Реформи по-українськи

1 коментувати
Як боротися зі змінами, якщо тобі вони не потрібні, але сказати про це ти не можеш

Влада обіцяє реформи. Деякі з них робить. Ті, що не критичні для заробітку. Деякі відчайдушно саботує Які реформи саботують: приватизація, Антикорупційний суд, Служба фінансових розслідувань.

Кожна з цих змін може позбавити можновладців великого грошового потоку. Тому допустити їх не можна. Але і прямо опонувати цими реформами теж не можна. Кредитори не зрозуміють. Та й свої громадяни теж. Як з антикорупційним судом. Поки говорили «подивіться на Фінляндію», всі сміялися. І критикували. Критику ніхто не любить. Сміх ще більше. У підсумку, обирають інший варіант.

Якщо революції не можна запобігти, то її треба очолити. Якщо неприємну тобі реформу не можна заперечувати, потрібно голосно заявити, що ти береш її на себе. Очолюєш процес. І палиш його в болоті. І тоді і критикувати тебе складно. Адже ти сам голосно вимагаєш скоріше це зробити. І сміятися над тобою, коли ти висуватимеш абсурдні аргументи проти, теж не будуть. Подвійна вигода. Залишилося знайти помічника, якому доручити, і справа в капелюсі.

Не хочеш приватизацію. А МВФ каже — треба. Що робити? Правильно. Занурити все в пучину бюрократії. Виставляти на продаж нецікаві об'єкти. За цікавим — задирати стартову ціну. На виході — профіт. Кожен новий день державного підприємства у державній власності — вигода.

Якщо революції не можна запобігти, то її треба очолити

Не хочеш забирати повноваження у податкової поліції, економічних департаментів МВФ і СБУ, але МВФ каже треба, а Мінфін навіть підготував закон. Що робити? Правильно, доручити коханому бухгалтеру одного президента написати свій закон. І забалакати. Готовий закон лежить. Новий все пишеться і пишеться. Гроші капають.

Не хочеш створювати антикорупційний суд? Дуже не хочеш. Поки його немає, можна відмазатися "непрофесіоналізмом НАБУ» і одночасно саботувати всі корупційні справи в суді. Що робити? Правильно. Створити робочу групу в парламенті. Гірше може бути тільки слідча комісія в Раді. І забалакати. В крайньому випадку потім зробити все, щоб не допустити іноземців до відбору суддів. Запозичити термін «суверенної демократії» та ненависного сусіда. І весь час очолювати процес.

І все добре. Ти — за все хороше і проти всього поганого. Ти попереду процесу. І постійно підганяєш дурних бояр. Але віз і нині там. І гроші капають.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Новое Времени

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.