Псевдомайдан пройдисвітів

13 коментувати
Вони обрали таку стратегію: бити по емоції, експлуатувати справжні почуття простих людей, нічого не пропонуючи натомість. І просто влаштовувати махновщину

Вони обрали таку стратегію: бити по емоції, експлуатувати справжні почуття простих людей, нічого не пропонуючи натомість. І просто влаштовувати махновщину

Вони дискредитують саму державу Україна, за яку вмирають на сході. Заради якої склала свої голови «Небесна сотня». Перетворюючи слово «патріот» на лайку

Легко відзначати свята, навіть героїчні, приводами для яких стали події давніх днів. Із серії діди і прадіди воювали. Легко говорити тости, сипати красномовством. І дуже складно говорити щодо тих подій, рани від яких ще не закрилися повністю. Які по-справжньому були прожиті. Які по-справжньому щось значать, а не просто червоний день календаря. Тоді мовчать. Просто мовчать. Поважають свято. Не шукають вихідного. Не шукають натовпу. Тому що це всередині. Тому що там сплелися страх і гордість. Відчай і надія. Все всередині. Підступає грудкою до горла. Але не виривається потоком слів - якщо це дійсно важливо. Тому що кричати про це - блюзнірство. Для тих, хто переживає по-справжньому. А використовувати цей привід у своїх інтересах - блюзнірство подвійне. Це можуть робити тільки ті люди, яким все одно. Для яких події трирічної давності - просто привід поборотися за телевізійні екрани сьогодні. Навіть якщо болить. Навіть якщо є що сказати. Для цього треба вибирати інший день. І інший привід.

Адже болить всім. Надії ніколи не виправдовуються повною мірою, особливо романтичні завищені очікування революції. Країна, з думками про яку ми виходили на Майдан три роки тому, так і не була народжена. Країна змінилася, але недостатньо. Люди при владі так само більше жадібні, ніж розумні. Вони не могли бути іншими. Вони були частиною старої системи. І подвиг людей не став для них приводом здійснити їх особистий подвиг. Для них загибель людей не стала приводом не красти. А люди так само продовжують голосувати за популістів і казнокрадів. І це болить. Болить всім. І найбільше болить тим, хто не рве зараз на собі тільник, записуючись в найпатріотичніші патріоти.

Кричати про це – блюзнірство

Є два шляхи. Як завжди. Складний шлях і простий шлях. Складний шлях - це продовжувати міняти країну. Продовжувати робити те, що можна змінити зараз і створювати можливості для майбутніх змін. А ці можливості в головах українців. Які, в більшості своїй, в труні бачили ваші реформи, якщо вони не виражені в моментальному зростанні пенсій і зарплат. Все інше для більшої частини українців - не реформи. Для них Європа - це красива картинка, куди раптом що можна емігрувати, а не зведення правил і законів, за якими живуть люди. Тому і не можуть реформи йти швидко. Просто тому що політики орієнтуються на простих виборців, бажаючи переобратися, а ті не вимагають від них реформ. Реформ, які просуваються тільки громадянським суспільством і кредиторами. І зараз треба зробити все, щоб до наступних виборів людей, які голосують за реформи, а не за популізм, стало більше. Щоб люди зрозуміли, що земельна реформа не призведе до голодомору, а пенсійна - дозволить зберегти хоч якусь пенсію. І тільки так можна змінити країну. Тому що складно змінити те, що не хоче змінюватися. А люди в Україні мінятися зараз не хочуть.

А є шлях простих відповідей на складні питання, які ніколи не працюють. Але які так подобаються простим людям. Коли можна кричати # зрада і бігти бити нацгвардійців. Вибрати своїми лідерами пройдисвітів, найостанніших з недостойних людей, і вимагати щастя прямо зараз. Людей, які навряд чи менш жадібні, ніж влада, але точно менш розумні. Які відзначилися лише авантюрами в минулому і сьогоденні, та маханням ніг і рук скрізь, де можна і не можна, що не зробили нічого гідного чи конструктивного за все свою коротку політичну кар'єру. І ці люди зараз паплюжать Майдан. Той самий, справжній. Тому що вони вибрали таку стратегію. Давити на емоції, експлуатувати справжні почуття простих людей, нічого не пропонуючи натомість. І просто влаштовувати махновщину. Кричати про війну, яка вбиває українців, і при цьому робити все, що хоче ворог. І для цього не обов'язково отримувати від нього гроші. Деякі корисні ідіоти працюють безкоштовно. Кожною своєю дією дискредитуючи той самий справжній Майдан трирічної давності. Коли депутати б'ють поліцейських, які не мають права відповісти. Сильні чоловіки, яких принижують істерички в чоловічій подобі, користуючись своїм статусом. Дискредитуючи саму державу Україна. За яку вмирають на сході. Заради якої склала свої голови «Небесна сотня». Перетворюючи слово «патріот» на лайку. І дискредитуючи сам процес опонування владі. Тому що якщо з іншого боку «ось це», то вже дуже багато хто може подумати, що «нехай вже ці будуть, хоч і крадуть, але хоч адекватні». Тому що ніякий «Роттердам +», нехай він сто разів корупціонер, не виправдовує фактичного тероризму на залізниці на Сході (мало хто любить, коли їх беруть в заручники, а тут в заручники вирішили взяти всю країну) і бедламу в центрі української столиці, що виливається ганьбою на екрани по всьому світу.

І так, багато політичних сил в Україні проходять природний життєвий цикл. Спочатку вони показують себе прогресивними, чужими популізму і готовими до реформ. Потім у них проявляються скрєпи. Потім скрєпи стають основним. Це звужує коло виборців, закриває в своєму гетто і змушує падати в популізм. Потім популізм стає основним. Але вони грають на чужому полі і програють справжнім популістам. І потім вони падають в маргінес. Звідки вже не вибратися. А потім вони вмирають. І їх виносять на смітник історії.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.