Протести в Росії мають тішити Україну

3 коментувати
Протести в Росії хороші тим, що влада на них буде реагувати. І не звільненням Медведєва. Реакція буде іншою

Протести в Росії – це добре. І не тому, що Путін тепер може програти вибори. Не може. І не тому, що тепер Росія наблизилася до ліберальної революції. Не наблизилася. Це просто неможливо в Росії. І не тому, що там пробуджується громадянське суспільство, яке потім саме змусить Кремль піти з Донбасу і віддасть Крим. Не віддасть. Тому що «він не бутерброд, щоб його туди-сюди».

Протести в Росії хороші тим, що влада на них буде реагувати. І не звільненням Медведєва. Це якраз неможливо тепер. Тому що Путін нічого не робить під тиском. І якщо протестувальники виступають проти Медведєва, то це гарантія того, що він залишиться на посаді. Але це нас мало хвилює. Нам взагалі начхати, хто там у них в Росії прем'єр-міністр. Якщо він не Глазьєв, звичайно. Але поки такої радості нам не бачити, а значить все одно.

Але реакція влади буде іншою. Росіяни напевно знову злякаються і почнуть закручувати гайки. Робити якісь дурниці. Щоб, не дай бог, у них під президентські вибори в 2018 році Майдану не сталося. А значить вони знову поставлять під удар свою економіку. І це прекрасно. Тому що наша з Росією війна – це протистояння економік. Чия витримає довше, той і переможе. Чия буде успішнішою, той і виграє. І поки ми дуже сильно відстаємо. І без допомоги Кремля вже точно нам їх не наздогнати.

Росіяни напевно знову злякаються і почнуть закручувати гайки, робити якісь дурниці

Криза в російській економіці почалася не з Кримом, і навіть не з падінням цін на нафту. Це все лише посилило. А почалося все з того, що в економіку перестали йти інвестиції. З 2011 року. Після того, як Путін повернувся. Після того, як розігнали протести на Болотній. Після того, як почали закручувати гайки.

Економіка – вона все відчуває. І на все реагує. І тепер теж. І в рамках нашого протистояння з Росією, на фоні всіх дурниць, якими ми самі підриваємо свою економіку, нам вкрай важливо, щоб економіка Росії падала. Все одно вона вже не наш основний торговий партнер. І нам нема чого бояться падіння попиту на наші сири або труби.

І відновлення, яке тільки намітилося в економіці Росії, зараз знову буде поставлене під удар. Самими діями російської влади. Про які, можливо, вони ще самі й не здогадуються. Але які обов'язково зроблять. Бо рефлекс такий. Безумовний рефлекс. І це найважливіше для нас у російських протестах. Все інше не має ніякого значення.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.