Новий старий прокурор. Коли вимре система

5 коментувати
Система може здаватися роздробленою. Але, як тільки з'являється загроза, вона миттю об'єднується і завдає удару у відповідь

Назара Холодницького призначили антикорупційним прокурором. Що і потрібно було довести. Боротьба з корупцією почалася. Боротися з корупцією буде колишній прокурор Києво-Святошинського району, Мекки корупції. Пряник у вигляді кіборга згодився тільки для фіналу, щоб показати, що Каська не дарма прокотили. А тепер досвідченого вибрали, адже кіборг не потягне. Хоча йому, напевно, запропонують стати заступником, щоб розчулити активістів. І так, останні будуть тішити себе думкою, що не допустили Говду. Хоча ім'я тут не має ніякого значення: таких Говд там сотні і тисячі, і не важливо, яке у них прізвище.

Система може здаватися роздробленою, воювати всередині себе. Але, як тільки з'являється загроза самій системі, вона миттю об'єднується і завдає ударів у відповідь. Проти Каська єдиним фронтом виступав і Народний Фронт, і БПП - і не важливо, що хтось хоче винести вперед ногами прем'єр-міністра, харчуються вони всі в одному місці і хочуть робити це комфортно.

Система розумна. Вона вигадала, як не змінювати себе і при цьому не йти на пряму конфронтацію. Система придумала конкурси, які розмивають відповідальність. І, якщо потрібно не допустити змін, організовується конкурс, на якому руками умовного суспільства прокочують тих, хто системі небезпечний.

Пряник у вигляді кіборга згодився тільки для фіналу, щоб показати, що Каська не дарма прокотили

Так було при виборі голови Антикорупційного бюро, коли Богдана Вітвіцького не пустили за віком. Так було при виборі голови ДФС, коли замість Коломійця, який пропонував радикальні зміни, призначили "понятливого" Насірова. Тепер так само сталося з Антикорупційним прокурором, де головним завданням системи було не допустити перемоги Каська. На яку сподівалися кредитори.

Це не "Все пропало". Система вимре. Вона з минулого. Реформи йдуть, хоч повільно і всупереч, а не завдяки. Але хотілося б, щоб чекати вимирання не довелося ще років 10.

У тексті представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.