано, без застосування проти нього табельної зброї. Це теж із серії «розмова про відповідальність». Політичну відповідальність.

У тексті представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.