Новий кредит МВФ. Боргове ярмо чи шанс на розвиток?

1 коментувати
МВФ не робить країну багатою, він лише рятує її від катастрофи. А далі вже самі

Кредит МВФ отримано. І тут же багато людей почали доводити, що кредити МВФ не допоможуть економіці України (раніше вони ж доводили, що ми ніколи не отримаємо цей кредит). Що кредитування - це шлях в нікуди. Що світова закуліса отримує українські ресурси в обмін на кредити, які треба віддавати. І про онуків згадують. Загалом, стандартний набір фраз. І відразу напрошується висновок - так навіщо нам цей МВФ. І потім люди повинні подумати, що і вимоги Фонду виконувати не треба. Бінго. Бажання корупціонерів досягнуте. Можна розслаблятися.

Це приклад дуже жорсткої маніпуляції. Коли близько економічні міркування покликані направити громадську думку проти реформ. Боротися не зі змінами, а з мотиватором цих змін. Щоб потім, коли чергова реформа повинна буде пройти у зал парламенту, завалити її, але прикрити свою турботу про корупційні потоки міркуваннями про те, що треба обрати інший шлях порятунку економіки країни. Вони кажуть, що Фонд не зробив Україну багатою, а ми цілих 2 роки вже з ним разом, а значить, йде логічний висновок, не треба слідувати рекомендаціям МВФ. І тоді набагато легше не проголосувати за антикорупційний суд. Наприклад. Або залишити дірку в митниці, заблокувавши введення касових апаратів. І це тільки приклад.

Так, ми залишаємося бідними. Але хто сказав, що ми повинні були стати багатими? Міжнародний Валютний Фонд не робить країну багатою, він лише рятує її від катастрофи. А далі вже самі. Більш того, економічна система дуже інертна. Рішення, які приймаються в 2014-2016 роках, призводять до результату через 3-5 років. Тому що легко просто взяти і роздати гроші. Тоді ви відразу побачите інфляцію. Але коли ви міняєте фундамент, робите структурну реформу, то і результати приходять набагато пізніше. Це стосується як позитиву, так і негативу. Оплот стабільності, гривня по 8, яку тримали в 2011-2013 роках, коштувала Україні падіння резервів у 2 рази і різкого зростання держборгу. І те, що ми бачимо в економіці зараз, простий наслідок тієї політики. Не очевидне слідство. Адже резерви НБУ і зовнішні запозичення - це як вища математика з університету, а ось девальвація гривні і зростання цін - алгебра для п'ятикласника.

Українські держкомпанії - це націоналізація збитків і приватизація прибутків. Це потоки, на яких сидять друзі влади і друзі друзів влади

Фонд нічого не вимагає для себе. Все, що записано в програмі, необхідно перш за все Україні. Що є умовою програми, основними вимогами: пенсійна реформа, приватизація, земельна реформа, «Приватбанк», антикорупційна реформа, реформа ДФС, монетизація пільг.

Невже пенсійна реформа потрібна МВФ? Ні, вона потрібна Україні. При цьому, навіть пенсійний вік не підвищено. В основному, підуть пільги і несправедливість, коли хтось, хто працював за своє життя 10 років, отримує ту ж пенсію, що і той, хто важко відпахав 45. Чому Україні, не МВФ, а саме Україні потрібна пенсійна реформа? Тому що у нас дефіцит пенсійного Фонду в 140 млрд гривень, а ми не настільки багаті, що можемо собі його дозволити. Чому у нас такий величезний дефіцит? Тому що в Україні на одного пенсіонера припадає лише один працівник, який платить внески в пенсійний фонд. Один!!! Це один з найгірших показників у світі. Так що справа навіть не у справедливості. А в тому, що ми не можемо дозволити собі пенсіонерів, які виходять на пенсію в 40 років. Масово виходять. І так, солідарна система себе зживає. Але саме зменшення дефіциту пенсійного Фонду дозволить нарешті запустити накопичувальну систему пенсій.

Невже приватизація потрібна МВФ? Або ж вона потрібна Україні, для того, щоб з одного боку в країну почали заходити інвестиції, а з іншого, чиновники нарешті перестали смоктати соки з державних підприємств. В українців є ілюзія, що народу щось там належить. Але це не правда. Українські держкомпанії - це націоналізація збитків і приватизація прибутків. Це потоки, на яких сидять друзі влади і друзі друзів влади. І все. Публічна прозора приватизація (в історії України така була всього один раз - продаж Криворіжсталі) здатна нарешті відкрити шлюзи з інвестиціями в країну. А це зростання економіки. Робочі місця. Зарплати і пенсії. І противляться приватизації лише чиновники, що паразитують на держкомпанії. І останні роки роблять це дуже успішно.

Невже земельна реформа потрібна МВФ? Або ж вона потрібна українським селянам, 7 млн осіб, яких позбавили законного права продати свою землю. Або вона потрібна економіці України, яка як повітря потребує інвестицій, здатних прийти в аграрний сектор. Підтримавши і гривню, при цьому. Мораторій на продаж землі - найбільша дурниця, яку раз по раз робить українська влада. При цьому, в світі немає нормальних країн, де заборонена торгівля землею. Зате мораторій на кшталт українського є в Венесуелі, Білорусі, Північній Кореї. Чудові приклади для наслідування. І як пояснити необхідність мораторію українському селянинові, який може отримати за свій пай пару мішків картоплі, коли зовсім поруч, в Чехії, вартість гектара землі становить 10 тисяч доларів.

Невже МВФ потрібно повернути активи, вкрадені Коломойським в Приватбанку? Або це треба перш за все українським платникам податків. Тому що саме в програмі МВФ записана вимога провести аудит і найняти спеціально навчених людей, які будуть бігати за акціонерами Привату по всьому світу, забираючи активи в рахунок їх боргу. Поки що вони витрачають гроші тільки на залякування Гонтаревої. Але активісти коштують дешево. Хотілося б, щоб вони заплатили багато і відразу.

Невже МВФ треба створити антикорупційний суд, щоб затримані НАБУ Насірови нарешті сиділи в тюрмі? А чиновники розуміли, що ризики крадіжки зросли в рази. Або МВФ треба дати більше повноважень НАБУ, щоб ті могли самі ловити більше корупціонерів? Саме корупція найбільша проблема України. Саме нашої країни. А не МВФ. І саме корупція руйнує конкуренцію і ставить найбільші заслони перед зростанням економіки.

Невже МВФ необхідно, щоб була створена служба фінансових розслідувань. І на український бізнес перестали тиснути менти, прокурори та СБУшники, які влаштовують маски-шоу кожного разу, коли у них закінчуються гроші на кишенькові витрати і на походи в CHI. Поки що всі ці люди, разом з депутатами, саботують ініціативу Мінфіну, яка повинна дозволити зітхнути на повні груди українському бізнесу. І співпраця з МВФ єдиний спосіб змусити владу зробити правильно.

А тепер скажіть, що з цих реформ - неправильно? І що є шлях не туди? А якщо не можете знайти відповідей на ці питання, то подумайте, яка мотивація у тих, хто починає розмови про те, що «... з кредитами МВФ ми йдемо не туди ...»? Крім корупційної, звичайно.

Якби Україна повністю виконала програму МВФ, то через рік ми б жили в іншій країні. На жаль, ми не виконаємо все. Занадто боляче це буде для нашої влади.

І так, наші внуки ні до чого. Кредити МВФ короткі. І віддавати їх будемо ми самі.

І так, ніяких ресурсів ніхто в обмін не отримує. Кредити йдуть в резерви НБУ. Там залишаються. І потім з цих же резервів повертаються до Фонду. Все.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.