#Зрада в рейтингу конкурентоспроможності України

2 коментувати
Так, Україна опустилася. Але що її опустило?

Новинні заголовки рясніють фразами в дусі «Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності». І знову ніхто особливо не читає суть.

Зовсім недавно люди кричали про те, що Європейський суд визнав дорогу на роботу частиною робочого дня, забувши уточнити (або просто забувши прочитати саму новину), що мова йде про тих, хто працює за викликом, і зовсім не стосується офісних хом'ячків. Точно так само сталося з цим рейтингом. Україна опустилася, а, отже, реформи не йдуть. Все, #зрада. Давайте повернемо Януковича або покличемо Юлю, щоб все було як раніше.

Україна опустилася. Але що її опустило?

Читаємо:

1. Політична нестабільність. Під цим поняттям укладачі рейтингу, які, як Жюль Верновський Паганель, ніколи не виходять з дому, зазвичай мають на увазі війну, зміну уряду і бог знає що ще. Для них Київ – небезпечне місто саме тому, що в країні йде війна, незважаючи на те, що навіть на Троєщині безпечніше, ніж у деяких районах Парижа. У випадку з Україною ми ніяк не можемо вплинути на війну, та й інвесторам вже прекрасно зрозуміло, що конфлікт локалізовано. Політична нестабільність навряд чи є сильним негативом для України, хоч парламент і міг би працювати ефективніше, і це вже точно не новина. У Росії політична стабільність, але це не сильно сприяє бажанню туди інвестувати, враховуючи, що ця стабільність генерує останнім часом.

В наступному році інфляція очікується на здоровому для нашої економіки рівні. Але рейтинг – бездушна скотина

2. Інфляція. Найсумніше в цих рейтингах те, що вони ретроспективні. Українська інфляція – результат девальвації і була локально високою в 2015 році, але вже в цьому році повернеться до розумних меж. В наступному році інфляція очікується на здоровому для нашої економіки рівні. Але рейтинг – бездушна скотина. Модель бачить цифру в 46% і заганяє результат нижче плінтуса.

3. Обмежений доступ до фінансування. Звичайно, обмежений, коли у вас обмеження Нацбанку. І високі ставки. Але це локальний процес, пов'язаний з контролем над гривнею. І неминучий: якби курс підскочив до 50 грн/$, нікому б не хотілося брати фінансування. Більше того, зараз ми бачимо, що поступово всі обмеження знімаються і незабаром перестануть бути актуальним. Так, вартість фінансування для України залишиться високою, але це стандартний рівень для країн-невдах. В 2017-2018 роках НБУ може призупинити подальшу лібералізацію валютного ринку – тоді й знадобиться батіг для регулятора. Поки ж цей показник не є стійкою характеристикою для економічної моделі в Україні, а є тимчасовим заходом, необхідним для стабілізації ситуації.

У цьому рейтингу ще залишаються такі показники, як корупція та неефективна бюрократія, але в цих напрямах у нас спостерігається поліпшення. Дерегуляція від Міністерства економіки грає в плюс, так само як і створення НАБУ і запуск е-декларування. Те, що про корупцію раніше не говорили, а тепер всі кричать, не значить, що її стало більше. Це означає, що раніше всі мовчали в ганчірочку і давали хабарі. Визнати проблему – це вже початок її вирішення. Точно так само, як і з бюрократією. Так що наявність корупційних бюрократів в Україні ніяк не може сприяти зниженню рейтингу, бо вони, ці самі прокурори і судді, до нас не в 2014 році прилетіли.

Отже, у випадку з Україною, де ситуація нестандартна і динамічно розвивається, динаміка цього рейтингу абсолютно нічого не показує. Сам рівень, так, відображає нашу реальну д..у. Але ми про це й самі знали.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.