Порошенко та його вибір

20 коментувати
Важко боротися з владою корупціонерів і відчувати симпатію до окремих представників влади. Тепер симпатій не буде

Порошенко в черговий раз досяг своєї точки біфуркації та надав перевагу жадібності замість здорового глузду. Він зробив свій вибір. Вже остаточний. Він буде за нього відповідати.

Він зробив його при виборі прем'єр-міністра, де замість реформ надав перевагу схемам. Де вирішив, що простір для маневру ще є і можна продовжувати звичну гру. Що час для технократів і справжніх реформ ще не настав. Адже ще залишилося що красти.

Гройсман - це діагноз. Гройсман - це вирок.

Він зробив вибір в прокуратурі, де Шокін очолив реванш. І робить це не без відома президента. І з його мовчазного схвалення. Шокін - це теж вирок.

Це його вибір, і йому за нього відповідати.

Порошенко скидає маску реформатора. Ігри закінчилися.

Цей вибір - вибір наркомана, який не може відмовитися від дози. Значить, він скоро призведе економіку до краху. Адже клептократичну владу завжди має хтось підтримувати. Традиційно це була Росія. Тепер цей канал закритий. Без реформ і структурних змін економіка просто не життєздатна.

Порошенко скидає маску реформатора. Ігри закінчилися

Що ж, означає, ми повинні впасти ще глибше і сильніше, щоб нарешті здійснити зміни. Значить, наше суспільство ще дуже багате і може собі дозволити оплачувати такий вибір політиків.

Цей вибір позбавляє нас останніх ілюзій. Дуже важко боротися з владою корупціонерів і відчувати симпатію до окремих представників влади. Тепер симпатій не буде.

Що це означає для українського суспільства?

Це означає, що у нас не залишається союзників у владі. Масовий десант людей-вірусів більше не актуальний. Рано чи пізно їх витиснуть з міністерств. Адепти "точок зростання" будуть правити бал в економіці, державні компанії будуть звільнені від "окупації їх працівниками".

Отже, тиск кредиторів і громадянського суспільства тепер залишається чисто зовнішнім явищем. Але це не означає, що цей тиск не буде результативним. Його ефективність падає. Але й тільки. Всі важливі рішення за останній рік приймалися під тиском. Потреба в МВФ нікуди не поділася. Хоч ми і будемо намагатися його обдурити в черговий раз. А сам Фонд тепер буде набагато більш жорстким, як і наші союзники з Вашингтона. Будуть робитися інституційні зміни на тлі відсутності реальних поточних змін. Недовго. А потім зміни припиняться.

Це закладе основу як для глибокого падіння, так і подальшого зростання, коли без технократичного уряду, без реальних змін вже буде неможливо жити. Неможливо для влади. І не тільки для неї.

І це черговий крок на шляху зміни поколінь в українській владі. Не приходу молодих політиків (Довгий, Березенко і Хомутиннік дуже молоді) а зміни поколінь. Адже покоління Порошенка тепер все збирається на одному кораблі, щоб піти на дно дуже скоро. І темна і світла сторона сили тепер стають очевидними. А, значить, легко обрати сторону сили.

Прекрасні часи, коли вибір зробити так просто.

У тексті представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.